Dengeki Daisy

Forum dla miłośników Dengeki Daisy!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn sty 14, 2013 8:00 pm

Jestem na bieżąco z rawami i przyznaje, że fabuła naprawdę zbliża się powoli do końca. Jak ktoś ciekawy, to mogę puścić trochę spojlerów xD

A co do okładki - Teru ma dłuższe włosy, no i nie ma czerwonych oczu, no i to ubranie, jakieś nie dziewczęce, więc to chyba nie ona... Chociaż w pierwszej chwili też tak pomyślałam.

Abcd
Status: Offline

Post autor: Abcd » pt sty 25, 2013 6:23 pm

Myślę, że to nie Teru, bo porównując okładkę tomu 11 (na której jest Teru) i 13 można dostrzec różnice, o których napisała wyżej Ajsza. Dodam, że długość grzywki osoby na okładce tomu 13 nie pokrywa się z długością grzywki Teru (przynajmniej tak to wygląda według mnie). Może to faktycznie Akira, jak wspomniano wcześniej.

Selena
Status: Offline

Post autor: Selena » ndz sty 27, 2013 8:35 pm

To skoro nie wolno gadać o niczym co będzie, to może o tym, co by się chciało co???? :D

Ja się niemogę doczekać aż będzie pierwszy pocałunek Kurosakiego z Teru :D:D:D:D Znajac "ostrożność" Dengeki Daisy do każdej rzeczy, to zapewne ten pierwszy pocałunek będzie w ostatnim tomie w ostatnim rozdziale :////// Oby tak się nie stało, bo umrę. Nie znoszę na coś czekać, dostać to i nie mieć kontynuacji, co dalej. Oby to się tak nie skończyło

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz sty 27, 2013 8:47 pm

Jak dla mnie to ostatni rozdział powinnien być X lat później, kiedy mają już dzieci, a Kurosaki jest łysy przez nie xD
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Selena
Status: Offline

Post autor: Selena » ndz sty 27, 2013 9:40 pm

Ajsza pisze:Jak dla mnie to ostatni rozdział powinnien być X lat później, kiedy mają już dzieci, a Kurosaki jest łysy przez nie xD
O.o eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
nie, ten scenariusz mi nie leży xD

Pamietacie jak Teru przez sen "przyssywa" się do koszuli Kurosakiego i nie puszcza? To jest boskie! Chciałabym, aby przez sen zrobiła mu malinkę na szyi, a on by tak kilka dni chodził - byłoby śmiesznie!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt lut 12, 2013 9:10 pm

Abcd pisze:Może to faktycznie Akira, jak wspomniano wcześniej.
Tak, na okładce 13 tomu jest na pewno Akira - potwierdziła to autorka - http://www.betsucomi.shogakukan.co.jp/talk/motomi/ - można sobie tekst wkleić do translatora ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Selena
Status: Offline

Post autor: Selena » wt lut 12, 2013 11:05 pm

To bardzo "mrooocznie" go tam narysowała :mrgreen:

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » wt lut 12, 2013 11:12 pm

Znając życie Akira okaże się bardzo tragiczną postacią, stąd zmiana wizerunku ;) Chociaż zawsze to może być tylko radosna wizja autorki :P

Selena
Status: Offline

Post autor: Selena » wt lut 12, 2013 11:17 pm

Może jakaś telenowela z tego wyjdzie? Że Akira należy do dalekiej rodziny? Taka czarna owieczka? W końcu były już dwie sytuacje: Teru mówiła, że jest on podobny do jej brata (oczywiście dużo osób jest podobnych do siebie jeśli ma taką samą fryzurę :mrgreen: ) oraz druga sytuacja - po co Akira poszedł na grób profesora Midorikawy???? Coś tu śmierdzi! [-X

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr sie 07, 2013 8:23 am

Nie chcialam zeby sie nadmiernie ciągnęło, ale i tak mi smutno: www.animenewsnetwork.com/news/2013-08-0 ... -september
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr sie 07, 2013 10:40 am

Czyli manga będzie mieć 14 tomów?

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Online

Post autor: ninna » śr sie 07, 2013 11:01 am

Dla mnie to natomiast wspaniała wiadomość! Przyznam, że już rozważałam porzucenie tej serii (a nie lubię mieć na półce niedokończonych tytułów). Jak oglądałam skany 71 i 72 rozdziału myślałam, że się załamię... Ale jeśli ma być 14(?) tomów to je dokupię.

"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść"... Szkoda, że autorka zrozumiała to tak późno ale najważniejsze, że jednak zrozumiała.

Szkoda tylko, że przez rozczarowanie DD teraz do każdego nowego shoujo będę podchodzić jak pies do jeża i chyba przed zakupem będę czytać wszystkie dostępne rozdziały w skanach :?.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr sie 07, 2013 11:03 am

14 tomów to jest teraz, razem będzie 15.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr sie 07, 2013 11:14 am

ninna pisze:Przyznam, że już rozważałam porzucenie tej serii (a nie lubię mieć na półce niedokończonych tytułów).
To zrób to, co ja. Sprzedaj tomy i nie będą cię drażniły niedokończone serie, bo już ich nie będziesz miała. :P

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » śr sie 07, 2013 1:40 pm

To dobra wiadomość:) Bałam się, że autorka dalej będzie ciągła serię na siłę. Uważam, że te 15 tomów to i tak dużo, ale ja akurat DD bardzo lubię, więc mnie to nie przeszkadza:) Gorzej z SA, 17 tomów, matko... takie marnotrawstwo miejsca:p

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr sie 07, 2013 4:03 pm

Trochę smutno mi się zrobiło :( Następna seria,która się skończyła z tych co aktualnie zbieram :shock: Dobrze,że są ciągle jakiej nowe zapowiedzi innych tytułów inaczej zbierałam bym tylko One piece :wink:

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » śr sie 07, 2013 4:36 pm

To zostało 5 tomów do wyjaśnienia wszystkich spraw? Z jednej strony szkoda, a z drugiej to dobrze, że manga nie będzie się ciągneła w nieskończoność. Mam nadzieje, że shoujo styczniowe będzie dak samo dobre jak DD, albo jeszcze lepsze. . Wiem, że duzo osób mówi iż poziom mangi spadł. Dla mnie jest świetna i uważam, że to jedna z najlepszych mang shoujo :)

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » śr sie 07, 2013 8:36 pm

Seria skonczy sie we wrzesniu. A szkoda...

vesta
Adept
Posty: 124
Rejestracja: śr paź 06, 2010 3:47 pm
Status: Offline

Post autor: vesta » śr sie 07, 2013 8:44 pm

O stokrotka się kończy? Czas zacząć nadrabiać zaległości.
15 tomów to według mnie w sam raz, jak na shoujo. Jak dotąd zatrzymałam się na 6. tomie, więc nie zauważyłam jeszcze wspomnianego spadku formy, który zdarza się często w przypadku tego gatunku, albo jest to raczej brak pomysłu na sensowne zakończenie, mam nadzieję, że tutaj będzie ono oryginalne.
A może ktoś zna i może polecić mangi (nie koniecznie shoujo) z oryginalnym zakończeniem?

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » śr sie 07, 2013 8:50 pm

Ja tez jestem w szoku.Ten rok to jakaś apokalipsa dla mang, bo sporo z przymusu zostało na siłę zakończonych :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Dengeki Daisy"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość