Tom 14

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Tom 14

Post autor: Ame » wt lis 19, 2013 8:21 pm

Obrazek
Planowana premiera to 16 grudnia 2013.Najładniejsza :D

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz lis 24, 2013 10:18 pm

Kurcze, okładka jest świetna. Premiera przed Świętami, już wiem, co będę czytać przed pasterką. :D

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » śr lis 27, 2013 6:45 pm

Ostatnio tak sie znowu w Kurosza wkręciłam, ze chyba zaszaleje i kupie preorder :D

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn gru 30, 2013 8:15 pm

Nie wiem zabardzo w jakim temacie o to zapytac. Jakiej płci jest Grell Sutcliff? Pytam poniewaz w polskim tlumaczeniu nieraz sa uzyte rozne okreslenia. Np w tomie 13 " panie sutcliff!" A dalej Grell mowi "przecięłam to?". I to nie tylko w tym tomie tak jest, w poprzednich tez tak bylo ze jakas scena z Grell(em) i zwroty lub wlasnie koncowki byly roznie i wlasnie sie zastanawiam czy tak ma byc.

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » pn gru 30, 2013 11:11 pm

Grell to tranwestyta. NO. ALe rozumiem twoje wątpliwości. Poza tym w anime głosu udziela Jun Fukuyama, co też jest drobną podpowiedzią co do kwestii płci :3

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn gru 30, 2013 11:38 pm

A to nie jest tak, że w naszym tłumaczeniu inni zwracają się do Grella w rodzaju męskim, kiedy sam Grell mówi o sobie w rodzaju żeńskim?

fishtail
Posty: 26
Rejestracja: wt sie 13, 2013 1:35 am
Status: Offline

Post autor: fishtail » wt gru 31, 2013 12:06 am

graczykij pisze:A to nie jest tak, że w naszym tłumaczeniu inni zwracają się do Grella w rodzaju męskim, kiedy sam Grell mówi o sobie w rodzaju żeńskim?
Zgadza się. Po japońsku Grell używa tzw "onee kotoba" czyli "stylu mówienia starszej siostry", czy jakoś tak. Najczęściej używają go w Japonii zniewieściali homoseksualiści i drag queen, więc, właśnie :)

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » wt gru 31, 2013 10:44 am

Dzięki za pomoc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kuroshitsuji"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość