Projekt Cosplay

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Monsterlight » śr mar 17, 2021 10:46 am

► Pokaż Spoiler
Nastoletni Gojou od dziecka marzył, by pójść w ślady swojego dziadka i tak jak on tworzyć tradycyjne lalki. Nie przysporzyło mu to jednak popularności. Zrażony negatywnymi reakcjami otoczenia, zaczął ukrywać swoje hobby, a w szkole stronić od ludzi. Wszystko zmienia się, gdy Marin Kitagawa, piękna i popularna koleżanka z klasy, przyłapuje go przy maszynie do szycia. Ku jego zdziwieniu dziewczyna wcale go nie wyśmiewa. Wręcz przeciwnie - wydaje się być w siódmym niebie! Z entuzjazmem wyjawia mu, że jest początkującą cosplayerką, a umiejętności Gojou niezwykle jej imponują. Jakby tego było mało, prosi go o pomoc w stworzeniu wymarzonego stroju! Czy odludek i szkolna piękność zdołają stworzyć zgrany duet i odnieść sukces?

Podoba mi się brzmienie tytułu, ale font jest taki sobie, za duży ten napis :>
Ostatnio zmieniony pt kwie 16, 2021 2:35 pm przez Monsterlight, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Maur » śr mar 17, 2021 10:56 am

Średnio mi się podoba zarówno tytuł jak i projekt. Studio zagrało tak trochę bezpiecznie, nie wygląda super, ale też nie drażni.

Cały czas się zastanawiam czy to brać, ale nawet jeśli się zdecyduję, to raczej nie od razu.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Fani » śr mar 17, 2021 11:02 am

Cóż tytuł kojarzy się dla mnie jednoznacznie z programem telewizyjnym xD. Ale może być, łatwy do przełożenia pewnie nie był.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: ociesek » śr mar 17, 2021 11:19 am

A mnie się podoba logo, pomysłowe :)

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Matii » śr mar 17, 2021 11:36 am

Tytuł ok. Ciężkie do przetłumaczenia to było, więc nie ma sensu na siłę kombinować. Chociaż logo mi się nie podoba. Serie i tak kupiłem bo jest warta kupna. Słabe logo tego nie zmieni.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Yuriko » śr mar 17, 2021 12:11 pm

Jeszcze nie wiem czy kupię serię, ale mi się logo i pomysł tłumaczenia podoba.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Łukasz.T » śr mar 17, 2021 8:45 pm

Logo i tytuł mi się podoba :)

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Monsterlight » czw mar 18, 2021 12:50 am

JG wyjaśniło skąd taki, a nie inny tytuł:
FB Studia JG pisze:Tłumaczenie bliższe oryginałowi musiałoby brzmieć "Ta porcelanowa lalka jest zakochana", inne kraje szły w sexowną lalkę itd., co naszym zdaniem jest bardzo nietrafione, jeśli chodzi o treść mangi, i sugeruje bardzo przedmiotowe, obraźliwe ujęcie kojarzące się z dmuchaną sekslalą lub opowieścią o pustej idiotce. Dopiero z fabuły potem dowiadujemy się, że lalka ma tu zupełnie inne znaczenie. To nie jest ecchi-haremówka tylko opowieść przede wszystkim o realizacji swoich pasji, marzeń i - no właśnie - o cosplayu. Również oryginalny wydawca w rozmowie z nami bardzo to podkreślał. Bezmyślne tłumaczenie 1:1 nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Zdecydowaliśmy się dość mocno odejść od oryginalnego brzmienia tytułu, ale stoimy przy tej decyzji, ponieważ o wiele bardziej trafia w ducha samej mangi. 😉

Mieliśmy kilka pomysłów wokół słowa miłość, ale przez to brzmiało to nam zawsze jak tytuł telenoweli, szojki, a to też nie o to tu do końca chodzi. Nie przez romans ta manga jest wyjątkowa. Przy dobieraniu tytułu zawsze bierzemy pod uwagę, jak ten tytuł będzie reprezentował daną mangę i z jakim komunikatem uderzy do czytelników, którzy jeszcze tej pozycji nie znają, nigdy o niej nie słyszeli. Sam widzisz, że nie jest to łatwa sprawa, gdy trzeba myśleć o naprawdę wielu aspektach. Nigdy też nie ma tak, że wybierze się coś, co wszystkim się spodoba. Ale zapewniam, że stoi za tym tytułem głębszy namysł, sami bardzo lubimy tę mangę. 🙂
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Kuroneko » czw mar 18, 2021 1:54 pm

Popatrzyłam na tłumaczenia tytułu w róznych krajach i polska wersja wypada całkiem dobrze. Najmniej podoba mi się wersja francuska, bo brzmi jak tytuł mangi ecchi. Angielska za bardzo kojarzy się z romansem. A w przekładzie na polski by się w ogóle nie sprawdził, bo Moja przebrana ukochana brzmi za komediowo.

Tylko wersja niemiecka mi się podoba, bo pokazuje, że dziewczyna jest czymś więcej jak tylko lalką. Polska wersja jest dobra, bo według mnie lepiej się tu sprawdzi tytuł w naszym języku. Jest prosty, krótki i na temat, więc wszystko gra.

More than a Doll (German)
My Dress-Up Darling (English)
Projekt: Cosplay (Polish)
Sexy Cosplay Doll (French)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Kocurzyca » czw mar 18, 2021 2:24 pm

Mi też się podoba polski tytuł. Wypada lepiej od zagranicznych i może kiedyś nawet zerknę do tej mangi bo jak dotąd chyba nie miałam tego w planach.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Alzea » czw mar 18, 2021 5:10 pm

Bardzo cieszy mnie ruch SJG i ich podejście, nic tylko kupować, z przytoczonych tytułów to tylko niemiecki jest jeszcze dobry.

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: yikkimy » czw mar 18, 2021 5:34 pm

Cieszy mnie, ze Studio JG odpowiedzieli tak profesjonalnie i mają rację. "Laleczka", "lalka" (itd) faktycznie źle kojarzą, gdybym zobaczyła taki tytuł na półce to pomyślałabym ze to jakaś kiepska romantyczna o pustej dziewczynie. Nie do końca podoba mi się logo, wygląda dziecinnie, ale i tak zamierzam zbierać ten tytuł.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: usagisensei » czw mar 18, 2021 8:24 pm

Wachałam się czy brać, teraz wezme pewnie 1 tom na próbę w festiwalu. Podejscie do tytułu mi zaimponowało. Profeska :D
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Yuriko » czw mar 18, 2021 9:16 pm

Faktycznie, niemiecki tytuł jest bardzo dobry, ale polski również dobry. Wyróżnia się na tle innych :P
Przeczytałam wczoraj 2 rozdziały, i o ile pierwszy mnie zainteresował, tak już drugi nie bardzo. Dalej się zastanawiam nad kupnem, ale chyba to zrobię, tylko i wyłącznie, jeśli nie będę mieć 3 serii do kart.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Mormicc » czw mar 18, 2021 9:46 pm

Jak dla mnie to tytuł wygląda jak nawiązanie do programu Project Runway. Kilka lat temu leciał na TVNie i brali w nim udział projektanci mody, czyli tematyka podobna :P

Francuzi to dowalili tytuł, że aż mnie zgieło xd
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Kocurzyca » czw mar 18, 2021 9:48 pm

Mormicc pisze:
czw mar 18, 2021 9:46 pm
Jak dla mnie to tytuł wygląda jak nawiązanie do programu Project Runway. Kilka lat temu leciał na TVNie i brali w nim udział projektanci mody, czyli tematyka podobna :P
Lubiłam ten program :D Tęsknie za nim trochę, ale Rubik chyba nie ma już czasy by go dalej prowadzić.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Mormicc » czw mar 18, 2021 9:54 pm

Kocurzyca pisze:
czw mar 18, 2021 9:48 pm
Mormicc pisze:
czw mar 18, 2021 9:46 pm
Jak dla mnie to tytuł wygląda jak nawiązanie do programu Project Runway. Kilka lat temu leciał na TVNie i brali w nim udział projektanci mody, czyli tematyka podobna :P
Lubiłam ten program :D Tęsknie za nim trochę, ale Rubik chyba nie ma już czasy by go dalej prowadzić.
Offtop/ o, ja też, był to jeden z moich ulubionych programów tej stacji xD szkoda, że nawet nie da się już go dzisiaj nigdzie obejrzeć.

Nie offtop/ no manga mnie kusi cały czas, ale mam już co zbierać obecnie. Raczej na tak, choć w sumie to będzie też zależeć od tego czy seria nie zacznie się w pewnym momencie ciągnąć przez wiele tomów. Dla mnie obecna ilość tomów była by idealna, ale zobaczymy za jakiś czas.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Monsterlight » czw mar 18, 2021 11:11 pm

Nie słyszałam o tej serii przed zapowiedzią Studia, ale opis mnie zainteresował i ma dobre opinie, więc biorę na próbę :) Mam przeczucie, że mi się spodoba, ale zobaczymy xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: yikkimy » pn mar 29, 2021 9:46 am

Limitowana kartka:
► Pokaż Spoiler

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Projekt Cosplay

Post autor: Matii » pn mar 29, 2021 9:55 am

Podoba mi się ^^ Przede wszystkim nie jest to ilustracja z okładki a to na duży plus ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości