Dengeki Daisy

Forum dla miłośników Dengeki Daisy!
Sonia
Status: Offline

Dengeki Daisy

Post autor: Sonia » czw maja 13, 2010 8:55 pm

Dengeki Daisy
Obrazek

autor: Kyousuke Motomi
rodzaj: shoujo, komedia, romans
ilość tomów: niedawno wyszedł szósty
wydawca: Shogakukan
polskie skany: niewiele
opis: Po śmierci swojego brata, jedynym pocieszeniem Teru Kurebayashi jest tajemniczy hacker ukrywający się pod pseudonimem DAISY z którym kontaktuje się przez telefon komórkowy. Jest on dla niej wielkim pocieszeniem i pomocą. Pewnego dnia Teru tłucze okno, jako że nie ma pieniędzy by za nie zapłacić, musi odpracować je własnym ciałem... czyli odwalać całą robotę za pewnego nieznośnego woźnego szkolnego. Z czasem tajemnice i uczucia zaczynają narastać ;)

moja opinia: mimo, że jest to shoujo manga narysowana przez faceta, jest ona zdecydowanie lepsza od tych kobiecych ;) Świetny humor, cudna kreska (chociaż SD są bardziej zabawne, niż ładne), ciekawa historia.

Manga ta zyskuje coraz wiekszą popularność - wyszła już we Francji, w wakacje będzie angielska wersja. W Polsce nie jest bardzo znana, jednak kogo się zapytam o zdanie to bardzo mu się podoba.
Ostatnio zmieniony pt maja 14, 2010 10:25 pm przez Sonia, łącznie zmieniany 1 raz.

eM
Status: Offline

Post autor: eM » pt maja 14, 2010 3:47 pm

ooo tak! Zdecydowanie jestem za tą mangą. Początkowo okładka troche mnie zniechęciła, ale później okazało się, że kreska jest bardzo ładna ^^

Surreal
Status: Offline

Post autor: Surreal » pt maja 14, 2010 8:59 pm

Ciekawy opis :D
Ja również jestem na tak ^.^

eM
Status: Offline

Post autor: eM » pt maja 14, 2010 10:20 pm

warto jeszcze dodać, że narazie jest tylko 6 tomów ^

Surreal
Status: Offline

Post autor: Surreal » pt maja 14, 2010 11:12 pm

Tak, to z pewnością jest zachęcające i dla Waneko, i dla mnie :mrgreen: . Tylko podejrzewam, że wydawnictwo japońskie znowu powie jakieś swoje ale, i polskie wydanie mangi nie ujrzy światła dziennego :roll:

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » sob maja 15, 2010 12:09 am

Myślę, że mogą być jakieś problemy, ale na pewno łatwiej jest dostać licencje na coś mniej znanego... Tego samego wydawnictwa (Shogakukan) jest Black Lagoon i Utena, więc da się załatwić...

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » sob maja 15, 2010 10:04 pm

Opis jak najbardziej mnie zachęcił! Ciekawi mnie również, jak wygląda shoujo od faceta. Mam dość babskich ckliwości w tym gatunku. xD
Tomików niby mało, ale z drugiej strony - seria ciągle wychodzi, a to oznacza, że może się skończyć na 8 tomach, ale równie dobrze na 18. A to już nie brzmi tak zachęcająco.
Trzeba będzie rzucić okiem...

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » śr maja 19, 2010 11:47 am

Mnie opis nie zachęcił - brzmi jak nudziarstwo. No, ale nigdy nie byłam fanką shoujo; tylko tytuły Watase mi bardziej podpasowały.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Madzikcchi
Status: Offline

Post autor: Madzikcchi » ndz sie 15, 2010 3:22 am

Jestem za;] Obecnie seria zlicencjonowana, więc trudno o przetłumaczone skany, więc trzeba się zadowalać rawami...Ale seria bardzo ciekawa i z pewnością bym ją kupiła!

Ivorena
Status: Offline

Post autor: Ivorena » pt sie 27, 2010 11:10 pm

Popieram ten projekt ^^
To moja ulubiona manga i na pewno bym ją kupiła. Czytałam po angielsku, ale po pierwsze niezbyt biegle operuję tym językiem, a po drugie tłumaczenie jest tylko do 24 rozdziału, dalej tylko rawy...
Poza tym facet który to pisze jest jak dla mnie niesamowity, kocham wszystkie jego mangi. ^^

Madzikcchi
Status: Offline

Post autor: Madzikcchi » wt wrz 07, 2010 1:55 pm

dla tych, co zatrzymali się na 24 chapterze, donoszę, iż skanlacje ruszyły dalej( oczywiście w języku angielskim). Dostępne są na kanale IRC Ochibichan. Instruktarz co i jak dla początkujących tutaj oczywiście po angielsku. Rawy są już do 39 chaptera, przetłumaczone!!tutaj po angielsku ;]
Przepraszam, jeśli piszę w złym pokoju...Jakby co proszę o przeklejenie posta w odpowiednie miejsce.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » wt wrz 07, 2010 6:50 pm

Te tłumaczenia są w większości tylko częściowe. No i nie ma wszystkich (np. 27). Osobiście czekam na skany ochibichan, no i kolejne tomiki od amerykańskiego Viz-a. Mam już 1 tomik, a dwa kolejne zamówione w pre-orderze. Tłumaczenie jest wg mnie nieco gorsze od fanowskiego, ale czego się nie robi dla Kurosakiego <3

Madzikcchi
Status: Offline

Post autor: Madzikcchi » śr wrz 08, 2010 4:56 pm

Ochibichan wypuściło 25 i 26 chapter- dostępne na forum i kanale IRC.

Ivorena
Status: Offline

Post autor: Ivorena » pt wrz 24, 2010 6:41 pm

Jeśli kogoś to interesuje to na blogu http://nielubiepuchatka.blogspot.com/ jest opis 25 rozdziału DD po polsku, a za jakiś czas powinny pojawić się następne streszczenia ^^

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pt wrz 24, 2010 7:39 pm

Przeczytałem kilka rozdziałów i powiem tak.
Jest to pozycja wystarczająco dobra, żeby ją poznać - ale nie wystarczająco dobra, żeby ją kupić.

mila
Status: Offline

Post autor: mila » wt wrz 28, 2010 7:10 pm

Czytałam 1 chpter i jakoś mnie nie zachwycił, jakby Waneko wydało to nie kupiłabym, szkoda by mi było kasy.

Brejk
Status: Offline

Post autor: Brejk » wt lis 09, 2010 8:18 pm

zdecydowanie chce w Polsce,kupilabym na 100%

Hachiko
Status: Offline

Post autor: Hachiko » śr lis 10, 2010 12:26 pm

Ja bym kupiła, w sumie jak każdą mangę tegoż autora, która ukazałaby się u nas :)

Ariendai
Status: Offline

Post autor: Ariendai » wt lis 30, 2010 4:00 am

Mnie manga bardzo wciągnęła, w fanowskiej wersji angielskiej przeczytałam wszystko, co dotychczas się ukazało, jeśli wyszłaby po polsku, na 100% bym kupiła. Historia wciągająca, zabawna, wciąż trzymająca pewne fakty w tajemnicy. Czasami dobrze, gdy napisze coś facet...

Maron3
Status: Offline

Post autor: Maron3 » pt sty 07, 2011 9:34 am

Też kupiłabym na 100%. Uwielbiam Dengeki Disy.

Zablokowany

Wróć do „"Dengeki Daisy"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości