Nim odnalazła nas miłość

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Yuriko » czw wrz 24, 2020 4:51 pm

Obrazek
Chiaki i Kazuma, choć na pozór wydają się całkowitymi przeciwieństwami, przyjaźnią się odkąd tylko sięgają pamięcią. Pewnej nocy niespodziewanie ich relacja zaczyna rozwijać się w dość... nieoczekiwanym kierunku. Czy to tylko jednorazowy eksperyment? A może obydwaj czują do siebie o wiele więcej, niż byliby w stanie przyznać? Oto ciepła i zabawna opowieść o początkach miłości, która - jak zwykle - przychodzi z najmniej oczekiwanej strony!
Przed Wami prequel poprzedzający wydarzenia znane z mangi "Rodzinka od zaraz". Zobaczcie jak wyglądały początki niezwykłego związku Chiaki i Kazumy!
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:44 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Monsterlight » czw wrz 24, 2020 9:38 pm

Rodzinka mnie nie powaliła, ale dam temu tytułowi szansę, jak wyjdzie całość, a nuż będzie lepsze xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Mormicc » sob wrz 26, 2020 5:30 pm

Tytuł jak z harlequina - check.
Rodzinką nie byłem zainteresowany, ale pewnie wezmę przy jakiejś okazji.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Koichi » sob wrz 26, 2020 6:45 pm

Ładna okładka. Wiadomo ile to ma części? Fajnie byłoby przeczytać coś dłuższego od tej autorki, bo po lekturze "Sick" czułem lekki niedosyt.

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Elaine » sob wrz 26, 2020 6:48 pm

Koichi, ma dwa tomiki :P
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Yuriko » sob wrz 26, 2020 6:49 pm

Koichi pisze:
sob wrz 26, 2020 6:45 pm
Wiadomo ile to ma części?
2 tomy - zakończone, ale autorka zaczęła już do tego kolejny sequel.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Koichi » sob wrz 26, 2020 6:51 pm

O! Fajnie, tym bardziej jestem zainteresowany :D

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: KAWAIILOVE » sob wrz 26, 2020 10:14 pm

Rodzinka bardzo mi się podobała - było to jednak coś ciut innego od typowych yaoiców, a i dynamika i relacja między główna dwójką mi bardzo odpowiadała.
Ale...
Ten opis brzmi tak sztampowo, że aż boli. Mimo mojej sympatii i tylko dwóch tomów to się wstrzymam do czasu aż wyjdą pierwsze opinie czy warto.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Koichi » ndz wrz 27, 2020 12:58 am

Znalazłem angielską wersję. Jak przeczytam, napiszę co sądzę. Oryginalny tytuł to: Itsuka koi ni naru made. Rozdziałów jest 10. Nawet wysoko oceniana, pozytywne komentarze, więc mam oczekiwania.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Kocurzyca » ndz wrz 27, 2020 1:44 am

Mam Rodzinkę od zaraz, więc to też może kiedyś dokupię tak, dla zestawu. Chociaż moim zdaniem Rodzinka była spoko, ale i tak bardzo średnia, bo wątek był ostro naciągany.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Koichi » ndz wrz 27, 2020 8:49 pm

Właśnie skończyłem czytać i to jest totalnie przeurocze! :oops:
Relacja między tą dwójką rozwija się powoli i realistycznie. Na początku są strasznie niezdarni i uczą się własnych uczuć, co zabawnie się czyta, ale potem jest tylko coraz lepiej. Podoba mi się, że nie ma tutaj żadnych nacisków, szantaży emocjonalnych, jakiś dziwnych dram. Ot, jest wyznanie jednej ze stron, a potem czekamy aż obie postaci dojrzeją, żeby szczerze porozmawiać. Ósmy rozdział podobał mi się chyba najbardziej, zresztą w ogóle końcowe rozdziały to po prostu sam fluff, cud i miód :angel: Zakończenie jest w zasadzie urwane, autorka nie cackała się z czytelnikiem i to daje ci odczucie, że chcesz kolejnych rozdziałów. Co robić? Czekać niecierpliwie na ciąg dalszy :P
Tomiki zdecydowanie kupię, a nawet zastanawiam się teraz czy po "Rodzinkę od zaraz" też nie sięgnąć? :mysli:

Edycja, dnia 28 września 2020r.

Jednak nie wiem czy sięgnę po "Rodzinkę", bo nie wiedziałem że ta manga jest taka depresyjna :o
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: ninna » pn gru 07, 2020 8:31 pm

KAWAIILOVE pisze:
sob wrz 26, 2020 10:14 pm
Rodzinka bardzo mi się podobała - było to jednak coś ciut innego od typowych yaoiców, a i dynamika i relacja między główna dwójką mi bardzo odpowiadała.
Ale...
Ten opis brzmi tak sztampowo, że aż boli.
Mnie też "Rodzinka" bardzo się podobała. Z podobnych powodów co Tobie - powiew oryginalności. Niestety, prequel jest słabszy. Nie wyróżnia się absolutnie niczym, to taki typowy średniak jakich wiele.

Ale... :wink:
Koichi pisze:
ndz wrz 27, 2020 8:49 pm
Relacja między tą dwójką rozwija się powoli i realistycznie. Na początku są strasznie niezdarni i uczą się własnych uczuć, co zabawnie się czyta, ale potem jest tylko coraz lepiej. Podoba mi się, że nie ma tutaj żadnych nacisków, szantaży emocjonalnych, jakiś dziwnych dram. Ot, jest wyznanie jednej ze stron, a potem czekamy aż obie postaci dojrzeją, żeby szczerze porozmawiać.
Z tym się zgadzam. To prosta, ale sympatyczna opowieść o rodzącej się miłości między dwoma wkraczającymi w dorosłość chłopakami. Ukazano ją bardzo prawdziwie i wiarygodnie. Nie ma zbędnych dram i sztucznego dramatyzmu.
Koichi pisze:
ndz wrz 27, 2020 8:49 pm
Zakończenie jest w zasadzie urwane, autorka nie cackała się z czytelnikiem i to daje ci odczucie, że chcesz kolejnych rozdziałów.
Tutaj z kolei mam odmienne zdanie. Według mnie ten tom spokojnie mógłby stanowić całość. Nie widzę, żeby coś było urwane, końcowa scena mogłaby stanowić idealne zakończenie.
Niestety, zapowiedź kolejnego tomu nie nastraja mnie optymistycznie... Wygląda na to, że czeka nas drama. Mam tylko nadzieję, że nie będzie jakaś wielka. Zresztą, kto czytał "Rodzinkę" wie, że
► Pokaż Spoiler
:wink:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Yuriko » sob mar 27, 2021 10:07 am

Okładka sequelu „ Akete mo Kurete mo - Zoku Itsuka Koi ni Naru Made”
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: ninna » sob mar 27, 2021 10:29 am

To ma jeden tom jak rozumiem? Na okładce nie widzę numeracji, a baka twierdzi, że manga ma 5 rozdziałów i jest zakończona. Studio mogłoby to wydać bo polubiłam tę parę. Aczkolwiek "Nim Odnalazła Nas Miłość" była słabsza od "Rodzinki". W takim sensie, że nie miała w sobie nic oryginalnego i nic jej nie wyróżniało. Ale czytało się przyjemnie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Yuriko » sob mar 27, 2021 11:51 am

Przeszukałam internety i wszystko wskazuje, ze to jeden tom. Autorka, jak i inne sklepy nie podawały numeracji. Mam nadzieje, ze SJG to wyda, a najlepiej razem z bookletem :P

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Koichi » sob mar 27, 2021 5:19 pm

Oj, tak! Fajnie jakby wydali kontynuację :D

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: KAWAIILOVE » sob mar 27, 2021 11:15 pm

Jak ja uwielbiam kontynuację, kontynuacji itd :P
Pytanko - jest to sequel dziejący się pomiędzy 'Nim odnalazła nas miłość', a 'Rodzinką..' jak dobrze rozumiem?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Yuriko » ndz mar 28, 2021 12:09 am

KAWAIILOVE pisze:
sob mar 27, 2021 11:15 pm
Pytanko - jest to sequel dziejący się pomiędzy 'Nim odnalazła nas miłość', a 'Rodzinką..' jak dobrze rozumiem?
Jest to sequel do „nim odnalazła nas miłość”, ale prequel do „rodzinka od zaraz” :)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Koichi » ndz mar 28, 2021 12:50 am

Fajnie jakby w tym tomiku było coś więcej o Tomoe, skoro to ma być taki "łącznik" między tymi historiami. Może coś, co autorka nie zdążyła, lub nie miała miejsca narysować, a bardzo chciała w tej koncepcji. Byle rzeczywiście nie jakaś drama XD

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nim odnalazła nas miłość

Post autor: Yuriko » śr maja 05, 2021 3:26 pm

Prawdopodobnie będzie kolejny sequel. Tylko nie jestem pewna czy to będzie sequel do Akete mo Kurete mo - Zoku Itsuka Koi ni Naru Made, czy do Rodzinki od zaraz.
https://twitter.com/moment_ed/status/13 ... 3132166146

EDIT: Dobra, jednak to będzie kontynuacja do nowej jednotomówki autorki, czyli Akete mo Kurete mo - Zoku Itsuka Koi ni Naru Made.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości