Tom 3

Forum dla miłośników Dengeki Daisy!
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Tom 3

Post autor: ninna » śr kwie 11, 2012 7:35 pm

Waneko niedawno zamieściło na facebooku obwolutę trzeciego tomu "Dengeki Daisy":
Obrazek
Premiera w maju 2012. Obrazek przesłodki! Bardzo mi się podoba :D. Tylko czerwone litery tytułu trochę gryzą się z tym bladoróżowym prostokątem u góry (ale to tylko moje zdanie :wink: )... Nie mogę się już doczekać!

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » śr kwie 11, 2012 8:09 pm

Nareszcie przetłumaczyli napisy na obrazku znajdującym sie na skrzydełku... Mi się tam nie gryzie ten tytuł z tłem różowym, chociaż na żywo to zawsze inne wrażenie jest.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr kwie 11, 2012 8:16 pm

Soniu, ja i tak tych napisów nie odczytam na tym zdjęciu (za małe literki) więc nawet nie zwróciłam uwagi :lol:. A co do "gryzienia się" to źle to ujęłam. Miałam na myśli "zlewa się" (głowa myśli swoje, ręce piszą swoje...).

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » śr kwie 11, 2012 10:33 pm

Genialna manga już nie mogę się doczekać tego tomu :D

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw kwie 12, 2012 2:22 am

Okładka jeszcze fajniejsza od poprzedniej :)

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pt kwie 20, 2012 6:24 pm

Śliczna okładka:D

bidubi
Status: Offline

Post autor: bidubi » pt maja 11, 2012 1:17 pm

już niedługo - nie mogę się doczekać :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt maja 11, 2012 10:25 pm

Nie tylko ty :D

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw maja 17, 2012 3:37 pm

http://waneko.pl/?p=701
Wielu z Was z niecierpliwością czekało na tą chwilę i w końcu się doczekaliście – przybyłe do nas prosto z drukarni Dengeki Daisy # 03 trafiło właśnie do sprzedaży. Co czeka Was w tym tomie:

Pan i władca oraz jego niewolnica, czyli Kurosaki i Teru. Ich wzajemne stosunki ulegają zacieśnieniu. Tymczasem Teru przywozi z wycieczki upominek – pozytywkę, którą postanawia podarować Daisy’emu… Czy ten prezent wpłynie na losy naszych bohaterów?

Dengeki Daisy jest już do kupienia w naszym sklepiku i na naszej stronie Allegro, zaś w salonach sieci Empik, Matrasach i sklepach komiksowych powinno się pojawić w ciągu najbliższych dni. Prenumeraty i przedpłaty zostaną wysłane dzisiaj.

Zapraszamy do zamawiania.

Mariko
Status: Offline

Post autor: Mariko » ndz maja 20, 2012 11:28 am

Już w piątek poleciałam do empiku jak szalona, żeby nabyć tę mangę i byłam nawet zdziwiona, że już była dostępna..
Tom 3 jest równie dobry co dwa poprzednie. Świetnie się czytało :) Nie widziałam jakichś gryzących błędów i było o wiele mniej dialogów z mega małą czcionką :P Akcja się rozwija i to dość szybko, nie wiem czy na korzyść czy nie, bo nie jestem na bieżąco z angielskimi skanlacjami ;p Okładka, pomimo swojej różowości, nie jest taka zła.. Mnie się podoba, chociaż nie przepadam za różem.
I znowu czekania 2 miesiące, zlitujcie się :<

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr maja 23, 2012 3:47 pm

Poszłam do Empiku po Ourana, a wyszłam z DD 3 i BR 2...(Ourana nie było, rzecz jasna...)
Tomik był bardzo fajny/ zabawny, a końcówka jeszcze lepsza. Zastanawiam się, jak się - po tym odkryciu - potoczą dalsze losy głównych bohaterów. :twisted: Chociaż muszę przyznać (To taka moja subiektywna ocena), że w pewnym momencie miałam już po dziurki w nosie tekstów bohaterki o wyłysieniu - ile razy można powtarzać to samo? :roll:

Yumi221
Status: Offline

Post autor: Yumi221 » pt cze 01, 2012 8:40 pm

Jak zawsze zapraszam do przeczytania recenzji tomiku trzeciego na łamach Tanuki-Manga ^^

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » sob cze 02, 2012 11:24 am

Przeczytany 3 tomik, bardzo fajny i zabawny :). Dawno nie czytałam tak dobrej mangi shojo:D. Jestem ciekawa jak ta cała historia się potoczy dalej :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn cze 04, 2012 12:31 pm

No, wreszcie "było mi dane" :D (paczka z Komikslandii szła chyba z tydzień...). Tomik bardzo mi się podobał (jak zwykle zresztą). Jednak to na niego czekałam jak dotąd najbardziej (głównie na rozdziały 13 i 14 :wink:). Ponadto jest to ostatni tomik, który przeczytałam w skanach i dalsza część historii jest dla mnie tajemnicą. Już nie mogę się doczekać!
W samym tomiku nie zauważyłam większych uchybień, tłumaczenie jest świetne. Czyta się bardzo przyjemnie. Ale parę błędów i "dziwactw" zauważyłam:
-str. 14 - Teru mówi, że "mieszkanie wydaje się takie przestrzenne" (bo mało w nim mebli). Moim zdaniem powinno być "przestronne" (a najlepiej po prostu "puste")
-str. 18 - Teru: "właśnie ma ostatnią szansę, aby mnie nie zatrzymać". Chyba "zatrzymać" (bez tego "nie")
-str. 21 - Riko do Teru: "Już zapakowana?". Lepiej brzmiałoby "spakowana".
-str. 30 - słówko "wśliniam" :shock:. Niby wiem, o co chodzi ale z takim określeniem spotykam się po raz pierwszy. Dziwnie brzmi...
-str. 33 - przemyślenia Teru: "oczekiwać od niego, że będzie zachowywał się tak, jakbym chciała". Nie jestem pewna, ale nie powinno być "jak bym"?
-str. 125 - chyba jest coś pokręcone w dialogu pomiędzy Teru a Riko (na temat prezentu): "Może to trochę za dziecinne dla Daisy'ego, co Teru?". Wychodzi na to, że pytanie zadaje Riko, a moim zdaniem jest to kwestia Teru, bo potem pada pytanie "Dla Daisy'ego?", które ewidentnie zadaje Riko. Także w pierwszym pytaniu powinno być "(blablabla) co, Riko".
-str. 137 - ładną chwilę zastanawiałam się, co to jest "brysia"... W końcu do mnie dotarło, że chodzi o samochód :roll:. Kolejne słowo, o którego istnieniu nie miałam pojęcia.

A "Cycata piękność w bikini" rozłożyła mnie na łopatki! :lol:.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » pn cze 04, 2012 6:14 pm

ninna pisze: -str. 137 - ładną chwilę zastanawiałam się, co to jest "brysia"... W końcu do mnie dotarło, że chodzi o samochód :roll:. Kolejne słowo, o którego istnieniu nie miałam pojęcia.
Ha, widzę, że nie tylko ja 8-) A brysia to nie jest jakieś "dzikie" słowo, to po prostu zdrobnienie od bryki.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn cze 04, 2012 7:33 pm

Silla, to już Kurosaki mógł powiedzieć "bryka". Ta "brysia" jakoś tak dziwnie brzmi w wykonaniu dorosłego faceta...

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt cze 05, 2012 12:58 am

ninna pisze:str. 125 - chyba jest coś pokręcone w dialogu pomiędzy Teru a Riko (na temat prezentu): "Może to trochę za dziecinne dla Daisy'ego, co Teru?". Wychodzi na to, że pytanie zadaje Riko, a moim zdaniem jest to kwestia Teru, bo potem pada pytanie "Dla Daisy'ego?", które ewidentnie zadaje Riko. Także w pierwszym pytaniu powinno być "(blablabla) co, Riko".
Też mi cios nie zgrzytało, tylko ja miałam wrażenie że te kwestie są w złej kolejności ale twoja wersja jest bardziej prawdopodobna.
Silla pisze:Ha, widzę, że nie tylko ja 8-) A brysia to nie jest jakieś "dzikie" słowo, to po prostu zdrobnienie od bryki.
W pierwszej chwili pomyślałam "co?" ale po drugiej wypowiedzi/przypisie dymku od razu zajarzyłam. Choć nie wiem czemu pierwsze skojarzenie miałam z proszkiem do prania XD.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » wt cze 05, 2012 5:55 am

Mnie bardziej od samego tekstu zdezorientowało kilka scen - pod koniec tomu Teru będąc nad morzem dzwoni do Kurosakiego z pytaniem, czy ma wcześniej wracać, bo burza. A na następnej stronie zonk - Teru staje pod jego drzwiami z garnkiem curry. Teleportacja jakaś? Nigdzie nie było mowy, że zdecydowała się wracać, żadnej sceny powrotu... :shock:

Z początku myślałam, że w drukarni gdzież umknęło kilka stron, ale nie, wszystko gra.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt cze 05, 2012 10:16 am

Silla, dla mnie wszystko jest tam ok. Traktuję to jako przeskok czasowy. Moim zdaniem scena zastanawiania się nad powrotem i samego powrotu byłaby po prostu nudna i niepotrzebna.

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » wt cze 05, 2012 2:21 pm

Myślę, że wyraz twarzy Teru ze stron 145, 146 mówi sam za siebie, że podjęła decyzję ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Dengeki Daisy"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości