Tom 8

Forum dla miłośników Dengeki Daisy!
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Tom 8

Post autor: Ame » pn lut 18, 2013 5:01 pm

Obrazek
Kurczę a ja jeszcze 7 nie mam :cry:
Premiera: połowa marca 2013

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn lut 18, 2013 5:07 pm

Strasznie podoba mi się okładka :D Już nie mogę się doczekać.

Hanyuu
Status: Offline

Post autor: Hanyuu » śr lut 27, 2013 6:04 pm

Ajj, ja już chcę! *-*

Selena
Status: Offline

Post autor: Selena » pn mar 04, 2013 10:27 am

jeszcze 2 tygodnie :3 to praktycznie za chwile

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pt mar 22, 2013 6:28 pm

Przeczytałam i nie mogę doczekać się 9-tego tomu:)
Choć z drugiej strony, dziwię się, że jest już 13 tomów i manga nadal powstaje. Oby nie traciła na jakości!

Selena
Status: Offline

Post autor: Selena » pt mar 22, 2013 6:34 pm

Ja przeczytałam ten tom tego samego dnia, co wyszedł (19) i tez uważam, że jest super! Lubię polskie tłumaczenie ;)

Jesli chodzi o mnie, to z biegiem następnych tomów nie traci na jakości ^_^ I oby powstało jeszcze kilka tomów. By nie zakończyło się na 14 lub 15......

Kocham tę serię *___*

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pt mar 22, 2013 6:41 pm

Selena pisze: Jesli chodzi o mnie, to z biegiem następnych tomów nie traci na jakości ^_^
Trzymam Cię za słowo, bo sprawdzać nie będę;) Jakoś wytrzymam:)

Selena
Status: Offline

Post autor: Selena » pt mar 22, 2013 8:39 pm

Znaczy się, nie możesz liczyć na tak ekscytujące chwile, jakie były, jak np. gdy Teru poznała tożsamość Daisy'iego, albo pierwszy akcja ratunkowa gdy Teru miała kłopoty, tudzież gdy Kurosaki przestał ukrywać swoją tożsamość....bo to już było. Więc takie chwile już nie będą :) Ale za to będą inne - czy się spodobają? Zobaczymy.

Ale z pewnością nie zabraknie akcji, humoru, wzruszeń, romantyzmu i zdziwień :)

Berii
Status: Offline

Post autor: Berii » sob mar 23, 2013 7:12 pm

No cóż kolejny przeczytany, teraz trzeba czekać do maja:) szkoda, że nie wychodzi co miesiąc xd.
Okładka jak zawsze trzyma poziom tzn. jest bardzo ładna ;)
no cóż...

Daisy, Daisy/Give me your answer do/I'm half crazy/all for the love of you

<3

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » ndz mar 24, 2013 12:09 am

Też już kupiłam :)
podobało mi się, że historia brata Teru zostałą w końcu opowiedziana i to "w całości" a nie flashbackami przez wszystkie tomy ;)
No i polskie tłumaczenie w dalszym ciągu śmieszy mnie bardziej, niż angielskie skanlacje 8-)

Selena
Status: Offline

Post autor: Selena » ndz mar 24, 2013 1:41 am

Sheril pisze:Też już kupiłam :)
podobało mi się, że historia brata Teru zostałą w końcu opowiedziana i to "w całości"
Nie zapominajmy o tym, że to tylko wersja ogólna i główna :) Przy niektórych szczegółach Riko nie mogła być, aby to potem Teru opowiedzieć. Pewne rzeczy mówili sobie tylko Soichiro i Kurosaki na osobności :) Takie męskie tajemnice. Nie spoileruję - znam angielskie skany, ale mało którą chmurkę czytam - jedynie sie domyślam. Bo tak po prostu jest, że nie każdy może wiedzieć o wszystkim. Pewne rzeczy opowie zapewne sam Kurosaki jak wróci. Roki opowiedziała po krótce całą historię, ze swojej strony i tylko te momenty przy których była obecna :)

Ale tak, fajnie że już ten moment nadszedł, że wyszła cała historia, po krótce :)

neko-chan
Status: Offline

Post autor: neko-chan » wt mar 26, 2013 6:49 pm

ludzie mam pytanie , czy gdzieś w necie jest info ile ma wyjść tomów Dengeki? .3.
a jak nie to myślicie ile może wyjść? ^^

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt mar 26, 2013 7:12 pm

Nie ma żadnych pewnych informacji na ten temat, można tylko zgadywać. Obecna fabuła wskazuje, że manga powoli zmierza ku końcowi. Obecnie wyszło 13 tomów.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » czw mar 28, 2013 8:07 pm

Tomik przeczytany i fajnie, że prawie cała historia została opowiedziana w jednym tomiku :). Teraz czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg historii :). Cieszę się, że zaczęłam zbierać DD, bo po 8 tomach nadal mam mało i jestem ciekawa jak to się dalej potoczy. Niby manga shoujo, ale taka nietypowa i inna niż wszystkie :)

liluf
Status: Offline

Post autor: liluf » pt kwie 05, 2013 2:22 pm

Ja powiem, że taki poważniejszy klimacik dobrze mi zrobił na psychikę. Co prawda autorka wcisnęła nam kilka absurdów, ale nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.

Nie wiem jak wy ale ja miałam niesamowita ochotę kogoś przytulić. Najlepiej Tasuku. Cieszę się że mogłam to przeczytać w oficjalnym tłumaczeniu. Coś czuję, że jakby wzięła się za ten tomik jakaś grupa translacyjna połowa rzeczy byłaby źle przetłumaczona.

Mimo zawiłości wszystko było zrozumiałe i na swoim miejscu. (choć w komputerach i programach jestem większa sierota niż Teru.)

A i wiecie co? Ja mam wrażenie że to nie Daisy przez cały ten czas był ważniejszy dla Teru. Tylko Teru dla niego. Teru jest pokrzywdzona, ale mam wrażenie, że gdyby nie ona to Tasuku dawno by się załamał.

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » pt kwie 05, 2013 11:36 pm

liluf pisze:A i wiecie co? Ja mam wrażenie że to nie Daisy przez cały ten czas był ważniejszy dla Teru. Tylko Teru dla niego. Teru jest pokrzywdzona, ale mam wrażenie, że gdyby nie ona to Tasuku dawno by się załamał.
Zgadzam się :). Wydaje mi się, że Tasuku nie tylko zajmuje się Teru bo musi, tylko potrzebuje jej. Dlatego jej pomaga i ją wspiera. Tasuku to chyba taki typ co dużo gada i żartuje, ale w głębi serca to miękka klucha ;p.

liluf
Status: Offline

Post autor: liluf » sob kwie 06, 2013 1:28 am

"Miękka klucha" wgłębi serca tak. Ale nie zapomnijmy o czym jeszcze. Nie jest z niego wcale taki straszny słabeusz. Psychicznie ma poważne momenty załamki o czym się przekonaliśmy w tym tomie, ale jak dla mnie to i tak długo wytrzymał. Ja na jego miejscu to pewnie bym dawno się stoczyła, a on jeszcze zipie bo na szczęście ma ludzi którzy go z tego dołka wyciągają.

I tu się pojawia jedno pytanie.

Kiedy on trenuje karate?????

Nie wiem czy zauważyłyście, ale w tym tomie powalił 3 a właściwie 3,5 uzbrojonych w kije gości!!!

Nie wieżę że facet ma naturalny talent. Aby tak się bić trzeba mieć co najmniej 2 razy w tygodniu treningi. Nie zapomnijmy, że facet ma niezłe ciałko. Gdzie on znajduje czas na hodowanie tych mięśni?

No wiecie między graniem w gry, podglądaniem Teru, jedzeniem u mistrza, dręczeniem Teru, hakowaniem w internecie, pisaniem z Teru, udawaniem woźnego, rozbieraniem wzrokiem Teru.
Widzicie?? Dosyć napięty grafik!

Ja zawsze miałam wrażenie, że w Japonii to doba jakaś trochę dłuższa się wydaje.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn kwie 08, 2013 6:17 pm

Ten tom ma przerażająco mocno poucinane kadry. Gorzej niż wszystkie poprzednie. Nawet moja koleżanka, która zazwyczaj nie zwraca na to uwagi, tym razem to zrobiła...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn kwie 08, 2013 9:06 pm

Ajsza pisze:Ten tom ma przerażająco mocno poucinane kadry. Gorzej niż wszystkie poprzednie. Nawet moja koleżanka, która zazwyczaj nie zwraca na to uwagi, tym razem to zrobiła...
To dobrze, że go jeszcze nie kupiłam, bo bym zawału dostała... XD
Ostatnio nawet sprawdziłam Kagena i HL i tam nie było problemu z ucinanymi kadrami, więc nie rozumiem dlaczego DD jest tak pokiereszowany....
Hmm, mogłabyś wrzucić przykładowe porównania tych uciętych stron ze skanami? (Jestem wzrokowcem, więc taka forma na pewno na długo zostanie w mojej pamięci :? )

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn kwie 08, 2013 10:17 pm

[center]Obrazek Obrazek [/center]
[center]
Obrazek[/center]
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Dengeki Daisy"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości