Tom 1

potwor_z_bagien
Status: Offline

Post autor: potwor_z_bagien » wt paź 25, 2011 12:58 pm

Ah! I ja juz jestem po lekturze! No, no jestem mile zaskoczona tłumaczeniem (: Trochę dziwnie się czytało 'My Lord', ale i tak jest okej. Nie mogę doczekać się drugiego tomu :>

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt paź 25, 2011 6:01 pm


baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt paź 25, 2011 9:30 pm

jeszcze nie czytalam, ale czepne sie troche :P nie podobaja mi się splasz pejdże. Imo troche źle to wygląda, gdy "rozdział" i polski podtytuł są inną czcionką, do tego mocno wyróżniającą się na tle obrazka i angielskiego podtytułu, który sprawia wrażenie, ze jest częścią tła. ... wyrażam sie pewnie niejasno, ale ten no.

I słowo "rozdział" mi za bardzo wizualnie najeżdża na tytuł.. mogłoby być nieco wyżej *runs* :P

reszta po lekturze :>

Itan-sha
Status: Offline

Post autor: Itan-sha » sob paź 29, 2011 2:37 pm

Właśnie przeczytałam i podoba mi się. Dobre tłumaczenie i według mnie lepiej brzmi "Bo ze mnie demon, nie kamerdyner". Jeśli historia jeszcze się rozkręci w kolejnych tomach, to z pewnością zostanę fanką tej serii :P

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » wt lis 15, 2011 1:04 pm

Strona WUWUWU pisze:Zainteresowanie Kuroshem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, w związku z czym nasze zapasy Kuroshitsuji bardzo szybko się wyczerpały. Jednak sytuacja właśnie uległa zdecydowanej poprawie, bowiem dotarł już do nas dodruk Kuroshitsuji. Pierwszy tom tej mangi jest już ponownie dostępny w naszym sklepiku a także jego dostępność w Empikach i innych miejscach sprzedaży powinna ulec poprawie.
Świetna wiadomość, Kurosz dobrze się rozchodzi, chociaż, po raz pierwszy mam obawy czy dla mnie nie zabraknie ._.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt lis 15, 2011 5:43 pm

To musi być dziwne uczucie :twisted: .
Wydać mangę.
I być zmuszonym zrobić jej dodruk :twisted: .
Chyba pierwszy raz w historii wydawnictwa :twisted: .

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt lis 15, 2011 7:35 pm

A to może oznaczać tylko jedno - Kuro stało się absolutnym hitem i jest w tej chwili najlepiej sprzedającym się tytułem Waneko... podobnie będzie z Dengeki :wink: ...

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lis 15, 2011 11:05 pm

Nawet na Tanuki pojawiła się już druga recenzja pierwszego tomu.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt lis 15, 2011 11:34 pm

Krzych_Ayanami pisze:To musi być dziwne uczucie :twisted: .
Wydać mangę.
I być zmuszonym zrobić jej dodruk :twisted: .
Chyba pierwszy raz w historii wydawnictwa :twisted: .
BL też szybko zaliczyło dodruk.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr lis 16, 2011 10:53 am

Strach się bać. Teraz wszyscy wydawcy dojdą do wniosku, ze wydawanie gejowatych mang to najlepsza inwestycja.

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » śr lis 16, 2011 11:08 am

GrisznakIW pisze: Teraz wszyscy wydawcy dojdą do wniosku, ze wydawanie gejowatych mang to najlepsza inwestycja.
Przecież Kuro to nie shonen-ai O.O

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr lis 16, 2011 4:19 pm

Większość facetów klasyfikuje to pod Shonen-ai czy też nawet Yaoi,choć osobiście nie mogę tego zrozumieć :roll: cóż ważne że się sprzedaje sama jak kupowałam to od razu 4 tomy dla siebie,kuzynki i dwóch koleżanek z czego 2 oglądały tylko anime a mangą się nie interesowały ale jak wyjdzie 2 tom znowu zamówienie na 4 tomy ^^ co do dodruku to prawdopodobnie pierwszy komiks któremu tak szybko skończył się nakład. Wydawnictwu oczywiście gratuluje sukcesu

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » śr lis 16, 2011 4:40 pm

Większość facetów uznaje Kurosza za yaoi, bo zapewne widzieli radosną twórczość fanek, które z uporem maniaka tworzą wszelkiego rodzaju fan arty yaoi. No chyba że pod shounen-ai klasyfikują też zapędy Grella, które nota bene są jednostronne i do niczego nie dochodzą ;]

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » śr lis 16, 2011 5:30 pm

Sądząc po twórczosci fanów, najbardziej gejowskim tytułem wydawanym w Polsce jest 'Naruto' :P
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr lis 16, 2011 11:26 pm

Dziewczyny, nawet jeśli my, faceci, mamy świadomość, że nie ma tam nic z gej akcji, to i tak uważamy, że ta od tej mangi "wieje pedałem" :P

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » czw lis 17, 2011 12:14 am

Quithe pisze:Dziewczyny, nawet jeśli my, faceci, mamy świadomość, że nie ma tam nic z gej akcji, to i tak uważamy, że ta od tej mangi "wieje pedałem" :P
Jestem tego samego zdania. "Wieje pedałem" i to niejednym...
GrisznakIW pisze:Strach się bać. Teraz wszyscy wydawcy dojdą do wniosku, ze wydawanie gejowatych mang to najlepsza inwestycja.
I właśnie dlatego, przyszłość mang wydawanych w Polsce widzę w czarnych (no pun intended) barwach.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw lis 17, 2011 11:18 am

Me-ouch pisze:Sądząc po twórczosci fanów, najbardziej gejowskim tytułem wydawanym w Polsce jest 'Naruto' :P
Przypomina mi to, jak próbowałem ileś lat temu to oglądać. W jednym z pierwszych odcinków dwójka głównych bohaterów się całowała, a w którymś kolejnym pojawiło się dwóch gejów, z których jeden na dodatek miał polską aktorkę głosową, która wcześniej podkładała głos pod Mary Jane ze Spider Mana. Odpadłem chyba po 15 odcinkach. A z tego co czasem słyszę na ircu, gdy znajomi rozmawiają o "Naruto", dochodzę do wniosku, że dobrze zrobiłem.

Kurcze, jak byłem młodszy i oglądałem choćby "Rycerzy Zodiaku" to jasne, też było tam pełno bishonenów, ale nikt się z nikim nie całował, nie przebierali się damskie stroje (co widziałem akurat na oficjalnych artach z kuroSHITsuji).

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw lis 17, 2011 2:21 pm

GrisznakIW pisze:z których jeden na dodatek miał polską aktorkę głosową, która wcześniej podkładała głos pod Mary Jane ze Spider Mana.
Cóż, w oryginalnej wersji Dragon Balla głos Son Goku, Son Gohana i Son Gotena również podkłada kobieta.

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » czw lis 17, 2011 2:38 pm

Cóż, w oryginalnej wersji Dragon Balla głos Son Goku, Son Gohana i Son Gotena również podkłada kobieta.
Tak samo było z Naruto. W japońskiej wersji jego seiyuu to kobieta. I z Cielem z Kuroshitsuji też w sumie -.-.

No ale to nie zmienia faktu, że nie ma w Kuroszu shonen-ai.
Jedynie Grell (który i tak jest transwestytą) wnosi tam jakiś wątek, ale nie ma to zbytnio żadnego znaczenia w mandze. Stanowi to raczej element komediowy.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob lis 19, 2011 12:28 pm

Strach się bać. Teraz wszyscy wydawcy dojdą do wniosku, ze wydawanie gejowatych mang to najlepsza inwestycja.
Bez przesady. Kurosz gejowaty nie jest - w każdym razie w pierwszym tomie nic takiego nie widziałem. Po za tym to normalne, że dziewczyny będą chciały zobaczyć w komiksie odpicowanych facetów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kuroshitsuji"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość