Klątwa Haru

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: Yuriko » wt wrz 15, 2020 2:10 pm

Obrazek
Po tym jak Haru umarła na raka, w Natsumi zgasła wszelka chęć do życia. Złożyła więc nad trumną ukochanej siostry obietnicę, że już wkrótce do niej dołączy. Niedługo po pogrzebie, Natsumi otrzymuje propozycję poślubienia byłego narzeczonego Haru, co miałoby sfinalizować aranżowane wcześniej małżeństwo mające połączyć ich rodziny. Pomimo dręczących ją wyrzutów sumienia, Natsumi zgadza się, ale stawia przyszłemu mężowi dość niezwykły warunek. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że mężczyzna nie jest z nią do końca szczery...
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2020 6:53 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

MiłegoDnia
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 16, 2020 7:24 am
Lokalizacja: Prowadzę Koczowniczy Tryb Życia ;)
Kontakt:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: MiłegoDnia » śr wrz 16, 2020 7:30 am

WOW, już wątek jest zrobiony. Mam kupioną prenumeratkę i czekam. Historia jest intrygująca, ciekawa...

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: romanova » śr wrz 16, 2020 1:02 pm

Prosty, elegancki projekt. Na pewno przeczytam, chciałabym więcej joseiów...
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: Matii » śr wrz 16, 2020 2:17 pm

Teraz tylko czekać na prenumeratę. Mam nadzieję że karta kolekcjonerska nie będzie okładka.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Drechu
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 30, 2020 2:55 pm
Lokalizacja: Sopot
Gender:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: Drechu » śr wrz 16, 2020 5:16 pm

Matii pisze:
śr wrz 16, 2020 2:17 pm
Mam nadzieję że karta kolekcjonerska nie będzie okładka.
Też mam taką nadzieję. Nie zbyt ciekawe są karty przedstawiające samą okładkę.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: usagisensei » śr wrz 16, 2020 10:24 pm

Wacham się czy kupić. Tytułu nie znam, okładka dziwna ale opis intrygujący. Da się toto przyrównać do jakiegoś innwgo tytułu z naszego rynku? Przydałby mi się argument przeważający szalę w którąś ze stron. :p
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: dejikos » czw wrz 17, 2020 8:25 am

Ja zerknęłam na ten tytuł na skany, przeczytałam większość pierwszego tomu i BARDZO mi się nie podobało. Ale chyba nie jestem targetem. Pani i pan "Uduś", czegoś takiego strawić nie mogę. Dużo rasowego melodramatu.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: Monsterlight » czw wrz 17, 2020 6:01 pm

Wezmę pierwszy tom na razie, bo brakuje mi jednego tytułu, żeby dostać karty kolekcjonerskie. Z opisu zapowiada się ciekawie, no ale zobaczymy :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: Elaine » ndz wrz 20, 2020 1:19 pm

Bardzo podoba mi się to logo! Uważam tak samo, jak romanova, że to:
romanova pisze:
śr wrz 16, 2020 1:02 pm
Prosty, elegancki projekt.
Po prostu idealnie pasuje :D

Nie mogę już się doczekać tego tytułu :)
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: jtumanowicz » śr lis 11, 2020 10:54 am

Fabuła na szczęście okazała się wystarczająco wciągająca żeby utrzymać przy lekturze, bo rysunki zawiodły mnie na całej linii. Maszynowe, bezduszne i od linijki. Autorka nauczyła się na blachę rysować twarze bohaterów z trzech kątów (en face, profil, 3/4) i leci non-stop z tego samego szablonu. Zawyłem prawie z bólu widząc postać odwróconą jednocześnie plecami i twarzą do czytelnika. Nie wiem czy nie wolałbym komiksu narysowanego może mniej poprawnie technicznie ale za to z duszą.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: ninna » pt lis 13, 2020 6:33 pm

Pierwszy tom mnie zaintrygował, aczkolwiek nie do końca wiem, co myśleć o tej mandze. Nie jest bardzo odkrywcza ani nie ma tu wielkiej tajemnicy (no, jest zagadka na końcu) i momentami wydawała mi się za bardzo przegadana. Ale autorce udało się mnie zainteresować na tyle, żeby czekać na drugi tom i chcieć poznać zakończenie. Dwójkę głównych bohaterów polubiłam, są wiarygodni i bardzo ludzcy. Kibicuję ich relacji.
Co do kreski, to jest nietypowa i specyficzna ale mi bardzo się podoba. Nie uważam, żeby była "bezduszna i od linijki". Przeciwnie, widzę emocje na twarzach bohaterów (a komediowe miny Natsumi są rozbrajające :D), a sam styl rysowania jest zapamiętywalny.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: Monsterlight » ndz lut 14, 2021 1:44 am

Jestem właśnie po lekturze całości i historia naprawdę bardzo mi się podobała :) Szybko polubiłam głównych bohaterów i zaczęłam im kibicować w ich relacji. Co prawda po części można przewidzieć co się wydarzy, ale nie przeszkodziło mi to w śledzeniu losów Togo'a (?) i Natsumi. Całość jest raczej słodko-gorzka, chwilami z mocnym naciskiem na to drugie, ale jest to raczej w granicach tolerancji. Kreska może nie jest jakaś niesamowicie piękna i szczegółowa, ale i tak przypadła mi do gustu, a emocje wymalowane na twarzach bohaterów w cięższych momentach naprawdę świetnie budowały klimat. Trochę bałam się o zakończenie, ale ostatecznie jestem zadowolona z tego, jak wyszło.

Reasumując szczerze polecam, bo manga jest naprawdę dobra, a to tylko dwa tomy (jak dla mnie długość wręcz idealna, więcej nie trzeba). Mam nadzieję, że Studio JG częściej będzie sięgać po tego typu tytuły.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: ninna » ndz lut 14, 2021 7:10 pm

Też już przeczytałam całość i pozostaje mi zgodzić się ze wszystkim, co napisała Monsterlight. Owszem, zakończenie jest przewidywalne ale nie traktuję tego jako wadę tej mangi. Przeciwnie, jest to jej zaleta i autorka dobrze wybrnęła z trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się Togo i Natsumi. Bardzo ich polubiłam i
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: Fani » ndz lut 14, 2021 8:37 pm

Mnie również manga przypadła do gustu, oby więcej takich :3

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: Matii » ndz lut 14, 2021 9:01 pm

Też dołączę się do zachwytów nad ta mangą. W końcu jakaś historia dla dojrzalszego czytelnika, a nie romans w tle z licealistami. Cieszy mnie to że takie historie są wydawane u nas. Krótkie, a dobre.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: Kuroneko » pn lut 15, 2021 1:11 pm

Też bardzo mi się spodobała. Kreska nawet ładna i dobrze przekazuje emocje. Wszystko zostało powiedziane, akurat idealne długość na tego typu historię. Bohaterów polubiłam, były emocje, oby więcej takich tytułów.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Klątwa Haru

Post autor: MrOrochimaru » pn lut 15, 2021 1:46 pm

W sumie pokochałem tę mangę za taką "prawdziwość", przecudowną i prześliczną kreskę, i za niespodziewany zwrot akcji "z siostrą".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości