Tom 13

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Tom 13

Post autor: Ame » czw paź 03, 2013 7:17 pm

Obrazek
Premiera:11 Października
Ładna okładka mimo,że nie przepadam za tą bohaterką(jak zniszczyła pierścień ciela to chciałam ją udusić). Sądząc po opisie chyba się zmieniła .Ciekawe czy na lepsze :-k

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt paź 29, 2013 10:41 pm

Fabuła brnie do przodu i już nie mogę się doczekać jak skończy się ten pełna akcji ark :D Lizzie jest super :D
Ale zastanawia mnie czemu napisy na mieczach (?) underteaker'a nie są przetłumaczone?

fishtail
Posty: 26
Rejestracja: wt sie 13, 2013 1:35 am
Status: Offline

Post autor: fishtail » wt paź 29, 2013 11:51 pm

Te "miecze" to tzw sotoba, czyli drewniane, hm, "deski", które w Japonii pełnią funkcję nagrobka. Zazwyczaj zapisuje się na nich nadane pośmiertnie buddyjskie imię i sutrę.
Te większe napisy na Undertakerowych sotobach (南無大師遍照金剛) znaczą baaardzo mniej więcej: "módlmy się do Henjō-Kongō" ( http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%ABkai ), te nieczytelne powyżej to pewnie te imiona.

Czyli nic Was nie ominęło :) Facet ma ich pod dostatkiem i nie przejmuje się, że się niszczą, więc najpewniej nie mają w ogóle żadnego znaczenia. Służą być może jedynie jako sugestia, że Undertaker jakiś czas spędził/urodził się w Japonii - ale to tylko moje późnonocne domysły.

spoiler:Może jedynie jakieś znaczenie ma ta sotoba, która zmienia się w jego kosę?

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt lis 05, 2013 8:49 pm

Dzisiaj odebrałam tomik i dopiero teraz zauważyłam, że na okładce logo jest w białym kwadracie. Wygląda to... dziwnie ;) No, ale rozumiem czemu tak zrobiono.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kuroshitsuji"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość