Tom 3

Podforum dla wszystkich obecnych i przyszłych miłośników Uteny.
ODPOWIEDZ
Grisznak
Status: Offline

Tom 3

Post autor: Grisznak » wt lip 01, 2008 8:32 pm

Utena po wyznaniu Togi czuje sie nieco zagubiona i niepewna. Jeśli to Toga jest jej księciem, dlaczego zachowuje sie tak dziwnie i wyzywa ja na pojedynek?! Nasza bohaterka musi stanąć na arenie raz jeszcze i walczyć przeciwko swojemu ukochanemu z dzieciństwa. Co zwycięży w jej sercu, chęć ochrony przyjaciółki Ancy czy sentyment do mężczyzny który niegdyś ją ocalił.

Ktoś już czytał?

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » wt lip 01, 2008 11:04 pm

Ja. I mi sie bardzo podobało. Akcja się mocno posuwa do przodu. Pojawia sie Akio, którego co prawda nie znoszę, ale za to wnosi on wiele do fabuły. Chciałabym dorwać już następny tomik i zobaczyć, jak akcja będzie się różnić od tej z anime.
No i mamy kolejne opowiadanie humorystyczne. Owszem, podobało mi się, ale szczerze mówiąc wolałabym, żeby zamiast takich historyjek fabuła była wzbogacona o takie wątki, jak np. Shiori.
Czy mi sie dobrze zdaje, że w mandze Wakaba się bardziej klei do Uteny, czy po prostu anime wywietrzało mi z głowy?
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » śr lip 02, 2008 11:58 am

Czy mi sie dobrze zdaje, że w mandze Wakaba się bardziej klei do Uteny, czy po prostu anime wywietrzało mi z głowy?
Anime było dłuższe i Wakaby było ilościowo tyle samo co w mandze, ale procentowo mniej. Stąd takie wrażenie.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » śr lip 02, 2008 4:00 pm

Mam już tom 3 (kupiłem w Empiku, jak coś). Narazie mogę pochwalić to, jak się tomik prezentuje, bo póki co imo najładniej z tych 3 (generalnie z każdym kolejnym jest lepiej; już czekam na 4 :twisted:). Co do treści - przeczytam jak wrócę z roboty, ale chyba zapowiada się nieźle ;p

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kinuyo » śr lip 02, 2008 5:49 pm

Zaliczony. Grafika na okładce jest rewelacyjna, ale te kolory... Kto wpadł na pomysł łączenia ciemnej zieleni w różem? :shock: Do tego pech chciał, że trafiłam na nieco sponiewierany egzemplarz - pod nadmiarem folii nie zauważyłam rozdarcia na grzbiecie, a tu i ówdzie ukryły się paskudnie zagięcia...
Koniec marudzenia. Fabuła zakręca o 180 stopni, zmienia się wizerunek poszczególnych postaci, do tego dochodzi nowy bohater... (Który, swoją drogą, natychmiast pozbawił Togę zaszczytnej miejscówki na moim osobistym TOP10 najcudowniejszych bishonenów @_@) I pomyśleć, że to już 3 tom. Nie znam fabuły z anime, więc tajemnicą pozostaje dla mnie, jak autorce uda się zamknąć całość w zaledwie pięciu tomach... Z niecierpliwością czekam na kolejną część 'Uteny' =D>

Niko_tan
Status: Offline

Post autor: Niko_tan » śr lip 02, 2008 8:36 pm

Kupiłam, przeczytałam ^^ Nie podobają mi się te rażące kolory..--_-- zielony, czerwony, różowy...Nie lepiej było postawić np. na same róże...albo pastelowe kolory?
---
Jeśli chodzi o akcję to zdziwiło mnie to, że brat Ancy jest Końcem Świata...--_-- ie oglądłam anime więc był to wielki zaskok...

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » czw lip 03, 2008 9:34 am

Który, swoją drogą, natychmiast pozbawił Togę zaszczytnej miejscówki na moim osobistym TOP10 najcudowniejszych bishonenów @_@ )
:mrgreen: poczekaj, poczekaj...Zmienisz zdanie, obiecuję. Prawdę powiedziawszy (maleńki spoiler) nie znam osoby, która po zapoznaniu się z historią miała choć odrobinę sympatii do Akio (koniec maleńskiego spoilera).
Idę dziś do empiku, może już będzie, choć na prowincję zwykle dociera z opóźnieniem.

Awatar użytkownika
Hikaru-chan
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 9:00 pm
Status: Offline

Post autor: Hikaru-chan » czw lip 03, 2008 11:22 am

U mnie tez zawsze przychodzi z opóźnieniem :/ Wczoraj byłam i jeszcze nie było no nic trzeba poczekać ^^ A co do okładki mi się strasznie podoba^^ Najlepsza z dotychczasowych :)

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » wt lip 08, 2008 6:10 pm

U mnie trzeci tomik już jest.
Ech, brak mi w mandze wielu rzeczy a z każdym tomem więcej ich przybywa. Mikage, Momiya, Shiori...ich już tu nie zobaczymy.
A co do tomiku - tłumaczeniowych kiksów nie zauważyłem po pierwszej lekturze, przynajmniej na razie. Wyjaśnia sie już bardzo wiele, pojawia się też jedna z tych, które w mangach najbardziej mnie irytowały - czyli Akio. Obok Miyi z Oniisama E chyba nikt mnie tak nie irytował.

Awatar użytkownika
Hikaru-chan
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 9:00 pm
Status: Offline

Post autor: Hikaru-chan » śr lip 09, 2008 10:50 am

Nareszcie przeczytałam 3 tomik^^ jest świetny no i pojawia się Akio ^^ Musze przyznać, ze go nawet lubię, ale ja jestem nieobiektywna, bo lubię go dlatego, że w anime podkładał mu głos Jurota Kosugi - Ten co Lantisowi w MKR no i nie widziałam wszystkich odcinków anime. Ale w sumie lubię takich bohaterów jak on ^^

Czekam z niecierpliwością na kolejny tomik ^^
ObrazekObrazek

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » czw lip 17, 2008 7:24 pm

Przeczytałam dzisiaj:)
Podobało mi sie, szkoda że było takie krótkie, specjalnie że tekstu i tak dużo nie ma w tej mandze a jeszcze wpychaja jakieś dodatki zamiast normalnej treści. Tomik się bardzo szybko czyta.
Mało tomów zostało i też sie ciekawię jak to wszsytko się skończy. Mam nadzieję że jakos zgrabnie :)
Okładka jest śliczna *ach ach* :))

Kilka stron mi sie powtarza O.o Ale chyba nic nie ubyło wiec nie jest zle :F

Awatar użytkownika
Hikaru-chan
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 9:00 pm
Status: Offline

Post autor: Hikaru-chan » pt lip 18, 2008 9:29 pm

moonlight pisze:P
Okładka jest śliczna *ach ach* :))
Prawda?? Też mi się strasznie podoba^^
ObrazekObrazek

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » sob lip 19, 2008 1:01 am

W zapowiedziach Waneko jest Utena 6, ale to chyba tylko błąd prawda? :shock:

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » ndz lip 20, 2008 10:57 am

Nie. Jest 5 tomów historii głównej oraz jeden w wersji alternatywnej "Adolescence Makoshiroku".

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » pn lip 21, 2008 12:35 am

To to - > http://www.librarything.com/work/630716/covers/ ?
Dziwna okładka O.o

Dzięki za info :)

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » pn lip 21, 2008 2:58 pm

Tak, to. Rzecz dużo lepsza od całej serii (choć wersji kinowej nic nie przebije).

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » ndz lip 27, 2008 8:02 pm

moonlight pisze:To to - > http://www.librarything.com/work/630716/covers/ ?
Dziwna okładka O.o
Mam Adolescence właśnie w tym wydaniu i uważam, że okładka jest śliczna ^^ ciekawe, jaka będzie polska wersja?

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » ndz lip 27, 2008 8:24 pm

Powinna być taka jak japońska, czyli ta sama co w linku + nasza ramka :] (i swoja drogą nie podoba mi się ta grafika ^^")
Mnie bardziej ciekawi co zrobią z dopiskiem do tytułu ;)

Freequ
Status: Offline

Post autor: Freequ » czw sie 14, 2008 3:24 pm

Miałem szanse kupić. Odstraszył mnie ten róÓż na okładce. Jak widziałem to w obliczu innych "ciemnych" mang, chciało mi się... No... wiecie ^^''
Może następnym razem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Rewolucjonistka Utena"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości