Futari Etchi - dyskusja o mandze

Forum dla fanów nowej mangi "Miłość krok po kroku"
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw gru 23, 2010 9:22 am

cóż ja mam nadzieje że miłość nie zostanie wstrzymana... do 8 tomu na pewno wydadzą ale dalej może być problem,cóż mam nadzieję że tak nie będzie :?
Obrazek

TaQ
Status: Offline

Post autor: TaQ » ndz sty 02, 2011 11:42 pm

Spojler pisze:PS: Książka idealna dla tych którzy wstydzą się pytać rodziców - "Co to jest sex?"
zauwazyles/as ten znaczek na okladce "+18" ? ja osobiscie nie spotkalem sie z doroslymi ludzmi pytajacymi rodzicow, co to jest sex, a u mnie w empiku weryfikuja wiek klienta dla wybranych towarow - mysle ze i dla tej mangi takze (nie potwierdze, nie wygladam na niepelnoletniego, a raczej nie widuje sie czesto mlodych ludzi z tego typu tresciami przy kasie).

Spojler
Status: Offline

Post autor: Spojler » pn sty 03, 2011 11:31 am

TaQ pisze:
Spojler pisze:PS: Książka idealna dla tych którzy wstydzą się pytać rodziców - "Co to jest sex?"
zauwazyles/as ten znaczek na okladce "+18" ? ja osobiscie nie spotkalem sie z doroslymi ludzmi pytajacymi rodzicow, co to jest sex, a u mnie w empiku weryfikuja wiek klienta dla wybranych towarow - mysle ze i dla tej mangi takze (nie potwierdze, nie wygladam na niepelnoletniego, a raczej nie widuje sie czesto mlodych ludzi z tego typu tresciami przy kasie).
To miała być aluzja :)

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr lip 25, 2012 12:17 am

Obwoluta 10tego tomu:
Obrazek

azurek
Status: Offline

Post autor: azurek » sob sie 18, 2012 7:39 pm

swietna. skonczylem pierwszy tom, kupilem juz cztery nastepne i jutro zamowie u was tomy 6-9. mam nadzieje ze bedziecie dalej to wydawac. nawet bylo pare rzeczy ktore sam kiedys doswiadczylem :)

Night Shojo
Status: Offline

Post autor: Night Shojo » pt sie 24, 2012 11:03 pm

Już od jakiegoś czasu wiadomo że 10 tom będzie na razie ostatnim, wydawnictwo miało za małą sprzedaż tego tytułu. Trochę szkoda, ja akurat uważam ten tytuł za jeden z lepszych na naszym rynku.

azurek
Status: Offline

Post autor: azurek » ndz sie 26, 2012 1:11 pm

wielka szkoda bo sie zgodze z Toba co do poziomu rynku. ogolnie ciezko mi znalezc jakas ciekawa mange bo wszystkie robione sa na jedna modle. tutaj natomiast nie mamy kolejnego ucznia na ktorego wszystkie laski leca a jego dylematem jest to, ktora ma wybrac. no i dodatkowo wreszcie bohaterami sa dorosli ludzie a nie uczniowie. jak bylem nastolatkiem to moglem jeszcze utozsamiac sie z bohaterami (chociaz tez nie do konca bo jakos nie wszystkie dziewczyny w mojej klasie byly seks bombami i nie wszystkie na mnie lecialy :) ).
chyba wylewam tutaj swoje gorzkie zale, ale szkoda porzadna pozycja dla doroslych zostaje zdjeta, bo chce oddac (i juz oddalem na 9 tomow) pieniadze waneko i miec to na polce niz za darmo czytac w internecie.

reqest
Status: Offline

Post autor: reqest » ndz sty 13, 2013 3:38 pm

Też mi się podoba ta manga mam już wszystkie 10 tomów na półce i chciałbym mieć ich więcej wole czytać mangi na papierze niż przez internet każdego tomu wyczekuje z niecierpliwością.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » śr gru 04, 2013 11:41 am

Nawiązując do postu z tego tematu: http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?p=117221#117221
Ine-chan pisze:Futari Ecchi - kompletnie nieznana, ciepła komedia ecchi, przeznaczona dla dorosłych... bardzo słaba sprzedaż.
To niestety nie manga dla każdego bo fabuła przez te 10 tomów co wyszły wygląda mniej więcej tak:
1. <on wraca do domu> -mam ochotę na małe co-nieco
2. <ona> - ojejku
3. <bara bara>
4. <ona> - jak szybko skończyłeś!
5. <on> - ojejku
i wracamy do pkt pierwszego w kolejnym czapterze. Czytało się nieźle ale tak jak potrafię przeczytać po 6-7 tomików innej mang na raz tak tu po 1 byłem tak zmęczony historią że kolejny odkładałem sobie na kolejny dzień. Dająca po oczach żółta obwoluta też nie pomaga :P

P.S. Ładnie uratowałem się od offtopu? 8-)

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » śr gru 04, 2013 12:02 pm

Chrno pisze: jak potrafię przeczytać po 6-7 tomików innej mang na raz tak tu po 1 byłem tak zmęczony historią że kolejny odkładałem sobie na kolejny dzień.
Bo to nie jest manga, którą czyta się hurtowo... w ten sposób to ja mogę czytać np. DB.
Futari Ecchi - 2, max. 3 rozdziały i koniec, zabieram się za co innego.
Mandze nie pomogła ani żółta obwoluta, ani słaba dostępność (serio, szukałem w empiku [a tej obwoluty niemal nie sposób przeoczyć :roll: ] i nie znalazłem... ani jednego tomu), ani fabuła.
Mimo, że tytuł uważam za dobry i zabawny, to ta epizodyczność bardzo mi przeszkadzała.

Asako18
Adept
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 11:32 am
Status: Offline

Post autor: Asako18 » śr gru 04, 2013 12:12 pm

Ine-chan pisze: (serio, szukałem w empiku [a tej obwoluty niemal nie sposób przeoczyć :roll: ] i nie znalazłem... ani jednego tomu)
Manga często lądowała obok pisemek dla panów.

Carrie
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Bytom
Status: Offline

Post autor: Carrie » śr sty 01, 2014 2:55 pm

Czy "Miłość" został definitywnie zawieszona, czy możemy się spodziewać choć jednego tomiku na pół roku (rok?...cokolwiek?...prosimy!)?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 01, 2014 5:29 pm

Raczej na amen, choć kto ich wie, może kiedyś zrobią taki numer jak JPF ze Slumpem.

Carrie
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Bytom
Status: Offline

Post autor: Carrie » śr sty 01, 2014 7:53 pm

A czy wydawnictwo mogłoby oficjalnie wypowiedzieć się na ten temat? Tak/Nie/Może

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » śr sty 01, 2014 10:08 pm

Z tego co kojarzę to gdzies było powiedziane, ze na bank wyjdzie 10 tomów. Kontyuacja chyba była uzależniona od sprzedazy ale teraz ręki nie dam sobie uciąc a przeszukiwanie forum na telefonie jest dosc problematyczne.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw sty 02, 2014 12:13 am

Mówiono, że na pewno wyjdzie 6, a dalsze w zależności od wyników sprzedaży. Widać nie były zadowalające. Nie liczyłbym też na to, że
GrisznakIW pisze:kiedyś zrobią taki numer jak JPF ze Slumpem.
bo są jakieś 40 tomów do tyłu.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » czw sty 02, 2014 3:31 am

Przeczytałam pierwsze parę tomów i jak dla mnie sam pomysł wydania tej mangi w Polsce jest trochę jak pchanie się między wódkę, a zakąskę, i to z haggisem.

FT to chyba bardziej "poradnik seksualny" niż faktyczna manga i w Japonii, w której jednak manga nie jest aż takim powodem do wstydu rzecz się sprzedaje, ale w Polsce za mało było - i raczej wciąż jest - dorosłych osób, które by chciało coś takiego czytać. ;/

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » czw sty 02, 2014 10:33 am

Znalazłam

Wypowiedzi z 22.01.2011 http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t=1766
"Miłość krok po kroku" to co innego. Od początku planowaliśmy wydać tylko kilka tomów a nie całość. Ile dokładnie ich będzie to już zależy od wyników sprzedaży. Musimy wydać 8 tomów a myśleliśmy o wydaniu 10-ciu, ale te dwa ostatnie tomy wydawane byłyby już bardzo nieregularnie. Założenie jest takie, że gdy pojawi się pierwsza nowość "miłość krok po kroku" zejdzie na dalszy plan w grafiku wydań.
I jeszcze:
"Miłość krok po kroku" to seria w której ciągłość fabuły nie jest najważniejsza, a każdy tom jest pewną całością, dlatego historię można zakończyć w dowolnym momencie nie pozostawiając nierozwikłanych kluczowych wątków fabularnych. Z tego powodu japoński wydawca zgodził się na umowę na kilka tomów bez założenia, ze seria musi być kontynuowana. Nie każdy tytuł można w ten sposób wydawać zarówno ze względu na umowę z Japonia jak i ze względu na konstrukcję fabularną. Niska sprzedaż tego tytułu nie była wpisana w nasz plan wydawniczy i wcale nas nie cieszy, co jednak możemy zrobić?
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw sty 02, 2014 11:03 am

To może dodam jeszcze: manga po prostu sprzedawała się bardzo słabo i nic na niej nie zarabialiśmy (a wręcz przeciwnie) dlatego nie planujemy kontynuowania tej serii. Wiemy, że Miłość ma swoich oddanych fanów, którzy nigdy tego nie przeboleją (w redakcji też są takie osoby), ale takie są prawidła rynku.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Carrie
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Bytom
Status: Offline

Post autor: Carrie » czw sty 02, 2014 11:06 am

Madoka / wataken dzięki za rozjaśnienie kwestii :)
Szkoda, że tak się stało i sprzedaż faktycznie nie była na zadowalającym poziomie. Bez względu na to czy komuś się manga podoba czy nie (mnie się akurat podobała) brak kontynuacji ze względu na słabe wyniki to zawsze kiepska wiadomość dla runku wydawniczego. W przyszłości z pewnością ten fakt będzie brany pod uwagę jeśli pojawi się propozycja wydania czegoś podobnego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Miłość Krok po kroku"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości