Pytania o mange i anime

A tutaj rozmawiamy o najnowszej mandze od Waneko czyli o przygodach "Wampirzycy Karin"
ODPOWIEDZ
Special11
Status: Offline

Pytania o mange i anime

Post autor: Special11 » wt lis 09, 2010 8:38 pm

Witam, ostatnio bardzo się zafascynowałem historią Karin, obejrzałem całe anime i przeczytałem ostatni tom przygód Karin (pierwszych dwóch jeszcze nie zdażyłem zamówić a trzeci był w sklepie), lecz czuje niedosyt i brak informacji :P Więc licze że ktoś byłby w stanie odpowiedzieć na któres w moich pytań ^^

1. Dlaczego anime się tak szybko skończyło?

W anime brakuje wielu scen i wątków z mangi (chociaż przeczytalem tylko 3 tom to zauważyłem to) jak naprzykład to że w mandze Kenta spotkał ojca, a w anime brakuje tego i paru innych wątków, również niepokojąco szybko w anime zaczęły się dziać rzeczy, tak jakby chcieli już jak najszybciej zakończyć serie, a w mandze wszystko spokojnie się rozwija, w trzecim tomie jest 28 wstydów, w anime zrobili tylko 24, ale manga jest wcześniej w historii (chociaż dalej w odcinkach że tak powiem).

2. Dlaczego na ebay-u poznajdowałem szukając mangi znalazłem ponad 15 tomów Chibi Vampire takich jak ten tu:

http://product.half.ebay.com/Chibi-Vamp ... 4QQtgZinfo

No i tu (już inny zestaw): http://cgi.ebay.com/Chibi-Vampire-Karin ... 483c1bc8fa
U nas są 3 tomy a na ebay'u 15?

3. Nie wiem czy ktoś to też zauważył ale na okładce 3 tomu znalazłem informacje że wkrótce wyjdzie wersja anime? O co chodzi? Przecież wersja anime już jest a nawet już się skończyła!

4. Czy będzie jakaś kontynuacja mangi (więcej tomików) i inaczej się zakończy niż anime? A przynajmniej nie tak szybko jak anime?

5. Czy oficjalnie zakończyli z anime o Karin / Chibi vampire?

6. No i skoro już jestem na forum takich fanów to mam pytanie czy ktoś zna jakieś podobne anime, też wzruszające, troche dramatyczne, troche humorystyczne, troche lovestory :D i najlepiej też żeby było o czymś tak jak tu jest wątek o wampirach :)

Pozdrawiam :)

WhiteWarrior
Status: Offline

Post autor: WhiteWarrior » wt lis 09, 2010 9:01 pm

Uspokój się :roll:
Jak to z anime pewnie mieli ograniczenia to poucinali tu i ówdzie. Proste.
Na E-bay-u jest więcej tomów z tego względu, że Waneko wydaje dwa tomy jednocześnie. Przez to za granicą jest ich 14(tak jak standardowo były wydawane), u nas będzie ich łącznie 7 i chwała ludziom Waneko za ten pomysł.
Nie ma perspektyw na kontynuacje mangi.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » wt lis 09, 2010 10:14 pm

Anime jest specyficzną formą przenoszenia mang na ekran. Jeden rozdział mangi nie pokrywa się z jednym odcinkiem anime, gdyż ma po prostu mało treści. Dlatego na jeden odcinek anime składa się kilka rozdziałów mangi. Jednocześnie anime zostało nieco pozmieniane w stosunku do mangi, gdyż takie było widzimisie twórców anime.

Manga ogółem liczy 14 tomów. Plus jeden dodatkowy (bonusowy) z podtytułem Airmail. Manga tak została wydana w Japonii i USA (a także pewno innych miejscach na ziemi). W Polsce natomiast Waneko zdecydowało wydać 2 tomy w 1. Przez co są takie grube, a cena odpowiednio wyższa. U nas wyszły dopiero 3 tomiki (które są odpowiednikiem 6 tomów japońskich), gdyż Waneko wciąż WYDAJE tą mangę. A w USA i Japonii zostały już wydane w całości. Dlatego liczba tomów jest różna. Ogółem w Polsce będzie 7 tomów, tomik 4 (odpowiednik 7 i 8 tomu japońskiego) ma się pojawić w grudniu.

Pierwszy link z ebaya to wersja amerykańska, drugi to japońska.

Na okładce trzeciego tomu jest podana informacja o anime, gdyż jest to tekst napisany przez autorkę kilka lat temu, gdy manga pojawiła się w Japonii. U nas to zostało po prostu przetłumaczone. Kilka lat później.

Co do zakończenia mangi to nie wiem. Chociaż słyszałam, że anime się od jakiegoś momentu dość różni od mangi, ale to tylko taka pogłoska którą słyszałam, nic pewnego.

Jeśli cię to interesuje to jest jeszcze 9 novelek o Karin. W USA wydali ich dopiero 7. U nas nie ma nie szans. Ale może Waneko skusi się na ten bonusowy tomik Airmail, ale to już ich trzeba pytać.

Special11
Status: Offline

Post autor: Special11 » śr lis 10, 2010 3:40 am

Aha, tak właśnie przeczuwałem co do tego tekstu o zapowiedzi anime : P Mamy jak zawsze spore opóźnienie za światem.

Ogółem dzięki za szybkie odpowiedzi :)

Znalazłem tez chyba odpowiedzieć na to, dlaczego anime jest tak skrócona do 24 odcinków, wydaje mi się że to przez studio J.C.STAFF, które większość anime wydaje właśnie w formie 24, 25 odcinków.

Co do tego bonusowego tomu, liczę na to że i w PL się pojawi :)

A czy ktoś czytał te novele? Muszę poszukać jakiejś recenzji, bo mnie ciekawi jak tam się to dalej by potoczyło.

No cóż, mi się własnie wydaje że historia tu się toczy trochę inaczej. W anime nie było w ogóle tego tematu iż Kenta dowiedział się dlaczego Karin krew wzbiera, a to już sama końcówka 3 tomu, więc co będzie dalej..

Yumi221
Status: Offline

Post autor: Yumi221 » śr gru 08, 2010 10:02 pm

Anime jest tak skrócone i zmienione przede wszystkim dlatego, że powstawało w momencie, gdy manga była jeszcze wydawana. Anime: 2005 rok, manga: 2003-2008. Więc skoro nie znano jeszcze zakończenia wymyślono je samodzielnie i raczej z mangą niewiele ma wspólnego (no ale po co czekać aż manga się skończy i zrobić lepszą historię?).

Noweli nie czytałam, ale z tego co wiem, też się różni od mangi (znowu inni autorzy i własne pomysły) i chyba nawet gdzieś czytałam, że anime częściowo się opiera na pomysłach z niej...

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Wampirzyca Karin"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości