Gdy maść na bolący tyłek nie pomaga...

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Carole & Tuesday

Post autor: Bukafo » sob kwie 10, 2021 11:40 pm

ninna pisze:
sob kwie 10, 2021 11:13 pm
Nie można NIC zrobić żeby ktoś nie poczuł się urażony.
No co Ty nie powiesz... :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Carole & Tuesday

Post autor: MrOrochimaru » ndz kwie 11, 2021 2:07 am

Koichi pisze:
sob kwie 10, 2021 9:00 pm
Czy tylko ja mam wrażenie, że ta manga jest rasistowska?
Nie znałem tej mangi i nie wiedziałem która dziewczyna to Carole, a która Tuesday, dopóki nie przeczytałem opisu.
I tak, oczywiście że panienka z wyższych sfer musi być biała, prawda? :wink:
Haha poprawność polityczna w dzisiejszych czasach to jakiś żart.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Carole & Tuesday

Post autor: Koichi » ndz kwie 11, 2021 8:33 pm

Kocurzyca pisze:
sob kwie 10, 2021 11:01 pm
Tuesday jest z wyższych sfer - ale bałabym też pod uwagę to, jak te wyższe sfery w serii są przedstawione, a rodzina i społeczność z jakiej pochodzi Tuesday jest przedstawiona negatywnie i sama dziewczyna nie ma wsparcia z ich strony i w żaden sposób jej pochodzenie nie ułatwia jej funkcjonowania na przestrzeni mangi. Gdyby to rodzina Tuesday była czarnoskóra z takim zamysłem fabularnym jaki jest w serii to szybko podniosły by się o głosy o tym, że czarnoskóra rodzina jest przedstawiona w tak negatywny sposób. Imo lepszą decyzją był wybór Carole, która mimo bycia biedną jest przyjazna, samodzielna i utalentowana oraz to, jak żyje, nie jest upokarzające w żaden sposób - narracja historii nie znęca się nad nią. Chociaż z takiej sytuacji nie ma dobrego wyjścia, bo w tej konkretnej trudno byłoby uniknąć powielenia jakiegokolwiek stereotypu.
To mi wiele wyjaśnia dlatego dziękuje, że jako jedyna osoba tutaj pofatygowałaś się wytłumaczyć mi fabułę tej mangi, zamiast się oburzać jak mam wąski światopogląd i że się czepiam. Opis do mangi mnie zniechęcił, ale Ty naprawdę masz dar przekonywania i teraz nawet mam ochotę sięgnąć po ten tytuł. Pracujesz może w promocji? :wink:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » pn kwie 12, 2021 3:32 pm

kesah pisze:
pn kwie 12, 2021 1:52 pm
No, to kolejne lanie wody przez Kesaha... Takie do obiadu.
Kocham Cię stary za te posty! Jako jeden z nielicznych na tym forum potrafisz polepszyć mi humor. :lol:
► Pokaż Spoiler
A wszelką krytyką się nie przejmuj. To właśnie przez to, że jako jedyny piszesz wszystko szczerze, od serca, przemawia przez dajmy taką Yuriko zwykła zazdrość... a może nawet i zawiść. I dlatego właśnie kazała ci wcześniej zluzować poślady, choć tak naprawdę to ona od dawna ma problem z wypróżnieniem. Przez kija w dupalu. :|
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Monsterlight » pn kwie 12, 2021 4:24 pm

Bukafo pisze:
pn kwie 12, 2021 3:32 pm
A wszelką krytyką się nie przejmuj. To właśnie przez to, że jako jedyny piszesz wszystko szczerze, od serca, przemawia przez dajmy taką Yuriko zwykła zazdrość... a może nawet i zawiść. I dlatego właśnie kazała ci wcześniej zluzować poślady, choć tak naprawdę to ona od dawna ma problem z wypróżnieniem. Przez kija w dupalu.
Naprawdę mógłbyś się czasem ugryźć typie w język :sciana: Nikt wam wspaniali prawdomówcy niczego nie zazdrości, a ty chyba próbujesz pobić rekord w ilości bezpodstawnie obrażonych osób na tym forum.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » pn kwie 12, 2021 4:46 pm

Bukafo pisze:
pn kwie 12, 2021 3:32 pm
To właśnie przez to, że jako jedyny piszesz wszystko szczerze, od serca, przemawia przez dajmy taką Yuriko zwykła zazdrość... a może nawet i zawiść. I dlatego właśnie kazała ci wcześniej zluzować poślady, choć tak naprawdę to ona od dawna ma problem z wypróżnieniem. Przez kija w dupalu.
To z jaką łatwością przychodzi ci obrażenie innych osób jest przykre. Tym bardziej, że całą swoją złość, nienawiść czy wyśmiewanie kierujesz do mnie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » pn kwie 12, 2021 5:34 pm

Oho. Miałem rację. Ktoś tu naprawdę ma ciśnienie. :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » pn kwie 12, 2021 5:35 pm

Yuriko, po prostu Bukafo zatrzymał się na poziomie przedszkolaka/wczesnopodstawuwkowca. Jego zaczepki to internetowy odpowiednik ciągnięcia dziewczynek za warkocze ;)

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Monsterlight » pn kwie 12, 2021 5:39 pm

Bukafo pisze:
pn kwie 12, 2021 5:34 pm
Oho. Miałem rację. Ktoś tu naprawdę ma ciśnienie. :lol:
Tak, ty masz ewidentnie ciśnienie. Zesrasz się jak kogoś przy każdej nadarzającej się okazji nie obrazisz. Z tym poziomem to powinieneś gadać na chacie w Moviestarplanet, a nie na forum, gdzie przynajmniej minimalna dojrzałość u rozmówcy jest mile widziana.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: kesah » pn kwie 12, 2021 5:45 pm

Xenonn123 pisze:
pn kwie 12, 2021 3:52 pm
Kingdom nie ma szans u nas na wydanie z czterech powodów.
Mam świadomość, że Gintama naprawdę była by trudna, nawet do tłumaczenia tak by była przystępna dla zachodniego czytelnika, ogólnie specyficzna jest to seria, tak samo Kingdom jednak też jest trochę nacechowany tą kulturą wschodnią mimo, że fabularnie może być już łatwiejszy do odbioru (chociaż ja bym się na pewno w niego zaopatrzył). Dałem je tak przykładowo jako te tasiemce, sam np. jakbym chciał tutaj płakać o jakieś długie serie aby zostały u nas wydane to na pewno Hajime no Ippo, Baki, Captain Tsubasa, Major, Prince of Tennis - Ogólnie taki pech, że te najlepsze mangi sportowe, to właśnie tasiemce czy serie 40+, tak samo Initial D czy Haikyu a tak z poza tymi wspomnianymi i sportowymi to z tych większych serii pewnie przygarnąłbym chętnie Pokemon Adventures. Wiadomo, że szansę na mangę sportową jaka ma tak wiele tomów aby wydać w Polsce, to jest prawie niemożliwe, jedyna seria jaka tu ma szansę, to może Captain Tsubasa, bo ten u nas jest po prostu kultowy, pierwsza seria anime jaka tak naprawdę podbiła nasze telewizory obok Czarodziejki z Księżyca i Pokemonów a później Dragon Balla. Z resztą widziałem post JPF na fb gdzie mieli u siebie Tsubase po Japońsku i chyba jest gdzieś tam rozważany do wydania z klasycznych serii.
Yuriko pisze:
pn kwie 12, 2021 4:46 pm
Bukafo pisze:
pn kwie 12, 2021 3:32 pm
To właśnie przez to, że jako jedyny piszesz wszystko szczerze, od serca, przemawia przez dajmy taką Yuriko zwykła zazdrość... a może nawet i zawiść. I dlatego właśnie kazała ci wcześniej zluzować poślady, choć tak naprawdę to ona od dawna ma problem z wypróżnieniem. Przez kija w dupalu.
To z jaką łatwością przychodzi ci obrażenie innych osób jest przykre. Tym bardziej, że całą swoją złość, nienawiść czy wyśmiewanie kierujesz do mnie.
Oj tam wiesz, kto się lubi ten się czubi no ;) założę się, że jak Bukafo był mały, to ciągnął w przedszkolu dziewczyny za warkocze ;)

@Alexandrus888 - pomyślałeś o tym samym co ja, tyle, że byłem w trakcie pisania ;)

Ogólnie na szczęście te najważniejsze tasiemce są u nas wydawane/wydane i tak naprawdę większość pożądanych serii, jak wspaniały i genialny KENGAN ASHURA mają gdzieś w okolicach tych 30-40 tomów. Wspomniany Kengan ma dwie serie, jedna zakończona w 27 tomach a jedna kontynuowana i pewnie te 40+ łącznie będzie miał i bardzo wiele pożądanych dłuższych pozycji właśnie mniej więcej w tych ilościach się kręci.
Ostatnio zmieniony pn kwie 12, 2021 5:52 pm przez kesah, łącznie zmieniany 1 raz.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » pn kwie 12, 2021 5:48 pm

Monsterlight pisze:
pn kwie 12, 2021 5:39 pm
Zesrasz się jak kogoś przy każdej nadarzającej się okazji nie obrazisz.
Oj, jesteś pewna, że to Ty tego przed chwilką nie zrobiłaś? :D
kesah pisze:
pn kwie 12, 2021 5:45 pm
założę się, że jak Bukafo był mały, to ciągnął w przedszkolu dziewczyny za warkocze
No to dawaj ten zakład. Wygraną mam w kieszeni. $u$
► Pokaż Spoiler
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: kesah » pn kwie 12, 2021 5:55 pm

Dobra Ciii ;) bo jak idzie offtop to moderatorzy zawsze zaczynają od wyrzucania moich postów, a trochę nad tym laniem wody spędzam czasu

btw. Ja tam ciągnąłem za warkocze ;p ale już koniec gadania o ciągnięciu, bo wejdą złe skojarzenia. Ja i tak już mam tu opinię seksisty 8-)

Po prostu lepiej gadać o mandze i anime i o wydaniu Kengan Ashura w Polsce a nie się kłócić ;)
Ostatnio zmieniony pn kwie 12, 2021 5:59 pm przez kesah, łącznie zmieniany 1 raz.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » pn kwie 12, 2021 5:59 pm

kesah pisze:
pn kwie 12, 2021 5:55 pm
btw. Ja tam ciągnąłem za warkocze ;p ale już koniec gadania o ciągnięciu, bo wejdą złe skojarzenia. Ja i tak już mam tu opinię seksisty 8-)
Weź się lepiej nie przyznawaj tutaj do tego, bo zaraz jeszcze uznają Cię za psychopatę, który to od małego lubuje w przemocy! :shock:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Kameha#
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 18, 2021 7:33 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kameha# » pn kwie 12, 2021 6:37 pm

BuKaFo nigdy nie doznał dotyku dziewczyny i nigdy nie dozna, więc rekompesuje sobie to dokuczaniem i wyzywaniem innych :) (Dotyku chłopaka też nie pozna, bo nawet oni nie chcą z takim czymś obcować)

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: kesah » pn kwie 12, 2021 7:34 pm

Bukafo pisze:
pn kwie 12, 2021 5:59 pm
kesah pisze:
pn kwie 12, 2021 5:55 pm
btw. Ja tam ciągnąłem za warkocze ;p ale już koniec gadania o ciągnięciu, bo wejdą złe skojarzenia. Ja i tak już mam tu opinię seksisty 8-)
Weź się lepiej nie przyznawaj tutaj do tego, bo zaraz jeszcze uznają Cię za psychopatę, który to od małego lubuje w przemocy! :shock:
Może będą mieli rację :twisted:

btw. Jak widzisz, dziewczyny trzeba szanować i się ich słuchać, tak mówił dziadek Goku i trzeba się do tego stosować, bo później ooo... Masz pojazd ;)

koniec offtopa ;)
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » pn kwie 12, 2021 8:42 pm

kesah pisze:
pn kwie 12, 2021 7:34 pm
Jak widzisz, dziewczyny trzeba szanować i się ich słuchać, tak mówił dziadek Goku i trzeba się do tego stosować, bo później ooo... Masz pojazd
Szanować mądre kobiety? Owszem, jak najbardziej. ;)

Szanować wyszczczekane młode pacholęcia, co to mają ból d... o wszystko? Nie, takie nie zasługują na jakikolwiek szacunek.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » pn kwie 12, 2021 9:36 pm

Bukafo pisze:
pn kwie 12, 2021 8:42 pm
Nie, takie nie zasługują na jakikolwiek szacunek.
Ty tym bardziej na niego nie zasługujesz.

Kameha#
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 18, 2021 7:33 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kameha# » pn kwie 12, 2021 10:08 pm

Bukafo jest po prostu kimś kto nie doznał w życiu niczego przyjemnego i przez to próbuje się dowartościować "gnojąc" innych. Niestety w tym przypadku nie jest on już do uratowania i na zawsze pozostanie śmieciem :/

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » pn kwie 12, 2021 10:16 pm

Kameha# pisze:
pn kwie 12, 2021 10:08 pm
Niestety w tym przypadku nie jest on już do uratowania i na zawsze pozostanie śmieciem :/
Niby ludzie się zmieniają, ale chyba ten przypadek jest zbyt drastyczny xD

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gdy maść na bolący tyłek nie pomaga...

Post autor: jtumanowicz » wt kwie 13, 2021 8:05 am

Cudownie, że
1. ominął mnie ten kałszkwał i nie wiem nawet jakiego wątku dotyczył (bo i po co się denerwować)
2. powstał taki osobny temat do którego wrzucane są wszystkie nienawistne wypociny i człowiek może sobie wyrobić zdanie komu potem ręki nie podawać na festiwalach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości