Zew nocy

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Jiri50 » śr paź 18, 2023 6:17 pm

Muszę przyznać, że nadal dręczy mnie pytanie. Czy to maniera rysownika czy on jednak ma pewne kłopoty z warsztatem. :D No ale . . . chyba jednak lepiej mimo wszystko nie dałbym rady. Chociaż, są tu kadry w których może bym miał szanse :mrgreen: .
Jak by to powiedzieć. Bardzo ciekawe rozważania prowadzi świeżo upieczony wampir z ludzkim znajomym. Opowiada mu o swoich odczuciach na nowej drodze życia.

"Najbardziej podstawowe z potrzeb to łaknienie i pragnienie, sen oraz sex. Jeśli chodzi o jedzenie, picie i spanie. Sprawa jest prosta, bo to od nich zależy czy przetrwasz. Ale potrzeby seksualne są inne. Nie umrzesz nawet jak ich nie zaspokoisz prawda?

A przynajmniej tak myślałem gdy byłem człowiekiem. Zaspokajanie tych potrzeb nie służy jednostce, tylko całej społeczności. Ma bezpośredni wpływ na nasz dobrobyt. Jak nie będziesz jeść, spać i się rozmnażać, gatunek czeka wymarcie.

Chociaż o ile pamiętam te potrzeby to nadal dyskusyjny temat."

:twisted: Ciekawe, że nie próbuje się nam wmawiać tego, że jedzenie jest całkowicie zbędne. Być może to dlatego, że to co obecnie jemy to często zwykła trutka. :lol: Jakież te wampiry mają ciekawe spostrzeżenia. Tak bardzo nie przystające do naszych ludzkich. :o

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Canis » śr paź 18, 2023 7:55 pm

Mówisz to przez pryzmat piątego tomu, prawda? (szósty wyszedł czy nie wyszedł?)
Ja odniosłem wrażenie, że punkt widzenia wampirów był zwyczajnie pragmatyczny. I bardzo łatwo go zaakceptowałem, bo był zbliżony do mojego. Takie spojrzenie na świat ma wiele zalet, przede wszystkim można się zdystansować i popatrzeć na obraz całości z perspektywy. Znajomi ciągle mówią mi że jestem popaprany, ale może jestem tylko pogryziony. :lol:

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Jiri50 » śr paź 18, 2023 8:57 pm

Nie to początek tomu 4. Można sobie popatrzeć. W pięcioraczkach napisałem na temat dziedziczenia linii genetycznej, odnosząc się do Fight Clubu. W sumie to jest to samo. Nie jesteś płatkiem śniegu. Nie rozmnażasz się? Może masz ku temu poważny powód? Wada genetyczna? Jesteś wnuczką Goeringa? :shock:

Nawet może po prostu nie chcesz! Też ok. Tylko to jest przeciw społeczności. Społeczność musi najpierw zadbać o tych którzy są gwarantem tego, że nie czeka jej wymarcie. Jak ma jakieś środki na zbyciu może je wydzielić tej reszcie która nie pracuje nad przyszłością. Część może pomagać w przetrwaniu nawet nie reprodukując się, ale robiąc coś naprawdę bardzo ważnego (a najlepiej obie te rzeczy). :mrgreen:

Ale tak po prawdzie to jedynym obowiązkiem społeczności wobec dużej części takich co to . . . . im się należy bo mają status "aktualnie dyskryminowanych" jest sprzątnięcie ich ciała po tym jak zejdą. Tak aby nie stanowili zagrożenia epidemiologicznego. :evil:

Zdaje się wampiry nadal są takie bardzo pragmatyczne w tym względzie. Tylko czym te biedactwa będą dalej się żywiły? :shock:

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Jiri50 » śr paź 18, 2023 8:59 pm

Tom 6 lada chwila.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Yuriko » śr lis 01, 2023 7:53 pm

Okładka tomu 18
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Itachi Uchiha » czw lis 02, 2023 3:17 pm


Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Yuriko » sob lut 03, 2024 10:47 pm

okladka tomu 19
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Yuriko » pt mar 01, 2024 9:40 pm

okladka tomu 20, ostatniego
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Alexandrus888 » sob mar 02, 2024 7:42 am

I cyk, czekać tylko aż Studio dodrepta do tego tomiku i można będzie pozbyć się kolejnej serii z mojej listy zakupowej :>

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Łukasz.T » ndz mar 03, 2024 10:12 pm

No i git ze to ostatni tomik :D

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Jiri50 » pn mar 18, 2024 7:01 am

A ma ktoś pomysł co jest z tą utratą pamięci przez tych żyjących wiecznie krwiopijców? Coś przegapiłem? :(

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Alexandrus888 » pn mar 18, 2024 8:11 am

Nawiązanie do
► Pokaż Spoiler
:haha:

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Jiri50 » pn mar 18, 2024 8:30 am

ŻE - manga której recenzenci wolą rozpisywać się o grafice. Bo środek jest najwyraźniej tak niejednoznaczny, że chyba każdy może sobie znaleźć swój sposób interpretacji. Do tego wygląda na to, że gość wyrasta obecnie na postać kultową. I obecnie jedyna pozycja dopuszczalna wobec niego to ta klęcząca.

Co nie przeszkadza niektórym podejrzewać go o obłąkanie. Wkroczenie w pejzaż emocjonalny takiego autora to niejakie wyzwanie. Chyba trzeba by zapoznać się np. z panciem piłą mechaniczną. Coś takiego to pewna jazda.

Dobra na razie mam dwie pierwsze piły. Przejrzałem to sobie . . . trochę faktycznie balansowanie na skraju obłędu.

To odradzanie się bez pamięci co parę lat . . . jakieś odniesienia do reinkarnacji? Zgadza się w obu komiksach jest ten patent tylko po co?

Gina89
Adept
Posty: 155
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Gina89 » pn mar 18, 2024 8:39 am

Dla mnie to jest fajnie wytłumaczone, że nia sie mieć tysięcy lat wspomnień i potrzebny reset. Jak z elektroniką. Albo z mózgiem który być może w ten sposób broni się przed starzeniem. Sama znam ze slyszenia, kilka kobiet 95+ w pełni sprawne i zdrowe fizycznie ale umysł już dawno gdzieś sie schował...
Co do autora piły to ja go uwielbiam. Ale ja jako nastolatka wychowałam sie na pierwszych horrorach (film, powieść) zwlaszcza w tym drugim można było znaleźć jazdę bez trzymanki. Gdzie 15lat później ci sami autorzy pisali już słabe thriller niż krwawe horrory z gwałtem, zoofilią, flakami i sadyzmem. Ach to były czasy

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Jiri50 » pn mar 18, 2024 11:06 am

OK. Wyjaśnienie neurologiczne. Chyba jednak nie kupuję. W końcu jeśli "wąpierzom" odrastają tam kończyny w tempie super fast to i inne komórki też powinny. W końcu cały urok tych ssaków tkwić miał w długim trwaniu pozwalającym na zdystansowanie się od zwykłych śmiertelnych. Taki reset . . . psuje cały ten efekt. :shock:

W deszczu krwi, kończyn i innych detali typu zwoje jelit specjalnie nie gustuję. :? Dobrze, że w ZN nie poszli w tę stronę.

A w kwestii:
krwawe horrory z gwałtem, zoofilią, flakami i sadyzmem.


To od kiedy mogę sobie obserwować to w naturze i z dosyć bliska jakoś bardzo mocno straciło to dla mnie na "romantycznym uroku". A już możliwość mojego osobistego udziału w podobnych wydarzeniach w realu niezbyt mnie nastraja do zachwytu nad czymś takim. Jakoś mi tak te nastolatki błagające o broń, aby po wypukaniu pestek. Ostatnią zostawić dla siebie, żeby ich zauralska dzicz nie gwałciła. Mocno utkwiły w głowie. :shock:

A już wizja mnie siedzącego w okopie jest wystarczająco realna abym nie chciał się bać do tego jeszcze wymyślonych zagrożeń. Chociaż, może oswojenie się z makabrą to jakieś rozwiązanie. :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości