Black Lagoon, przerwa

Wszystko o mandze "Black Lagoon"
ODPOWIEDZ
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Black Lagoon, przerwa

Post autor: Grey » czw cze 16, 2011 10:34 am

No więc w sumie nie wiem czy jest sens zakładania tego tematu, ale bardzo mnie to ciekawi, a na necie już nie znajduję żadnych informacji odnośnie tego.
Black Lagoon nie jest wydawany już od ponad roku, "kiedyś" w 2011 miał zostać wznowiony, ale pół roku już minęło a tu ani widu ani słychu.
Czy orientuje się ktoś, jak jest naprawdę? Ma to być w ogóle wznowione, czy już należy postawić przy tym świeczkę i zdjęcie przewieszone kirem?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw cze 16, 2011 11:06 am

Nie. Wystarczy spojrzeć na częstotliwość wydawania kolejnych tomów. Rekordu Hellsinga, gdzie jeden tom potrafił wychodzić co półtora roku pewnie i tak nie przebije...

Kyle
Status: Offline

Post autor: Kyle » czw cze 16, 2011 12:20 pm

No ale ostatni wyszedł 19 października 2009- obecnie mamy 16 czerwiec 2011, czyli 20 miesięcy. Z tego co wiem to jest więcej niż półtora roku. Dodatkowo wyszło 5 rozdziałów, czyli w najlepszym razie pół tomu. Wydaje mi się iż najlepsiejszym źródłem informacjiodnośnie tego co dalej jest dla nas Waneko.

[ Dodano: Czw 16 Cze, 2011 ]
Napisałem do Waneko. Na pewno ma wyjść tom 10. Tyle się dowiedziałem.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw cze 16, 2011 3:45 pm

Ale 10 tom ma wyjść jako niedokończone chaptery? Czy autor ma dorysować resztę? A jeśli tak to na siłę, byle było i na tym się skończy, czy jednak ma zamiar to jakoś sensownie zakończyć w 12/13 tomie?
Wiem, że pewnie na te pytania nie ma odpowiedzi, ale jakoś... gnębią mnie :P

Saczers
Status: Offline

Post autor: Saczers » ndz sie 28, 2011 8:51 pm

Ten fakt jest trochę niepokojący. Rozdziały dalej stoją w miejscu *.*

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » wt sie 30, 2011 11:33 am

Na razie jest 5 chapterów, jeśli autor dorysuje jeszcze 1-2 to powinien być 10 tom. Dalej nie wiem ale mam nadzieję ,że wróci do Black Lagoon.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 07, 2012 10:53 am

Przerwa zaczęła się w 2010. W 2011 miał autor wrócić do serii. Mamy rok 2012 a dalej widze napis : hiatus.
Czyli możemy już położyć na grobie Czarnej Laguny kwiaty?:P

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » wt lut 07, 2012 1:22 pm

2 lata przerwy to jeszcze nie powód, żeby skreślać serię! Takie NGE chyba miało dłuższą, czy może mi się wydaje?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 07, 2012 2:06 pm

A ile procent mang z taką długą przerwą rzeczywiście jest kontynuowanych?:P nie mam danych, ale sądzę, że jest to dość niska ilość.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » wt lut 07, 2012 4:51 pm

Myślałem, że coś się ruszy po tej serii z Robertą, a tu jednak nic. Szkoda, bo seria ma(miała?) potencjał i dosyć przyjemnych bohaterów.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw lut 09, 2012 4:51 pm

Grey pisze:A ile procent mang z taką długą przerwą rzeczywiście jest kontynuowanych?:P
Wcześniej wspomniane NGE, D.Gray-Man, Hunter x Hunter, Highschool of the Dead - chociaż to ostatnie chyba znowu ma przerwę? Nie wiem jak z mniej popularnymi pozycjami, ale jak widać coś rusza do przodu.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw lut 09, 2012 5:11 pm

Jeszcze NyanKoi teraz się ruszyło, ale nie wiem ile "wisiało".

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob lut 11, 2012 8:15 am

Ale Eva nie była zawieszona... przez cały czas powstawała, choć od jakiegoś czasu to istna paranoja, bo wydawanie 1 tomu na 3 czy 4 lata nie jest zbyt fajne...

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » czw mar 08, 2012 5:56 pm

http://www.crunchyroll.com/anime-news/2 ... ack-lagoon

Czyli jest nadzieja na kontynuację.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw mar 08, 2012 7:56 pm

Miło, ale w zeszłym roku też były jakieś zapowiedzi powrotu a co z tego wyszło... ;)

Kyle
Status: Offline

Post autor: Kyle » czw kwie 05, 2012 9:50 pm

Mój wrodzony pesymizm każe mi myśleć że już nie uświadczymy wznowienia.

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » pt kwie 06, 2012 5:22 pm

Szkoda by było gdyby seria skończyłaby się na 9 tomach (+ jakieś chapy) ale z drugiej strony - lepiej żeby skończyło się na zamkniętym story arcu w 9 niż ma powstać 10 zaczynająca kolejny i wtedy by manga padła :P

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt maja 25, 2012 12:32 pm

Otrzymaliśmy z Japonii informację, że do końca tego roku powinny ujrzeć światło dzienne jakieś konkretne informacje związane z 10 tomem Black Lagoon.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt maja 25, 2012 12:40 pm

Konkretnie niekonkretna informacja :D Ale dobrze wiedzieć, że coś się kręci przy tym tytule.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt maja 25, 2012 3:59 pm

Oho, to kto wie, może autor się wysili na jakiś normalny koniec serii :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Black Lagoon"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości