Black Lagoon #2

Wszystko o mandze "Black Lagoon"
ODPOWIEDZ
Dante
Status: Offline

Black Lagoon #2

Post autor: Dante » pt sie 07, 2009 9:11 pm

W lipcu byłem zdenerwowany przez przesunięcie premiery o miesiąc. Dziś dowiaduje się że tom drugi zostanie wydany we wrześniu - zdenerwowanie nie przeszło, a co gorsza pojawiła się jeszcze irytacja, frustracja... Czy doczekamy się jakiegoś komunikatu w tej sprawie?? Długo jeszcze data wydania będzie przesuwana??

Sonia
Status: Offline

Re: Black Lagoon #2

Post autor: Sonia » pt sie 07, 2009 11:36 pm

Dante pisze:Długo jeszcze data wydania będzie przesuwana??
Zapewne do skutku.

A na poważnie - każdy na coś czeka. Poprzednie GTO zostało wydane 8 miesiący temu, Utena - 7, Karin - 5. Black Lagoon dopiero 3 miesiące temu -_- Więc chyba logiczne, że tytuły które mają naprawdę duże opóźnienie wyjdą wcześniej~~

royon
Status: Offline

Post autor: royon » ndz wrz 20, 2009 3:35 pm

No to w takim razie zapytam inaczej. Dlaczego redakcja znając swoją sytuację, wiedząc, że mają na sobie już tyle projektów, że nie wyrabiają się z terminami nadal bierze na siebie nowe projekty?

Dla mnie jest rzeczą logiczną, że jeśli nie wyrabiam się z 5 projektami to z 10 też nie dam rady. Jest to dla mnie zupełnie irracjonalne działanie zważywszy, że zirytowany i znudzony czekaniem czytelnik najnormalniej w świecie wpisze w google "black lagoon manga" i wyskoczy mu tyle angielskich translacji, że będzie mógł sobie pozwolić na wybieranie mangi po kolorze backgroundu strony na której jest ona umieszczona. I proszę mi wierzyć, że nawet nie znając angielskiego, pierwszy lepszy gimnazjalista ze słownikiem w ręku przetłumaczy sobie tomik mangi w czasie krótszym niż 5 czy 7 miesięcy, które trzeba czekać na wydanie Waneko :)

Zamiast brać się za nowe projekty, proponowałbym zakończyć stare, które od miesięcy wiszą w przestrzeni i wtedy brać się za regularne wydawanie nowych mang. Bo niestety na przetrzymywaniu projektów i wprawianiu czytelników w stan postępującej z miesiąca na miesiąc irytacji, redakcja więcej traci niż zyskuje.

R.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz wrz 20, 2009 4:00 pm

Prócz tego, że Waneko ma ostatnio spore problemy (na początku Empik, potem drukarnia, teraz włamanie), BL2 jest już w drukarni.

Moralio
Status: Offline

Post autor: Moralio » wt wrz 29, 2009 7:26 pm

royon pisze:No to w takim razie zapytam inaczej. Dlaczego redakcja znając swoją sytuację, wiedząc, że mają na sobie już tyle projektów, że nie wyrabiają się z terminami nadal bierze na siebie nowe projekty?
/agree

Wiem że ostatnio Waneko miało problemy ale dlaczego zapowiadane są 3 zupełnie nowe tytuły (wg. działu zapowiedzi na stronie głównej) jeżeli stare wciąż nie są wydawane regularnie?

Bardzo bym chciał wspierać rodzimych wydawców i czytać mangi po polsku, ale nieregularność wypuszczania kolejnych tomików bez jakiejkolwiek informacji na stronie głównej jest dla mnie trochę niepoważna. A skanlancje które można ściągnąć w 15 min kuszą...

Marciano
Status: Offline

Post autor: Marciano » wt lis 03, 2009 3:32 pm

No dziś może znajdę wreszcie chwile czasu, by wziąć się za czytanie. Bo tomik leży już ponad tydzień na szafce ;p

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt lis 03, 2009 9:54 pm

Na razie bez spojlerów :lol:
Przeczytałem i mam mieszane uczucia... wprawdzie kreska w dalszym ciągu wymiata (a nawet wydaje się bardziej dopracowana), i nie będę narzekał na brak kolorowych stron (strona japońska widocznie nie pozwoliła... nie za takie pieniądze :roll: ), wydanie jest ok., nie ma za bardzo do czego się przyczepić, tłumaczenie na poziomie, ilość wulgaryzmów dopuszczona w ustawie...
Tylko klimat trochę przyciężkawy... i to przez cały tom... w pierwszym tomie było wszystko wyważone, akcja, politykowanie-przynudzanie (bez którego część fabuły byłaby niejasna) i humor z jajem... w tomie drugim już tego nie ma, jest akcja, politykowanie-przynudzanie, tylko humoru jakoś nie widać... wprawdzie coś się tam pojawia ale w tomie pierwszym był jakiś bardziej spontaniczny, robił wrażenie bardziej... "naturalnego"...
Czy tylko ja odniosłem takie wrażenie?^^'

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » czw sty 07, 2010 11:33 am

Ja rowniez mam mieszane uczucia co do tego tomiku. Pierwszy tom ciezko mi sie czytalo, ale humor pomogl mi dotrwac do konca mangi. Brak humoru w 2 czesci utrudnia doczytanie do konca (na razie przeczytalam pierwsza historie). Nie wiem czym to jest spowodowane, czekalam na te mange, a jak juz ja zakupilam to ciezko mnie sie ja czyta :(

Yumiko
Status: Offline

Post autor: Yumiko » czw kwie 01, 2010 12:13 pm

Narazie przeczytałam dwa tomy(tylko tyle wyszło) i oglądnęłam całe anime i jestem zadowolona. Nie wiem czy manga jest lepsza od anime. W sumie podoba mi się i anime, i manga. Manga ma bardzo fajną kreske, a w anime lubie to, że słyszę dźwięk strzelającego pistoletu co nadaje klimat ;) Ogólnie Black Lagoon jest jedną z moich ulubionych mang, lubie ten klimat i laski z bronią w ręku ;d

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Black Lagoon"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości