Beztroskie dni

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Yuriko » śr mar 10, 2021 3:58 pm

Obrazek
Tej paczki po prostu nie da się nie lubić! Dobroduszny i wiecznie rozmarzony Natsuki, nieco mrukliwy otaku Tsuyoshi, szkolny playboy Tomoya i zawsze uśmiechnięty, choć nieco sadystyczny Kei'ichi. Mimo że różnią się od siebie jak to tylko możliwe, trudno o bardziej zgraną ekipę! Ich licealne życie pełne jest wzlotów i upadków, a każdy dzień przynosi nowe wyzwania. I oczywiście miłosne dylematy, których nie sposób ogarnąć w pojedynkę – w końcu zrozumienie płci pięknej to nie lada wyzwanie. Szykujcie się na poczwórną dawkę przyjaźni, romansu i humoru!
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:44 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Monsterlight » śr mar 10, 2021 4:17 pm

Na ten moment nie planuję zbierać, ale w sumie całkiem ładnie to wygląda. Podoba mi się polski tytuł :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: yikkimy » śr mar 10, 2021 4:20 pm

Nie zamierzam zbierać, ale muszę przyznać ze tytuł jest ładny i elegancki.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Ame » śr mar 10, 2021 5:00 pm

Myślałam, że angielski tytuł to oryginalny. :o A wychodzi, że nie. Logo pasuje do okładki. I to tyle.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Kocurzyca » śr mar 10, 2021 6:19 pm

Logo bardzo ładnie wygląda i mi się podoba, chociaż wolałabym tłumaczenie z tęczą. Tęczowe Dni, albo Dni w Kolorach Tęczy, cokolwiek. Te Beztroskie Dni brzmią jakoś tak... bez charakteru i jakbym nie spojrzała na okładkę to by mi nawet do głowy nie przyszło, że to ta seria, pewnie stwierdziłabym że to na bank jakaś randomowa i nikogo nie obchodząca jednotomówka xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Meliona » śr mar 10, 2021 6:30 pm

No ja myślałam, że to tytuł kolejnej jednotomówki yaoi xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Ame » śr mar 10, 2021 6:35 pm

Meliona pisze:
śr mar 10, 2021 6:30 pm
No ja myślałam, że to tytuł kolejnej jednotomówki yaoi xD
Ja tak samo pomyślałam. :lol:

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Angu » śr mar 10, 2021 6:41 pm

Kocurzyca pisze:
śr mar 10, 2021 6:19 pm
Tęczowe Dni, albo Dni w Kolorach Tęczy, cokolwiek. Te Beztroskie Dni brzmią jakoś tak... bez charakteru i jakbym nie spojrzała na okładkę to by mi nawet do głowy nie przyszło, że to ta seria
Może pomyśleli, że tęcza będzie kojarzyć się z LGBT :P ale imo takie "dni w kolorach tęczy" brzmią bardzo ładnie. "Beztroskie dni" kojarzą mi się z "beztroskim kempingiem" xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Monsterlight » śr mar 10, 2021 6:43 pm

Ame pisze:
śr mar 10, 2021 6:35 pm
Meliona pisze:
śr mar 10, 2021 6:30 pm
No ja myślałam, że to tytuł kolejnej jednotomówki yaoi xD
Ja tak samo pomyślałam. :lol:
Ja też xd Gdyby nie to, że kojarzę okładkę to nawet bym nie zgadła, że to "Nijiiro Days" :P
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Elaine » śr mar 10, 2021 7:37 pm

Logo jest ładne, pasuje do tej serii. Więcej chyba nie mam nic do dodania, choociaż... Muszę przyznać, że przez słowo „beztroskie" moim pierwszym skojarzeniem nie będzie ten tytuł, a „Beztroska Kraina" :P
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Kocurzyca » śr mar 10, 2021 9:42 pm

Angu pisze:
śr mar 10, 2021 6:41 pm
Kocurzyca pisze:
śr mar 10, 2021 6:19 pm
Tęczowe Dni, albo Dni w Kolorach Tęczy, cokolwiek. Te Beztroskie Dni brzmią jakoś tak... bez charakteru i jakbym nie spojrzała na okładkę to by mi nawet do głowy nie przyszło, że to ta seria
Może pomyśleli, że tęcza będzie kojarzyć się z LGBT :P ale imo takie "dni w kolorach tęczy" brzmią bardzo ładnie. "Beztroskie dni" kojarzą mi się z "beztroskim kempingiem" xD
Och, cóż to za horror by był, doprawdy.
Mi się kojarzą z przetłumaczeniem Ao Haru Ride na Ścieżki Młodości które było równie nieciekawym i bezpłciowym tytułem pasującym jak pięść do nosa.
Ten tytuł jest tak samo nieinteresujący. Jakbym nie znała serii to widząc jej tytuł na stronie wydawnictwa albo łażąc gdzieś po komiksiarni patrząc po grzbietach mang to nawet nie miałabym za bardzo chęci by podnieść tomik i zobaczyć co to. :lol:


Zanim przyleci jakiś płaczek powiedzieć że marudzę to uprzedzam, że mangę i tak zamierzam kupić bo bardzo ją lubię i nijaki tytuł tego nie zmieni :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: mika » śr mar 10, 2021 9:56 pm

Sama znam tę serię jedynie z szumu wokół niej w czasie emisji anime, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się obecny tytuł, niż przytoczone tu przykłady z teczą. Bo przynajmniej coś mi mówi. Nie mam pojęcia, czym miałyby być tęczowe dni, ale jak wspomniałam, nie znam tej historii. Po tej okładce (opisu nie czytałam) spodziewam się lekkiej młodzieńczej opowieści, właśnie z tego z pozoru beztroskiego czasu. Może treść bardziej tłumaczy japońskie określenia, ale dla laika tak jest wystarczająco dobrze.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Kocurzyca » śr mar 10, 2021 11:27 pm

mika - Po tej okładce (opisu nie czytałam) spodziewam się lekkiej młodzieńczej opowieści, właśnie z tego z pozoru beztroskiego czasu.
Nijiro Days -
Obrazek
Obrazek
Obrazek


pszepuaszam za spam już stąd uciekam *wyskakuje z okna prosto do kosza na śmieci*
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Koichi » czw mar 11, 2021 12:09 am

Kocurzyca, jebłem :mrgreen:

Uwielbiam Cię po prostu :hug:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Yuriko » czw mar 11, 2021 12:10 am

Też śmiechłam mocno :mrgreen:
Aż nabrałam ochoty, żeby zapoznać się z serią xD

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: mika » czw mar 11, 2021 12:19 pm

Kocurzyca, :lol: pasuje jak ulał :mrgreen: Może zacznę to czytać :twisted:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Kocurzyca » czw mar 11, 2021 4:01 pm

A dziękuję, dziękuję *macha niczym Elżbieta II ze swojego kontenera na śmierci*


Myślę, że sporą zaletą Nijiro Days jest to, że głównymi bohaterami jest czwórka chłopaków. W przypadku większości tego typu historii (szkolne komedie romantyczne) głównymi bohaterami są albo dziewczyny albo para chłopak+dziewczyna. A tutaj o ile oczywiście mamy dziewczyny, to jednak głównymi bohaterami jest czwórka barwnych chłopaków i wszystko jest praktycznie z ich perspektywy, co daje okazje do zupełnie innych sytuacji komediowych. Oraz w dużej mierze jest nie tylko o ich romansach z konkretnymi dziewczynami ale też o przyjaźni i poszczególnych relacjach między tą czwórką.

Cieszę się że ta manga wychodzi po polsku :angel:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: miaka88 » ndz mar 21, 2021 12:32 pm

Obejrzałam anime, było fajne po za ostatnim odcinkiem. Jak ma się do mangi ma fabuły?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: Ame » ndz mar 21, 2021 2:10 pm

miaka88 pisze:
ndz mar 21, 2021 12:32 pm
Jak ma się do mangi ma fabuły?
W propozycjach ktoś pisał o różnicach w anime względem mangi. Musiałabyś przejrzeć posty.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Beztroskie dni

Post autor: miaka88 » ndz mar 21, 2021 3:17 pm

Ame pisze:
ndz mar 21, 2021 2:10 pm
miaka88 pisze:
ndz mar 21, 2021 12:32 pm
Jak ma się do mangi ma fabuły?
W propozycjach ktoś pisał o różnicach w anime względem mangi. Musiałabyś przejrzeć posty.
Nie mogę znaleźć w propozycjach tego tytułu.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości