Dengeki Daisy

Forum dla miłośników Dengeki Daisy!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr sie 07, 2013 8:52 pm

Które według Ciebie zostały zakończone na siłe ?
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » śr sie 07, 2013 8:57 pm

Ostatni chapter Deadmana bardzo słabo im wyszedł , czy też 07 Ghost [Pominęli sporo niewyjaśnionych kwestii], ale każdy uważa inaczej :P

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » śr sie 07, 2013 9:17 pm

Vesta wszystko zależy od tego jakie zakończenie jest dla ciebie "oryginalne". Ja bym bardziej pomyślała nad tym jakie mangi lubisz. Ja Stokrotkę plasuję dość wysoko w swoim rankingu ale kilku moich ulubieńców nie pobija. Ale propozycje to już na priwie ci napisze by nie robić of-topu. Ja na razie jestem na 9 tomie ale nie widzę tego spadku formy. Dengeki jest naprawdę fajne ale jak wszystko musi się kiedyś skończyć. Pocieszmy się że jeszcze jakiś czas nim wydany zostanie i u nas ostatni tomi i delektujmy się serią. Zawsze można wszak do niej powrócić. :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » czw sie 08, 2013 4:48 am

Szczerze powiedziawszy to ja sie nawet ciesze, ze zakonczy sie na tym tomie. Podejzewam ze jakby to miało trwać dłużej to coraz częściej pojawiałyby sie absurdalne sytuacje a bohaterowie tylko by nas irytowali.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Natt97
Status: Offline

Post autor: Natt97 » czw sie 08, 2013 9:49 am

Mi się jak do tej pory podoba Dengeki. Autorka pozostawiła jeszcze kilka niewyjaśnionych spraw, ale coś ciężko uwierzyć, że będzie ciągła je przez jeszcze 5 tomów. Uważam, że manga jest utrzymana na bardzo dobrym poziomie i pozostaje mieć nadzieję, że Pani Kyosuke Motomi go nie zaniży, nudną akcją i fatalnymi, wręcz naciąganymi pomysłami, dlatego cieszę się, że akcja "Stokrotki" zakończy się na 15 tomie. (Wpływ na to mają również ostatnio ogłoszone tytuły, które będą wydawane- dlatego cieszę się, że data wydawania pierwszego tomu Fairy Tail jest na razie dokładnie nie znana.)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw sie 08, 2013 1:22 pm

Mnie Dengeki odrzuciło od siebie w okolicach 5 tomu, zapowiadało się niezłe, niestandardowe shoujo, wyszło coś ciężkostrawnego. Nie jestem wielkim miłośnikiem shoujo i szkolnych romansów, ale widać od takich serii oczekuję jednak czegoś innego, więc darowałem sobie kupowanie.

Sofi
Status: Offline

Post autor: Sofi » śr sie 14, 2013 2:51 pm

Dengeki zaczęłam zbierać od samego początku z polecenia znajomej. Mimo że fanką shoujo nigdy nie byłam, i raczej juz nie będę, to seria zapowiadała się obiecująco. Spodobała mi sie na tyle, że zaczęłam też czytać mangę po angielsku i cały urok w tym momencie prysł. Około 5-6 tomu manga zaczęła jechać na schematach a bliżej nieokreślona fabuła się ciągnęła niczym topiony ser mozzarella. Mangę porzuciłam po 9. tomie i raczej już do niej nie wrócę. Wygląda na to, że Stokrotka okazała sie być serią nie dla mnie :x

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » śr sie 14, 2013 3:00 pm

Mi się DD spodobało od pierwszego tomu i ciekawi mnie po prostu zakończenie historii. Dlatego zamierzam dozbierać mangę do końca. Jak dla mnie jest lepsza niż spora część romansideł.

eviane
Status: Offline

Post autor: eviane » śr sie 14, 2013 6:48 pm

Mnie rozczarowała tym bardziej, że tak świetnie się zapowiadała. Pierwsze kilka tomów było naprawdę fajnych, podobali mi się bohaterowie, fabuła i humor. Potem obniżono loty - szczególnie w kwestii fabuły. Wydaje mi się często mocno naciągana, nielogiczna, przez co tracą na tym również bohaterowie, do tej pory sympatyczni, a teraz irytujący, bo "memłają się" w tej fabule. Jak nie bohaterka w tarapatach, to Cieciu ma problemy... eh, najbardziej w szojkach nie lubię zbytniego dramatyzmu, a tu już zawiewa telenowelą. Mam 8 tomów i pewnie dozbieram do końca, ale chyba tylko z sympatii do pierwszych tomów i naprawdę pasującego mi humoru, który tu i ówdzie nadal jest wpleciony. Chyba że kolejne tomy 9 i 10, które mam w planach niedługo zakupić, odstraszą mnie już tak skutecznie, że podziękuję za kolejne odcinki.

Awatar użytkownika
Haliss
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 17, 2014 1:10 pm
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Haliss » wt lut 11, 2014 11:46 am

Okładka ostatniego tomu Dengeki Daisy : )

Obrazek

Asako18
Adept
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 11:32 am
Status: Offline

Post autor: Asako18 » wt lut 11, 2014 12:14 pm

Czyli jednak 16 tomów, super wiadomość :D
Śliczna okładka.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt lut 11, 2014 4:58 pm

O ile cały koncept wygląda nieźle, to już Kurosaki dziwnie. Jakiś taki zbyt kobieco komputerowo zrobiony ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt lut 11, 2014 5:01 pm

A mnie się ta okładka niestety nie podoba... Liczyłam na coś bardziej oryginalnego na zakończenie serii. Ta grafika jest banalna, a i Kurosaki i Teru wyszli jakoś dziwnie :?.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt lut 11, 2014 5:04 pm

Mnie za to wkurza ze Kuroskai ma co chwila inny odcień włosów, jakby autorka się nie mogla zdecydować czy jest blondynem, ma jasno brązowe czy ciemno brązowe włosy, choć z samej historii wnioskuje że raczej powinien mieć bardziej typowy blond.
A mnie się ta okładka niestety nie podoba... Liczyłam na coś bardziej oryginalnego na zakończenie serii. Ta grafika jest banalna, a i Kurosaki i Teru wyszli jakoś dziwnie :? .
Jest w tym trochę racji, bo ja liczyłam np. na jakiś zabawniejszy rysunek "ciągnięcie się za buzię" takie bardziej na luzie. Bo wygląda strasznie jak typowe shoujou. Ale z drugiej strony nie jest tak, że definitywnie mi się nie podoba ,bo nie jest najgorsza.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt lut 11, 2014 6:55 pm

Ajsza pisze:O ile cały koncept wygląda nieźle, to już Kurosaki dziwnie. Jakiś taki zbyt kobieco komputerowo zrobiony
Zgadzam się. A tak poza tym prostota tej okładki mi nie przeszkadza (byleby treść była dobra).

BellaCullen1986
Status: Offline

Post autor: BellaCullen1986 » pt lut 14, 2014 4:53 pm

Podobno manga kończy się na 16 tomie. Czy Waneko również go wyda?

Awatar użytkownika
Haliss
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 17, 2014 1:10 pm
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Haliss » pt lut 14, 2014 4:57 pm


Kapelusznik
Status: Offline

Post autor: Kapelusznik » ndz lut 16, 2014 2:39 pm

Będzie jednak 16 tomów - co za miła niespodzianka :mrgreen: Bardzo mi się podoba okładka ostatniego tomu - jest piękna :wink:

Momo
Status: Offline

Post autor: Momo » sob kwie 12, 2014 4:06 pm

Można liczyć na jakiś plakat do przedpłaty na ostatni tom? ^^

Kapelusznik
Status: Offline

Post autor: Kapelusznik » sob kwie 12, 2014 5:34 pm

Coś kiedyś było, że ostatni tom będzie miał dodatki. Mam nadzieję, że będzie to zakładka :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Dengeki Daisy"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości