Highschool of the Dead tom 2

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Highschool of the Dead tom 2

Post autor: wataken » śr lip 27, 2011 3:19 pm

Już koło 10 sierpnia trafi do sprzedaży tom 2 HOTD. Poniżej prezentujemy okładkę i krótki opis tomu.


Opis: Nasza grupa rozdziela się z powodu demonicznego Shidou. Rei i Takashi wędrują przez miasto na motorze i obserwują jak ludzi mordują nie tylko Umarli, ale też... inni ludzie. Tym czasem Kouta, Takagi i pani Marikawa także opuszczają szkolny autobus widząc do czego zmierza "świat według Shidou". Rozpoczyna się kolejna noc po końcu świata...

Obrazek
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » czw lip 28, 2011 1:30 am

Yay, nie mogę się doczekać :D

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw lip 28, 2011 5:16 pm

A można by zobaczyć całą - to jest od skrzydełka do skrzydełka?

Xellos
Status: Offline

Post autor: Xellos » śr sie 10, 2011 5:55 pm

Dziś 10 a w Empiku w Rzeszowie nie ma HotD :(

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » śr sie 10, 2011 6:21 pm

I w tym tygodniu na pewno nie będzie. Dopiero dzisiaj trafił z drukarni do wydawnictwa, dzisiaj/jutro zaczyna tygodniowa wyłączność Komikslandi i dopiero potem trafi do innych punktów sprzedaży.

A tak po za tym, to tomik jest świetny.
W pierwszym tłumaczenie trochę mi zgrzytało, teraz nie mam się do czego przyczepić.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » śr sie 10, 2011 6:21 pm

Bo dzisiaj jest premiera! We wszelkich (poza bodajże komikslandią) punktach sprzedaży ukaże się za około tydzień, a pre-ordery zostaną wysłane w najbliższy poniedziałek.
I jakby co jest 18+ :twisted: ...

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » śr sie 10, 2011 8:38 pm

Ine-chan pisze:I jakby co jest 18+ :twisted: ..
Czyli mniemam, że więcej cycków :|

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » śr sie 10, 2011 11:21 pm

Tak. Drugi tom to kulminacja fanserwisu w serii.

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » czw sie 11, 2011 1:06 pm

Zaczęłam parę dni temu czytać skany i ucieszyło mnie to ,że majtki nie są głównym wątkiem. Czy w drugim tomie jest aż tak dużo? Niedługo dostanę tomik i wolę wiedzieć.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw sie 11, 2011 3:16 pm

Zależy co rozumiesz przez "dużo". Jakieś 2-3 kąpielówki w strojach Ewy, "Słomiany Wdowiec" i parę rzutów okiem tu i tam. Zbierając to do kupy chyba jakieś 10 stron na 180 w mandze.

qwerty
Status: Offline

Post autor: qwerty » pt sie 12, 2011 2:58 pm

A jak od strony edytorskiej ten tomik się prezentuje? Czy tym razem Waneko dało jakiś wewnętrzny margines?

btw. kulminacja fanserwisu? Shouji Sato ma rewelacyjną kreskę i naprawdę fajnie takie sceny rysuje :)

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » sob sie 13, 2011 10:54 am

qwerty pisze:btw. kulminacja fanserwisu?
Jest zupełnie niepotrzebna scena gorącej kąpieli i standardowe motywy z tym związane. Tzn. ogólnie spoko, ale trochę wybija z rytmu i w przypadku "tej bohaterki z fioletowymi włosami" bieganie po domu w samym fartuszku raczej nie pasuje do charakteru. Gdy dostępne były tylko 2 tomy myślałem, że seria pójdzie dalej w tym kierunku, ale widać autor zmienił koncept i w kolejnych golizny jest dużo mniej.
qwerty pisze:Shouji Sato ma rewelacyjną kreskę i naprawdę fajnie takie sceny rysuje
Wolę Oh!Great'a.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw sie 18, 2011 2:43 pm


Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » czw sie 18, 2011 4:52 pm

Geeeeeeez jak mnie ten recenzet wkurza...

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » czw sie 18, 2011 4:54 pm

[Komentarz wyżej do usunięcia ^^]
Geeeeeeez jak mnie ten recenzet wkurza...
A tak z ciekawości, mogę się dowiedzieć, czy hotd się dobrze sprzedaje??

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » czw sie 18, 2011 9:33 pm

Pewnie ciężko będzie powiedzieć, dopiero jeden tom wyszedł, jeden kupi "bo nowość i trzeba sprawdzić co to", drugi kupi "bo zombie i cycki to jest fajna rzecz" itp...

Przy 3 albo 4 tomie będzie można wywnioskować czy tytuł ma branie.
Tak myślę.

amsterdream
Status: Offline

Post autor: amsterdream » czw sie 18, 2011 10:31 pm

Anonymous pisze:Geeeeeeez jak mnie ten recenzet wkurza...
Akurat recenzent ma tutaj całkowitą rację. Wydanie Highschool of the Dead jest skandaliczne. I chodzi mi tu przede wszystkim o środkowy margines (a raczej jego brak) przez co niektóre kadry i dymki stają się całkowicie nieczytelne. Dzisiaj nabyłem tom 2 i mina mi zrzedła jak zobaczyłem że nie ma żadnej poprawy względem jedynki. Poza tym papier w HOTD jest jakiś strasznie sztywny a czerń bardzo słabo nasycona. Z Waneko kupuję jeszcze Black Lagoon i zarówno papier jak i druk jest tam o wiele lepszy.

Hachiko
Status: Offline

Post autor: Hachiko » ndz sie 21, 2011 2:16 pm

Wczoraj kupiłam, jeszcze nie czytany, tylko przejrzany. Ale na pierwszy rzut oka jest dobrze, chyba będę kupować do końca.
Minusem jest to, że żeby doczytać dymki musiałam momentami bardzo rozginać tomik, tu niestety źle to wypadło.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » ndz sie 21, 2011 10:18 pm

Ja już jestem po lekturze. Myślałem, że te problemy z dymkami to zwykłe marudzenie, ale faktycznie nie jest dobrze. Raz można odgiąć, ale jak trzeba na co drugiej stronie to...

Taku
Status: Offline

Post autor: Taku » czw sie 25, 2011 12:58 pm

Dzisiaj i ja przeczytalem 2gi tom. Tlumaczenie fajnie wyszlo, ale dymki wyszly naprawde tragicznie. Nie wiem jak jest z tomami innych uzytkownikow, ale ja malo nie zlamalem grzbietu by moc sie doczytac. Mam tez zastrzezenie do jednego dymku z Alice - niesiona na plecach Komuro mowi "Bardzo sie boje, a pan?" - o ile wiekszosc dymkow ma ladnie wyposrodkowany tekst, ktory ladnie wypelnia dymek, to ten jest w polowie pusty. Po co bylo rozbijac slowo "bardzo" skoro szerokosc dymka spokojnie wystarczylaby do umieszczenia slowa w calosci...
Na koniec jeszcze dorzuce tylko tym, ze czesc stron sprawia wrazenie zle przycietych - niektore onomatopeje wystaja poza strone...

W stosunku do Karin i Milosci uczyniliscie ogromny krok wstecz...

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Highschool of the Dead"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości