Black Lagoon #3

Wszystko o mandze "Black Lagoon"
ODPOWIEDZ
OgóreKiszony
Status: Offline

Black Lagoon #3

Post autor: OgóreKiszony » czw lip 01, 2010 11:13 pm

Trochę to trwało, lecz po dosyć niedługim opóźnieniu dostaliśmy od Waneko kolejny, trzeci tom Black Lagoon. Jak wrażenia po lekturze?

Penny
Status: Offline

Post autor: Penny » śr lip 07, 2010 10:51 pm

Co do treści itp. zastrzeżeń nie mam, ale może mi się tylko wydaje albo powinnam zainwestować w okulary, ale w niektórych dymkach było tak "nadziubane" i czcionka jakoś dziwnie powydłużana, że momentami miałam problem z czytaniem. Nie dało się tego jakoś inaczej wstawić?

nanana
Status: Offline

Post autor: nanana » czw lip 22, 2010 8:56 pm

Wydaje mi się że jest kilka błędów np. raz napisane jest Sacharow a raz Saharow, przez samo h. Str 11 i 47.
Z kolei na stronach 30 i 31 widzimy sto piętnaście a zaraz później 150, chyba że ja to jakoś inaczej widzę.
Gdzieś tam jeszcze wyłapałam jakąś literówkę, ale to mało istotne. Ogólnie wrażenia po przeczytaniu pozytywne a te kilka błędów różnicy nie robi. Cóż, czekam na 4 tom.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob sie 21, 2010 12:37 pm

Taka mała sugestia... w ostatnim rozdziale z bliźniakami coś mi nie pasowało, sprawdziłem w anime i w angielskiej wersji mangi:
Polska wersja:
Dziewczynka-I pan też umrze.
Rock-Ależ wy musicie być nieszczęśliwe.
Angielska wersja:
Rock-Z tego powodu twój brat umarł, nie czujesz żalu?
Biorąc pod uwagę, że następnie, dzieciak ściąga perukę i mówi, że przecież jest zawsze ze swoją siostrą, chyba jednak jest mały błąd w tłumaczeniu ;)

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob sie 21, 2010 6:54 pm

Anime i angielską wersję mangi jako fansub i skanlacja? Jeśli tak to chyba nie muszę mówić, gdzie Ty popełniłeś błąd.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob sie 21, 2010 7:00 pm

No dobra, pod tym względem masz pełną rację ;) ale jest to jednak trochę... nielogiczne w tej naszej rodzimej wersji ;)
Zresztą, sam spójrz na ten fragment (pewnie wiesz już który) spróbuj to przeczytać...
-I pan również umrze.
-Ależ wy musicie być nieszczęśliwe.
-O czym pan mówi? Jestem zawsze tam gdzie siostrzyczka.

Chociaż może racja, że za bardzo się czepiam, z kontekstu można się domyśleć o co chodzi ale jednak... no nie wiem - nie znam się więc nie będę się kłócił ^^ tak tylko zasugerowałem.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt wrz 17, 2010 3:25 pm

a zastanawia mnie czy będziemy długo czekać na tom 4? :wink:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Black Lagoon"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości