Rozważania,spekulacje nt. zapowiedzi i niewydanych tomow;]

A tutaj rozmawiamy o najnowszej mandze od Waneko czyli o przygodach "Wampirzycy Karin"
Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » ndz cze 21, 2009 10:27 am

moonlight pisze:14 (czyli 7 podwójnych ;P)
Zgadza się, i z tego co się orientuję, seria zakończyła się bodajże w lutym zeszłego roku... i chyba nie ma co się rozpisywać o 9-tomowej powieści (która w Polsce nigdy nie zostanie wydana) :wink: ...

AgentCiacho
Status: Offline

Post autor: AgentCiacho » wt cze 23, 2009 12:02 am

"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć."
~Stanisław Jerzy Lec

klemcia :)
Status: Offline

wampirki są słodkie :)

Post autor: klemcia :) » pt cze 26, 2009 4:16 pm

oj tak tak ,,wamiprzyca'' jest super szkoda ze nie mozna tak szybko znalesc tych dalszych tomow zachwycilam sie ta ksiazka (jak mozna to nazwac) lubie wampirki a najabrdziej wampirkow dziwnych innych niz inne fajniutko ze jest 2 w 1 bo przynajmniej wiecej czytania niz jak kupimy norlamalny ktory przeczta sie tak szybko
tak mi zle ze te ksiazki , komiksy czyta sie tak szybko najwiekszy ich minusik :(

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » wt cze 30, 2009 4:21 pm

TaQ pisze:eh, napisal koles, ze nie moze sie doczekac wydania 2go tomu, jednoczesnie piszac, ze zzera go ciekawosc i moze przeczytac skany, a wy juz zaczynacie jazde z offtopem, a konczycie na "nie karmic trolla". moze troche spokojniej? a wystarczylo normalnie odpowiedziec na pytanie :/

samego mnie nieco niepewnosc zzera, bo zamowilem tytul w preorderze, a tu wyjazd nad morze mi sie szykuje :/ moglby ktos z wydawnictwa podac nieco dokladniejsze daty premiery - zarowno jpf, jak i waneko stosunkowo czesto (w stosunku do czasopism/gier/branzy filmowej czy muzycznej) zaliczaja obsuwy (a wydaja duzo mniej tytulow). nie daloby rady nieco powazniej podejsc do tematu?
wolalbym przeczytac, ze dany tytul pojawi sie np 1 lipca, zamiast 1 czerwca i mialo miec obsuniecie do 20 czerwca.
no i o to mi chodziło, żeby ktoś porozmawiał na ten sam temat xD, dzięki za zrozumienie :D

Masz całkowitą rację, przesadzają i to mocno z tymi premierami, według mnie lekceważą trochę czytelników.

A co do wyjazdu, hmm współczuć, nie współczuć xD zależy, na czym bardziej ci zależy hehe :D

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » śr lip 01, 2009 9:32 am

Gość pisze:Masz całkowitą rację, przesadzają i to mocno z tymi premierami, według mnie lekceważą trochę czytelników.
Nie lekceważą drogi Gościu, tylko dają naddzieję, a nadzieja często jest tym, co utrzymuje nas przy życiu :wink: ... właściwie wolę widzieć informację, że premiera jest planowana na czerwiec i mieć świadomość, że manga wyjdzie w lipcu, niż być skazany na informację typu "kiedyś w przyszłości... może" :D
TaQ pisze:...zarowno jpf, jak i waneko stosunkowo czesto (w stosunku do (...)gier/branzy filmowej (...)) zaliczaja obsuwy...
Noo, tu chyba troche przesadzasz... Waneko w stosunku do gier i branży filmowej jest niezwykle punktualne. Premiera niemal każdej gry czy filmu jest przesunięta od ustalonej pramiery... czasem nawet kilkakrotnie... równie dobrze można powiedzieć, że twórcy gier lekceważą graczy, a twórcy filmów - widzów (a mistrz Yoshiyuki Sadamoto lekce sobie waży fanów Evangeliona :twisted: ). Wątpię, żeby tak było. Chcą się pokazać jak z najlepszej strony i zwijają się, żeby zdążyć na czas ale nie wszystko idzie tak jak byśmy chcieli, i ostatecznie wolą przesunąć datę premiery niż wydać bubla... ja nie mam im tego za złe...
Już widzę odpowiedź: "...ale Egmont...". Egmont jest kolosem zatrudniającym mnóstwo pracowników, dzięki czemu opóźnienia niemal się nie zdarzają, a Waneko jest stosunkowo niewielkim wydawnictwem, które odwala kawał dobrej roboty, uwijając się przy tym jak w ukropie i urabiając sobie ręce po łokcie.

TaQ
Status: Offline

Post autor: TaQ » śr lip 01, 2009 10:17 pm

Gość pisze:A co do wyjazdu, hmm współczuć, nie współczuć xD zależy, na czym bardziej ci zależy hehe
bardziej na mangach - cos czuje, ze i tak morze bede musial sobie odpuscic ze wzgledu na turystow :/
Ine-chan pisze:Noo, tu chyba troche przesadzasz... Waneko w stosunku do gier i branży filmowej jest niezwykle punktualne. Premiera niemal każdej gry czy filmu jest przesunięta od ustalonej pramiery... czasem nawet kilkakrotnie... równie dobrze można powiedzieć, że twórcy gier lekceważą graczy, a twórcy filmów - widzów (a mistrz Yoshiyuki Sadamoto lekce sobie waży fanów Evangeliona ). Wątpię, żeby tak było. Chcą się pokazać jak z najlepszej strony i zwijają się, żeby zdążyć na czas ale nie wszystko idzie tak jak byśmy chcieli, i ostatecznie wolą przesunąć datę premiery niż wydać bubla... ja nie mam im tego za złe...
Już widzę odpowiedź: "...ale Egmont...". Egmont jest kolosem zatrudniającym mnóstwo pracowników, dzięki czemu opóźnienia niemal się nie zdarzają, a Waneko jest stosunkowo niewielkim wydawnictwem, które odwala kawał dobrej roboty, uwijając się przy tym jak w ukropie i urabiając sobie ręce po łokcie.
1. egmont mnie wcale nie interesuje, nie moj gust.
2. no to moze ja mam takiego pecha, ale kurna, jakos filmy i gry, ktore mnie interesowaly, nie posiadaly az tak wielkich obsuw, jak interesujace mnie mangi. owszem, waneko trzyma w miare poziom (dnangel od jpfu kupuje juz... 5 lat. a seria jest od kilku lat zakonczona) i zaliczane sa zwykle 1-miesieczne obsuwy (nie powiemy, ze np 2gi tom karin spoznil sie tylko 1 dzien, bo premiera moglaby byc 31 czerwca, a trafila na 1 lipca - premiera byla zapowiedziana na czerwiec, a jest lipiec)
3. gry i filmy opoznione przez przedluzona produkcje. rozumiem. ale nie rozumiem, czemu kurna obsunieciu ma ulec tytul w 100% ukonczony? tlumaczenie? korekta? owszem, ale na to sie czas rezerwuje. opoznienie w zwiazku z czasem dostarczenia przesylki w postaci szkicow/niezapisanych stron mangi/jakkolwiek wyglada manga przysylana do wydawnictwa? takze jestem to zrozumiec, ale o tym w punkcie 4.
4. i najwazniejsze - jesli termin sie zmieni niezaleznie od wydawnictwa, czy nie mozna o tym POINFORMOWAC czytelnikow? praktycznie kazda branza informuje o przesunieciach premier. tylko w przypadku mang musisz latac do sklepu i sprawdzac, czy towar juz jest, az w koncu ktos napisze (lub nie), ze tytul pojawi sie pozniej.

tak mialem z 1szym tomem "milosci krok po kroku" - przed sylwestrem do empiku - pusto. latanie co 3 dni, pusto. mail - bedzie 18go stycznia. ok, czekam. po 18 znowu latanie do empiku. zanim doczekalem sie ksiazeczki, odwiedzilem empik na darmo conajmniej 10 razy (u mnie w miescie to dystans 10 km w 1 strone. dziekuje za takie przejazdzki).

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » śr lip 01, 2009 11:55 pm

hm... Waneko na stronie głównej informuje o każdym wydanym nowym tomiku, więc nie wiem po co latasz do tego empiku.

Poza tym empik sam w sobie ma około tydzien opoznienia, co do daty premiery ze WSZYSTKIMI wydawnictwami, nie tylko mangą - jest to spowodowane tym, że sobie wymyślili nowy system dystrybucji z centralnym magazynem.

A czemu waneko ma obsuwy? dużo może być przyczyn... obecnie mają kłopoty z drukarnią, z black lagoon mieli problem co do okładki itp. itd.

A co do informowania muszę się z tobą zgodzić. Wyjątkowo rzadko odzywają się, szkoda... Chociaż lepiej żeby pracowali, zamiast pogaduszki na forum prowadzili :mrgreen:

michal9o90
Status: Offline

Post autor: michal9o90 » czw lip 02, 2009 11:37 am

Sonia pisze: A co do informowania muszę się z tobą zgodzić. Wyjątkowo rzadko odzywają się, szkoda... Chociaż lepiej żeby pracowali, zamiast pogaduszki na forum prowadzili :mrgreen:
taaa święta racje, tylko z miejsca zwykłego czytelnika to wygląda tak, że ani tego nei robią ani tego.

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » czw lip 02, 2009 10:33 pm

TaQ pisze:premiera była zapowiedziana na czerwiec, a jest lipiec
jest dopiero drugi lica czyli jak na razie obsuwa to 2 dni
TaQ pisze:ale nie rozumiem, czemu kurna obsunięciu ma ulec tytul w 100% ukonczony? tlumaczenie? korekta? owszem, ale na to sie czas rezerwuje.
Przed wydaniem mangi na polskim rynku wydawnictwo musi sie kontaktować z kontrahentem i pokazywać efekty pracy, a to okładka a to rozmiar itp takie duperele, wystarczy że jedna polska literka na okładce nie spodoba sie japońskiej stronie i wydanie jest wstrzymane
TaQ pisze:jesli termin sie zmieni niezaleznie od wydawnictwa, czy nie mozna o tym POINFORMOWAC czytelnikow?
powiem ci tak wydawnictwo ma cie w poważaniu =]
TaQ pisze:jakos filmy i gry, nie posiadaly az tak wielkich obsuw
Legend of Zelda Twilight Princes ponad 2 letnia obsuwa jak nie lepiej.
TaQ pisze:tak mialem z 1szym tomem "milosci krok po kroku" - przed sylwestrem do empiku - pusto. latanie co 3 dni, pusto. mail - bedzie 18go stycznia. ok, czekam. po 18 znowu latanie do empiku. zanim doczekalem sie ksiazeczki, odwiedzilem empik na darmo conajmniej 10 razy (u mnie w miescie to dystans 10 km w 1 strone. dziekuje za takie przejazdzki).
znajdź sobie jakieś inne zajęcie( wyjdź do kina z dziewczyną czy chłopakiem) a nie czekaj od mangi do mangi czas będzie ci szybciej upływał – zacznij żyć
Ostatnio zmieniony pt lip 03, 2009 9:58 am przez MattGrimp, łącznie zmieniany 3 razy.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » czw lip 02, 2009 10:56 pm

Sonia pisze:hm... Waneko na stronie głównej informuje o każdym wydanym nowym tomiku, więc nie wiem po co latasz do tego empiku.
True, ja lecę do empiku jak widzę info, że manga została wydana... później zwykle lecę do drugiego, później do trzeciego, aż w końcu zrezygnowany wracam do domu, by na kolejną wyprawę ruszyć za 3-4 dni :wink: ...
Sonia pisze:Poza tym empik sam w sobie ma około tydzien opoznienia, co do daty premiery ze WSZYSTKIMI wydawnictwami, nie tylko mangą - jest to spowodowane tym, że sobie wymyślili nowy system dystrybucji z centralnym magazynem.
4 dni! Takie jest minimum... Alchemika musiałem zamówić osobiście ale w empiku też się pojawił... po sześciu tygodniach #-o ...
Sonia pisze:A co do informowania muszę się z tobą zgodzić. Wyjątkowo rzadko odzywają się, szkoda... Chociaż lepiej żeby pracowali, zamiast pogaduszki na forum prowadzili :mrgreen:
Prawda, tylko że oni na forum praktycznie nie zaglądają... i nie wątpię że pracują... albo odpoczywają po pracy... i przed pracą... i w trakcie pracy :mrgreen: ...

TaQ
Status: Offline

Post autor: TaQ » ndz lip 05, 2009 12:14 am

hm... Waneko na stronie głównej informuje o każdym wydanym nowym tomiku, więc nie wiem po co latasz do tego empiku.
przestalem - wole zamawiac online.
chociaz wakacje to byl chybiony pomysl.
MattGrimp pisze:znajdź sobie jakieś inne zajęcie( wyjdź do kina z dziewczyną czy chłopakiem) a nie czekaj od mangi do mangi czas będzie ci szybciej upływał – zacznij żyć
o moje zycie sie nie martw - a tym bardziej o dziewczyne, zaniedbana sie nie czuje.
po prostu denerwujacy jest fakt, ze zaplaciles za cos, a nie wiesz, czy przesylka ci nie ucieknie.
a hobby nie planuje zmieniac.
MattGrimp pisze:powiem ci tak wydawnictwo ma cie w poważaniu =]
mozliwe, ale jak widac po stronie glownej (i forum), nie tylko mnie.
MattGrimp pisze:jest dopiero drugi lica czyli jak na razie obsuwa to 2 dni
zalezy jak liczysz. premiera zostala zapowiedziana na czerwiec, wiec moglby to byc zarowno 1szy, jak i 30ty czerwca, wiec nie 2 czy X dni, a miesiac kalendarzowy...

Cass
Status: Offline

Post autor: Cass » ndz lip 05, 2009 11:13 am

zalezy jak liczysz. premiera zostala zapowiedziana na czerwiec, wiec moglby to byc zarowno 1szy, jak i 30ty czerwca, wiec nie 2 czy X dni, a miesiac kalendarzowy...
Ja to przyjęłam tak: jeśli pierwszy tom został zapowiedziany na marzec i wyszedł pod koniec marca, to liczyłam na to, że tomik zapowiedziany na czerwiec również ukaże się pod koniec miesiąca. Jak widać, chyba wszyscy się przeliczyliśmy - -'
Ale czekam dalej, bo nic innego w tej sprawie zrobić nie mogę...

michal9o90
Status: Offline

Post autor: michal9o90 » pn lip 06, 2009 7:20 am

Cass pisze:Ja to przyjęłam tak: jeśli pierwszy tom został zapowiedziany na marzec i wyszedł pod koniec marca, to liczyłam na to, że tomik zapowiedziany na czerwiec również ukaże się pod koniec miesiąca. Jak widać, chyba wszyscy się przeliczyliśmy - -'
Ale czekam dalej, bo nic innego w tej sprawie zrobić nie mogę...
Ja w ostatecznosci też liczyłem na taki rozwój wypadków, ale jak widać jest juz 6 dni spóźnienia i nadal cisza.


No i lol, aktualizacja na stronie waneko i znowu zero o Karin 2, czy to się nie nazywa już olewanie fanów? chyba gdy już jest 6 dni po premierze, to należy zamieścić jakieś wyjaśnienie?

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn lip 06, 2009 11:35 pm

michal9o90 pisze:Ja w ostatecznosci też liczyłem na taki rozwój wypadków, ale jak widać jest juz 6 dni spóźnienia i nadal cisza.


No i lol, aktualizacja na stronie waneko i znowu zero o Karin 2, czy to się nie nazywa już olewanie fanów? chyba gdy już jest 6 dni po premierze, to należy zamieścić jakieś wyjaśnienie?
Spokojnie, bez nerwów... za kilka dni się zorientuję i przesuną Karin na sierpień :? ... przynajmniej mam taką nadzieję^^'... a może za tydziń wydadzą a zapowiedzi zmienią dopiero we wrześniu?^^'

michal9o90
Status: Offline

Post autor: michal9o90 » wt lip 07, 2009 4:01 pm

Słuchajcie udało mi się nareście od Waneko uzyskać odpowiedź, no niestety Karin 2, czyli 3 i 4 tom japoński, zostanie wydany dopiero w sierpniu. O to odpowiedź od redakcji waneko:

Kod: Zaznacz cały

Niestety, mamy teraz fale opoznien wydawniczych - klopoty z drukarniami,
praktycznie wszystkie pozycje musialy zostac przesuniete.
Drugi tom "Karin" po polsku (3,4 tom japonski) zostanie wydany w sierpniu.

Pozdrawiamy
Wydawnictwo WANEKO
Oby tylko nie pod koniec sierpnia ale cóż, pewnie tak będzie :evil:

TaQ
Status: Offline

Post autor: TaQ » śr lip 08, 2009 9:05 pm

michal9o90 pisze:Słuchajcie udało mi się nareście od Waneko uzyskać odpowiedź, no niestety Karin 2, czyli 3 i 4 tom japoński, zostanie wydany dopiero w sierpniu. O to odpowiedź od redakcji waneko:

Kod: Zaznacz cały

Niestety, mamy teraz fale opoznien wydawniczych - klopoty z drukarniami,
praktycznie wszystkie pozycje musialy zostac przesuniete.
Drugi tom "Karin" po polsku (3,4 tom japonski) zostanie wydany w sierpniu.

Pozdrawiamy
Wydawnictwo WANEKO
Oby tylko nie pod koniec sierpnia ale cóż, pewnie tak będzie :evil:
no i kurcze dziekuje, przynajmniej podany jeden konkret. mozna wyjechac na wakacje bez obawy pocalowania klamki przez przesylke.

szkoda tylko, ze czlowiek musi sie dowiadywac o takich rzeczach we wlasnym zakresie (zwlaszcza, ze strona byla aktualizowana).

michal9o90
Status: Offline

Post autor: michal9o90 » czw lip 09, 2009 12:17 am

TaQ pisze:
szkoda tylko, ze czlowiek musi sie dowiadywac o takich rzeczach we wlasnym zakresie (zwlaszcza, ze strona byla aktualizowana).
No niestety i to mnie wkurza, no ale przynajmniej odpowiedzieli na mojego maila xD.

Cass
Status: Offline

Post autor: Cass » czw lip 09, 2009 1:52 pm

Uwaga, uwaga! Waneko zaktualizowało zapowiedzi! Na razie są tylko zapowiedzi na lipiec i sierpień, ale to jednak coś xD

ChibiVampire
Status: Offline

Post autor: ChibiVampire » sob sie 08, 2009 12:00 pm

No i znowu przesunęli Karinkę :/ Tym razem na wrzesień :/ Masakra... Czy kiedykolwiek doczekamy się tego drugiego tomu...? :?

Lathos
Status: Offline

Post autor: Lathos » wt sie 11, 2009 2:01 am

O rany. Zacznijcie pracować, od razu zobaczycie, że tomiki wychodzą tak szybko, że nie zdążacie ich kupować.

Jakby to zależało od Waneko, to chyba by nie opóźniali wydań dla jaj, nie sądzicie?

Ja rozumiem, że to irytujące, ale Wasze posty motywujące nie są :P .

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Wampirzyca Karin"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość