Kuroshitsuji # 21

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Kuroshitsuji # 21

Post autor: Ame » ndz sie 16, 2015 11:46 am

Obrazek
Premiera 21 tomu Kuroshitsuji już w okolicach 9 września 2015.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » ndz sie 16, 2015 11:59 am

Tak, tak, tak, tak, nie mogę się już doczekać! :D *skacze z radości*
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn sie 17, 2015 7:51 am

Nie wnerwiaj kucharza? :P

NezumiWiku
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 29, 2015 12:54 pm
Status: Offline

Post autor: NezumiWiku » ndz sie 30, 2015 1:09 pm

Nawet ładna okładka...Nie mogę się doczekać, kiedy po tak długim czasie ten tomik trafi w moje ręce. :D

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw paź 01, 2015 9:47 pm

Czy mi się wydaje czy na początku jest mała literówka?

Zaraz chyba 3 strona, mówi Ciel:
"Jeśli nie chcesz wykorzystać swojego genialnego umysłu, to faktycznie lepiej, aby stała się nawozem dla chwastów wokół".

Nie powinno być: "ABYŚ stała się"?

Jeśli zaś ma to być odniesienie do "genialnego umysłu" to wtedy pasowałoby "Aby stał się".

A tak to nie wyłapałam większych błędów :)
Niestety, saga o wiedźmiach jest dla mnie najnudniejsza... :<
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw paź 01, 2015 10:05 pm

A mi tam saga o wiedźmach odpowiada xD ale totalnie nie mam koncepcji, co autorka nam zaserwuje dalej. Totalnie nie da się tej kobiety przejrzeć xD no ale chyba tak to jest z tasiemcami... byle je ciągnąć póki się sprzedaje.

Dekisugi
Status: Offline

Post autor: Dekisugi » sob paź 03, 2015 1:44 am

Naama pisze:Niestety, saga o wiedźmiach jest dla mnie najnudniejsza... :<
Nie wiem czemu ale zamiast "saga o wiedźmiach" przeczytałem "saga o wiedźminach". Już myślałem, że japończycy zaczęli inspirować się Sapkowskim xD.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob paź 03, 2015 1:33 pm

Oj, mała literówka się wkradła :D

Powiem tak, za mało jak dla mnie tej "magicznej" strony Kurosha, a za dużo kombinowania z prawdziwymi wydarzeniami. Za mało Kurosha w Kuroshu :) Ale potem będzie znowu lepiej jak się pojawi jedna z moich ulubionych postaci :D
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » sob paź 03, 2015 2:54 pm

Ja jestem z tej sagi zadowolona. Do poziomu cyrkowej trochę brakowało, ale była o niebo lepsza od zombie tytanica i słabawej podróbki Hogwartu. Ale teraz widzę, że i w nich było sporo elementów, które dopiero teraz zaczynają pasować do układanki.

Wydaje mi się, że sporymi krokami zbliżamy się do finału tej opowieści.

Grey pisze:A mi tam saga o wiedźmach odpowiada xD ale totalnie nie mam koncepcji, co autorka nam zaserwuje dalej. Totalnie nie da się tej kobiety przejrzeć xD no ale chyba tak to jest z tasiemcami... byle je ciągnąć póki się sprzedaje.
Z pierwszą częścią się zgodzę, natomiast uważam, że nawet w tych słabszych częściach było sporo wskazówek co do głównej historii i powoli dowiadywaliśmy się ważnych rzeczy o postaciach. A finał historii zdaje się być bliżej niż dalej (plus możliwe, że mamy trochę inne definicje 'tasiemców').

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob paź 03, 2015 3:12 pm

Mi się wydaje, że autorka zamknie się w maks 25 tomach. Teraz pewnie będzie jeszcze jedna "saga", w której dowiemy się dużo więcej o przeszłości ojca Ciela, a potem czuję wielki finał :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob paź 03, 2015 7:57 pm

Kibiusz pisze:J
Z pierwszą częścią się zgodzę, natomiast uważam, że nawet w tych słabszych częściach było sporo wskazówek co do głównej historii i powoli dowiadywaliśmy się ważnych rzeczy o postaciach. A finał historii zdaje się być bliżej niż dalej (plus możliwe, że mamy trochę inne definicje 'tasiemców').
Hm. Czyli wychodziłoby z tego, zakładając, że to prawda, że do Kurosza trzeba podejść ambitnie i zwracać uwagę na każdy szczegół. Dla mnie była to raczej luźna, niezobowiązująca lektura ;) więc mam nadzieję, że pewne wątki zostaną wytłumaczone a nie pozostaną tylko w sferze domysłów :)

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » sob paź 03, 2015 8:06 pm

Grey, jeśli jedna z teorii spiskowych okaże się prawdziwa, to i czytanie z lupą może być niewystarczające. Serio, to co ludzie wyciągając na potwierdzenie teorii o bliźniakach jest przerażające (niemal tak jak tumblr diagnozujący, że Lokiego torturowano gorącem). :lol:

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » sob paź 03, 2015 9:08 pm

Nie sądzę, aby wszystko zamknęło się w jednym arcu+finale, bo jest jeszcze dość zagadek do rozwiązania, krew się nie leje (jedna z teorii mówi, że przynajmniej większość umrze :D) i w ogóle, a jeden arc+finał to według mnie niewystarczająca objętość, aby wszystko ładnie rozłożyć z wyjaśnieniami - to by się wydawało zbyt upchane i pośpieszne (na dodatek dopiero w Arcu Zielonej Wiedźmy mogliśmy wpaść na teorię dwóch Cielów, mimo że to wcześniej (od circus arc) były różne podpowiedzi i takie tam). Samo szamotanie się Ciela i Sebastiana zajmie dobrych parę rozdziałów, bo też nie przewiduję że wszystko (odebranie duszy) pójdzie ładnie i gładko.

Dla mnie Arc Zielonej Wiedźmy był strasznie przeciętny, ale na pewno lepszy niż ten Hogwarci. Na plus wychodzi scena z próbą zeżarcia duszy; strasznie ładnie zrobiona i czekam niecierpliwie na zanimowanie jej :D

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob paź 03, 2015 10:43 pm

Likorys pisze:Grey, jeśli jedna z teorii spiskowych okaże się prawdziwa, to i czytanie z lupą może być niewystarczające. Serio, to co ludzie wyciągając na potwierdzenie teorii o bliźniakach jest przerażające (niemal tak jak tumblr diagnozujący, że Lokiego torturowano gorącem). :lol:
Teoria Bliźniaków oraz Ojciec jako Shinigami :) Czekam na wyjaśnienie tych dwóch spekulacji wykonanych przez fanów :)


Odnośnie Bliźniaków, to jestem skłonna w to uwierzyć:

The 'Two Ciels' Theory
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kuroshitsuji"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości