Tom 4

A tutaj rozmawiamy o najnowszej mandze od Waneko czyli o przygodach "Wampirzycy Karin"
Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » czw sty 06, 2011 6:10 pm

Ja kupiłam 3 stycznia w matrasie. Ogólnie cieszę się, że część z ojcem Usuia skończyła się - owszem ciekawe to było, ale trochę się to ciągnęło. Druga część tomiku była lepsza, zapowiada się dobra zabawa w następnym tomie ;) Oby wyszedł bez problemu :)

WhiteWarrior
Status: Offline

Post autor: WhiteWarrior » pt sty 14, 2011 7:28 pm

Szkoda i to wielka, że połowa moich postów traktuje o działaniu, a raczej nie działaniu waneko. Do K nędzy trzeci raz zamawiam i trzeci raz moje zamówienie zostało zapomniane. Co za ludzie tam pracują?? Ja rozumiem raz, ale nie trzy <facepalm>

Yumi221
Status: Offline

Post autor: Yumi221 » śr sty 19, 2011 5:35 pm

WhiteWarrior pisze:Do K nędzy trzeci raz zamawiam i trzeci raz moje zamówienie zostało zapomniane.
No widzisz, o twoim zapominają, a mnie trzeci tomik nawet dwa razy przysłali. Raz zaraz po tym jak wyszedł, a drugi raz razem z drukiem na żądanie ParaKissa ;]

Jeśli chodzi o tomik, to bardzo fajny. Nie ma to jak zamknąć kolegę córki w trumnie ^^
Uśmiałam się przy nim, jak zawsze przy Karin. Podoba mi się rozwiązanie wątku z ojcem Kenty i w ogóle cała ta historia - żadnego dramatyzmu ani przesłodzenia: ot, życie.
I nie wiem na razie o co chodzi z Tachibaną, ale wiem że jej nie lubię. Dziwna jakaś i w ogóle typ postaci, który mi nie leży.
Cóż, czekam na kolejny tomik. Jeszcze tylko trzy - jak ten czas leci...

WhiteWarrior
Status: Offline

Post autor: WhiteWarrior » śr sty 19, 2011 7:47 pm

Yumi221 pisze:
WhiteWarrior pisze:Do K nędzy trzeci raz zamawiam i trzeci raz moje zamówienie zostało zapomniane.
No widzisz, o twoim zapominają, a mnie trzeci tomik nawet dwa razy przysłali. Raz zaraz po tym jak wyszedł, a drugi raz razem z drukiem na żądanie ParaKissa ;] /quote]
W poniedziałek dostarczyli, ale adres na paczce był zły -_- Talent, po prostu talent.
Yumi221 pisze: Jeśli chodzi o tomik, to bardzo fajny. Nie ma to jak zamknąć kolegę córki w trumnie ^^
Uśmiałam się przy nim, jak zawsze przy Karin. Podoba mi się rozwiązanie wątku z ojcem Kenty i w ogóle cała ta historia - żadnego dramatyzmu ani przesłodzenia: ot, życie.
I nie wiem na razie o co chodzi z Tachibaną, ale wiem że jej nie lubię. Dziwna jakaś i w ogóle typ postaci, który mi nie leży.
Cóż, czekam na kolejny tomik. Jeszcze tylko trzy - jak ten czas leci...
Tachibana, hehe... Zaniedługo zobaczysz, a na razie podpowiem ci jeżeli nie wiesz, że nie jest tam bez powodu i nie chodzi tylko o wzbudzanie zazdrości u Karin. Clark dobrze wie czego szuka.
Oczywiście wjazdy Henry'ego i Sofii są najlepsze.

Yumi221
Status: Offline

Post autor: Yumi221 » śr sty 19, 2011 8:44 pm

Nie wzmagaj tak mojej ciekawości, bo będę się denerwować, że są opóźnienia [taaaa, skąd ja wiem, że będą, no skąd?]. No, i tak będę się denerwować, ale nie chcę jeszcze bardziej... xD

A Sofia to to dziewczę, ze snów Kenty, tak? Intrygująca postać, nie powiem.

W ogóle Karin mnie pozytywnie zaskoczyła. Ja żem myślała, że to będzie zwykłe shojo, a tu proszę na każdym kroku niespodzianka. Interesujące i całkiem rozbudowane wątki poboczne. Rodzice [czy wręcz rodzina?] głównej bohaterki są pełnoprawnymi bohaterami, a nie tylko statystami. Dociekanie dlaczego Karin jest nietypowym wampirem, zamiast pozostawić to tak o, bo przecież jest dobrze. Czyli, że wampiryzm nie jest tylko pretekstem do przedstawienia wiadomych scen i zbliżenia do siebie bohaterów. Cóż, oby więcej takich niespodzianek, bo to naprawdę miłe czytać coś, czego zakończenia nie jestem w stanie całkowicie przewidzieć ^^

WhiteWarrior
Status: Offline

Post autor: WhiteWarrior » czw sty 20, 2011 7:42 pm

Yumi221 pisze:Nie wzmagaj tak mojej ciekawości, bo będę się denerwować, że są opóźnienia [taaaa, skąd ja wiem, że będą, no skąd?]. No, i tak będę się denerwować, ale nie chcę jeszcze bardziej... xD
O dziwo 4 tom został wydany na czas :P
Yumi221 pisze:A Sofia to to dziewczę, ze snów Kenty, tak? Intrygująca postać, nie powiem.
Tak jest. Za jakiś czas będzie dla ciebie jeszcze bardziej intrygująca. Swoją drogą, to nie mógłbym żyć normalnie wiedząc to samo co wyznała Kencie w późniejszych chapterach.
Yumi221 pisze:W ogóle Karin mnie pozytywnie zaskoczyła. Ja żem myślała, że to będzie zwykłe shojo, a tu proszę na każdym kroku niespodzianka. Interesujące i całkiem rozbudowane wątki poboczne. Rodzice [czy wręcz rodzina?] głównej bohaterki są pełnoprawnymi bohaterami, a nie tylko statystami. Dociekanie dlaczego Karin jest nietypowym wampirem, zamiast pozostawić to tak o, bo przecież jest dobrze. Czyli, że wampiryzm nie jest tylko pretekstem do przedstawienia wiadomych scen i zbliżenia do siebie bohaterów. Cóż, oby więcej takich niespodzianek, bo to naprawdę miłe czytać coś, czego zakończenia nie jestem w stanie całkowicie przewidzieć ^^
Zakończenie jest raczej tylko jedno możliwe i chyba się go domyślasz... Jednak nie jest ono zbyt szczęśliwe.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » czw sty 20, 2011 8:06 pm

bylibyście tak mili i nie spoilerowali bez ostrzeżenia?

WhiteWarrior
Status: Offline

Post autor: WhiteWarrior » pt sty 21, 2011 7:27 pm

Sonia pisze:bylibyście tak mili i nie spoilerowali bez ostrzeżenia?
Będzie ciężko.

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » sob sty 22, 2011 2:13 pm

WhiteWarrior pisze:Sonia napisał/a:
bylibyście tak mili i nie spoilerowali bez ostrzeżenia?

Będzie ciężko.
To przejdźcie na PW. Większość woli dowiedzieć się z mangi co będzie dalej.

WhiteWarrior
Status: Offline

Post autor: WhiteWarrior » sob sty 22, 2011 2:31 pm

kijanka pisze:
WhiteWarrior pisze:Sonia napisał/a:
bylibyście tak mili i nie spoilerowali bez ostrzeżenia?

Będzie ciężko.
To przejdźcie na PW. Większość woli dowiedzieć się z mangi co będzie dalej.
Tylko mnie nie zabijaj OK :P

Swoją drogą to szkoda, że Usui nie przeszedł bardziej widocznej "przemiany" jak każda inna ofiara Karin. Jakby Usui zaczął zachowywać tak jak Ren to mogłoby być bardziej niż zabawnie, a oskarżanie siebie samej przez Karin o bycie złą kobietą miałoby większy sens :P

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob sty 29, 2011 7:42 am

WhiteWarrior pisze:Swoją drogą to szkoda, że Usui nie przeszedł bardziej widocznej "przemiany" jak każda inna ofiara Karin. Jakby Usui zaczął zachowywać tak jak Ren to mogłoby być bardziej niż zabawnie, a oskarżanie siebie samej przez Karin o bycie złą kobietą miałoby większy sens :P
Gdyby Usui zaczął zachowywać się jak Ren... owszem, może byłoby to zabawne, ale by znaczyło, że taki właśnie chciałby być? Nie trzymałoby się to za bardzo kupy... no i nie świadczyłoby zbyt dobrze o Usuim. Także jego wychowanie miało duży wpływ na to jak się zachowuje i jaki chciałby być...

WhiteWarrior
Status: Offline

Post autor: WhiteWarrior » sob sty 29, 2011 12:05 pm

Ine-chan pisze:
WhiteWarrior pisze:Swoją drogą to szkoda, że Usui nie przeszedł bardziej widocznej "przemiany" jak każda inna ofiara Karin. Jakby Usui zaczął zachowywać tak jak Ren to mogłoby być bardziej niż zabawnie, a oskarżanie siebie samej przez Karin o bycie złą kobietą miałoby większy sens :P
Gdyby Usui zaczął zachowywać się jak Ren... owszem, może byłoby to zabawne, ale by znaczyło, że taki właśnie chciałby być? Nie trzymałoby się to za bardzo kupy... no i nie świadczyłoby zbyt dobrze o Usuim. Także jego wychowanie miało duży wpływ na to jak się zachowuje i jaki chciałby być...
Ależ wiem to, ale kto tam wie co siedzi ludziom w głowach :P Szczególnie tak cichym jak Usui :P
Kupy to by nie trzymałoby się ani trochę. Spowodowałoby to nic innego jak nieuchronne "czyszczenie" główki Kenty doprowadzające Karin do jeszcze większej rozpaczy, którą wywołałoby samo "nowe" zachowanie Kenty, a przecież już martwiła się tym co widziała.
No... Chyba że namówiłaby rodzinkę do nie kasowania mu pamięci, przeczekania i nie gryzienia go już nigdy więcej, ale to też jest teoria z D, z tego względu, że raczej ciężko byłoby jej żyć w pobliżu kogoś kto chciałby być tak inny od jej oczekiwań.
Kombinuję, wiem :P

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 05, 2011 12:31 am

Wszystko wskazuje na to, &#380;e Karin 5 wyjdzie zgodnie z planem czyli w ostatnich dniach marca. Tydzie&#324; po niej pojawi si&#281; te&#380; dodruk tomu 1.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » sob lut 05, 2011 9:13 am

kurcze waneko coraz lepiej kiedyś to wielkie obsuwy terminów a teraz ładnie się wyrabiacie z terminami za co wielki + :o
Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 05, 2011 1:47 pm

Jest to skutek reorganizacji pracy i zmiany systemu sp&#322;acania drukarni.
Wa&#380;nym czynnikiem, który umo&#380;liwi&#322; nam te zmiany jest umowa z komikslandi&#261;, która dla fanów oznacza, &#380;e przez tydzie&#324; po wydaniu przez nas nowo&#347;ci jest ona dost&#281;pna tylko u nas i w komikslandii, a dla nas oznacza, &#380;e mamy pieni&#261;dze na przedp&#322;at&#281; dla drukarni. Takich wielomiesi&#281;cznych opó&#378;nie&#324; jak kiedy&#347;, ju&#380; nie b&#281;dzie. O wszelkich drobnych opó&#378;nieniach fani b&#281;d&#261; informowani du&#380;o wcze&#347;niej. Strona zapowiedzi jest aktualizowana praktycznie raz na tydzie&#324;.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » sob lut 05, 2011 3:19 pm

z czego się bardzo cieszę =D> przynajmniej zaglądacie na forum bo w pewnym wydawnictwie to nawet na forum nie zaglądają no może tłumacz od czasu do czasu :|
Obrazek

Rika-chan
Status: Offline

Post autor: Rika-chan » pn lut 07, 2011 10:37 am

Strasznie się cieszę, że już opóźnień nie będzie ^^
Uwielbiam Karin i cieszę się z każdego nowo wydanego tomu i te opóźninia nieco mnie denerwowały... No i wreszcie wszystko będzie na czas ^-^

TaQ
Status: Offline

Post autor: TaQ » wt lut 08, 2011 12:28 am

wataken pisze:Jest to skutek reorganizacji pracy i zmiany systemu spłacania drukarni.
Ważnym czynnikiem, który umożliwił nam te zmiany jest umowa z komikslandią, która dla fanów oznacza, że przez tydzień po wydaniu przez nas nowości jest ona dostępna tylko u nas i w komikslandii, a dla nas oznacza, że mamy pieniądze na przedpłatę dla drukarni. Takich wielomiesięcznych opóźnień jak kiedyś, już nie będzie. O wszelkich drobnych opóźnieniach fani będą informowani dużo wcześniej. Strona zapowiedzi jest aktualizowana praktycznie raz na tydzień.
naprawde jestem pozytywnie zaskoczony wasza terminowoscia wydawania kolejnych tomow, chociaz jest jedno ALE: czy da sie zrobic, aby ten "tydzien" wylacznosci dla was i komikslandii naprawde trwal tydzien, a nie 2-3? troche drazni mnie, ze ludzie chwala sie, jaki to najnowszy tomik genialny, a u mnie w miescie pojawi sie dopiero po dluzszym okresie oczekiwania...
ze sklepiku juz nie planuje korzystac - roznicy w cenie duzej nie ma, a tom przychodzi w sporo gorszym stanie (pogieta obwoluta) po kilku tygodniach...

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw lut 17, 2011 9:01 pm

czy da sie zrobic, aby ten "tydzien" wylacznosci dla was i komikslandii naprawde trwal tydzien, a nie 2-3? troche drazni mnie, ze ludzie chwala sie, jaki to najnowszy tomik genialny, a u mnie w miescie pojawi sie dopiero po dluzszym okresie oczekiwania...
Po 7-8 dniach sklepy komiksowe dostają od nas info, że już mogą zamawiać, ale nie możemy ich zmusić żeby od razu zamówiły albo żeby w ogóle zamówiły. Jeśli chodzi o empiki i matrasy to w momencie gdy tomik może trafić do regularnej sprzedaży, drukarnia dostarcza im ich część nakładu. Jeśli mamy sygnały że w empiku nie ma jeszcze danego tomu to możemy interweniować, ale na sklepy komiksowe dużo większy wpływ mają dopytujący się fani.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Wampirzyca Karin"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości