Indigo Blue

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: Lou » wt lip 11, 2023 12:32 pm

Obrazek
Przed Wami „Indigo Blue” autorstwa Ebine Yamaji – to szczera, dojrzała historia o trudnej drodze do zrozumienia własnych uczuć. Manga zostanie przez nas wydana w grudniu w twardej oprawie i formacie powiększonym.

INDIGO BLUE
Rutsu Nakagawa to dwudziestoośmioletnia pisarka. Choć odnosi sukcesy w pracy, a jej chłopak jest w niej bez reszty zakochany, nie czuje się w pełni szczęśliwa… Pewnego dnia poznaje Tamaki Yano, redaktorkę, która dokonuje ciekawej interpretacji jednego z jej opowiadań. Sugeruje ona, że autorka celowo zataja płeć jednej z postaci, aby ukryć, że historia opowiada o miłości między dwoma kobietami. Rutsu, wstrząśnięta faktem, że ktoś przejrzał prawdziwą naturę jej twórczości, nie może zaznać spokoju. Od tego czasu jej myśli obsesyjnie krążą wokół Tamaki…
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukardis
Posty: 31
Rejestracja: pn kwie 12, 2021 1:23 pm
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: Lukardis » śr lis 15, 2023 3:58 pm

Obrazek

Okładeczka. Niebieska. Bardzo mi się podoba :D

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: sano2 » śr lis 15, 2023 4:01 pm

Grafika wygląda jakby ktoś ją w paincie robił :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: Lou » śr lis 15, 2023 7:26 pm

Mam zastrzeżenia co do tego napisu w tle, ale cała reszta mi się podoba. I fajnie, że bohaterki są powiększone w stosunku do oryginału. Wydanie włoskie też miało taką okładkę.
Obrazek

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: NWW_Station » śr lis 29, 2023 7:10 pm

Ktoś zna ten tytuł jakoś bardziej? Gdzieś o nim czytałem w rankingu nietypowych pozycji juri i to chyba wszystko. Studio JG określa go klasykiem... Hmm...

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: sano2 » śr lis 29, 2023 9:54 pm

Nie przesadzajmy, nie każdy staroć to od razu klasyk.
Obrazek

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: NWW_Station » śr lis 29, 2023 10:15 pm

sano2 pisze:
śr lis 29, 2023 9:54 pm
Nie przesadzajmy, nie każdy staroć to od razu klasyk.
Dla mnie staroć to coś z lat dziewięćdziesiątych i dawniej, ale już mniejsza o ten detal. Bardziej mi chodziło o to, czy to faktycznie coś znanego w pewnych kręgach, czy wydumany chwyt reklamowy. Na ich fb pod okładką były jakieś zachwyty radości "w końcu" itd. Trochę nie znam tematu, więc pytam ;)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: Lou » czw lis 30, 2023 11:05 am

NWW_Station pisze:
śr lis 29, 2023 10:15 pm
Bardziej mi chodziło o to, czy to faktycznie coś znanego w pewnych kręgach, czy wydumany chwyt reklamowy.
Tak, to jest klasyk dla ludzi z fandomu yuri. Wielu z nas zaczynało przygodę z gatunkiem od tego tytułu jako jednego z pierwszych. Niektórzy czekali na wydanie IB dwie dekady. Sama manga to kawał naprawdę porządnej lektury i mimo upływu lat jeden z lepszych przedstawicieli.
Obrazek

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: NWW_Station » pt gru 01, 2023 8:33 pm

Lou pisze:
czw lis 30, 2023 11:05 am
NWW_Station pisze:
śr lis 29, 2023 10:15 pm
Bardziej mi chodziło o to, czy to faktycznie coś znanego w pewnych kręgach, czy wydumany chwyt reklamowy.
Tak, to jest klasyk dla ludzi z fandomu yuri. Wielu z nas zaczynało przygodę z gatunkiem od tego tytułu jako jednego z pierwszych. Niektórzy czekali na wydanie IB dwie dekady. Sama manga to kawał naprawdę porządnej lektury i mimo upływu lat jeden z lepszych przedstawicieli.
Brzmi kusząco.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: Lou » śr gru 13, 2023 9:19 am

Ostatnio zmieniony czw gru 28, 2023 11:13 am przez Lou, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: Koichi » śr gru 13, 2023 7:18 pm

Jak nie lubię wątku zdrady, tak chyba dam temu tytułowi szansę. A nuż zrozumiem ludzkie motywy, które na chwilę obecną trudno mi ogarnąć.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: ninna » śr gru 27, 2023 11:33 pm

Kupiłam głównie ze względu na fakt, iż jest to "klasyk yuri", z ciekawości. I podobało mi się bardziej niż zakładałam. To moja druga styczność z twórczością tej autorki (lata temu przeczytałam w skanach "Love my life"). Powiem tak - sytuacja, z którą mamy do czynienia w mandze, z pewnością nie jest nieprawdopodobna i mogła się wydarzyć. Bohaterka zachowała się okropnie względem bliskich jej osób ale niestety takie sytuacje również mają miejsce. Według mnie bohaterowie i ich rozterki wypadły bardzo życiowo i autentycznie, można uwierzyć w przedstawioną historię i rozumieć, co kieruje główną bohaterką. Przy czym w żadnym razie nie popieram tego, co zrobiła. Według mnie
► Pokaż Spoiler
ale zakończenie nie przeszkadza mi jakoś bardzo. Ono również jest wiarygodne, czy się z nim zgadzamy, czy nie.

Kreska jest specyficzna ale nie uważam jej za brzydką. Prędzej nazwałabym ją ascetyczną i charakterystyczną.

Awatar użytkownika
trenth
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 27, 2023 8:27 pm
Gender:
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: trenth » czw gru 28, 2023 9:42 am

Lou pisze:
śr gru 13, 2023 9:19 am
Moja opinia o komiksie: https://tiny.pl/cnl29
Nie wiem czy to tylko ja, czy link nie działa?

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: Lou » czw gru 28, 2023 11:13 am

trenth pisze:
czw gru 28, 2023 9:42 am
Nie wiem czy to tylko ja, czy link nie działa?
Faktycznie, przestał działać. Podmieniłam na inny.

ninna, co do zakończenia to jest imo
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Indigo Blue

Post autor: Angu » pn mar 11, 2024 9:03 pm

Przeczytane ;) czyta się zaskakująco lekko i również podobało mi się bardziej niż zakładałam.
Zgodzę się z ninna, historia wydaje się być bardzo życiowa, brak sztucznych dram, rozterki głównej bohaterki autentyczne.
Koichi pisze:
śr gru 13, 2023 7:18 pm
Jak nie lubię wątku zdrady, tak chyba dam temu tytułowi szansę. A nuż zrozumiem ludzkie motywy, które na chwilę obecną trudno mi ogarnąć.
+1 i muszę Ci powiedzieć, że jak również nie przepadam za tym motywem, to po prostu palce same przewracają kartki. Chce się wiedzieć i zrozumieć zachowanie głównej bohaterki, mimo że wywołuje ona tak negatywne emocje w czytelniku. W głowie same rodzą się pytania "dlaczego tak postępujesz?! Myślisz, że jak to się ostatecznie skończy?"

Kreska mi się podobała, jest schludna i czytelna. Denerwował mnie tylko sposób rysowania ust :P
Wydanie w twardej oprawie wypadło bardzo ładnie. Myślę, że to komiks, który może zainteresować też komiksiarzy, a nie tylko mangowców.

Co do zakończenia
► Pokaż Spoiler
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości