Tom 2

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt sty 13, 2012 10:17 pm


Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr kwie 04, 2012 8:17 pm

Uważam że dobrym pomysłem było żeby Grell mówił o sobie jak o kobiecie, i fajnie oddaje to, jak on sam siebie postrzega. Japończycy mieli łatwiej bo u nich nie da się po samym zdaniu określić czy rozmówca jest kobietą czy mężczyzną

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » pn kwie 09, 2012 2:04 pm

Przeczytałem i co do literówek to jest ich dużo. Na szczęście mi takie rzeczy nie przeszkadzają, a prznajmniej nie tak jak błędy logiczne :roll: np. Hanami w 2 tomie ikigami napisało, że śmierć nastąpi o 8 rano, a powinno być wieczorem, albo w 5 pluto 2 razy powtórzone zdanie, albo jpf napisał królowa zamiast król w którymś tomie... Można tak wymieniać :roll: . Co do grella ( nie czytałem i nie oglądałem wcześniej kuro) bardzo mi pasuje, że mówi w formie żeńskiej, a nie wiem co mogło by być zamiast mrocznego żniwiarza(kosiarz :D). Ostatnia rzecz która mnie interesuje to czemu imię undertaker zostało po angielsku(nie żeby mi to jakoś przeszkadzało :) )

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » pn kwie 09, 2012 8:04 pm

Undertaker został po angielsku najpewniej temu, że i w oryginale tak jest :)

Scrappedp
Status: Offline

Post autor: Scrappedp » śr kwie 11, 2012 7:34 pm

Poza tym fani by zjedli redakcję waneko żywcem, gdyby nie było undertakera jako undertakera i nie miałby kto Kurosza wydawać.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » śr kwie 11, 2012 10:37 pm

Znazczy nie żeby mi to przeszkadzało czy coś :) Tylko zastanawiałem się, że skoro tłumaczą shinigami to undertakera też powinni... Albo po prostu nie przetłumacza shinigami :D

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr kwie 11, 2012 10:46 pm

Koles, między japońskim określeniem na coś w japońskim komiksie, a angielskim określeniem na coś w japońskim komiksie jest różnica.

określeniem/nazwą/imieniem itp

Kuppuru
Status: Offline

Post autor: Kuppuru » ndz lis 24, 2013 8:53 pm

<3 Sebuś <3 Kurosz to jedna z tych mang nad którymi się wahałam, ale patrząc z dzisiejszej perspektywy to nie wiem dlaczego...
Jeżeli jesteś ciekawy całej mojej opinii to zapraszam: http://manga-no-tsuki.blogspot.com/2013 ... drugi.html

Pozdrawiam! :3

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kuroshitsuji"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości