Beztroska kraina

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: Yuriko » wt mar 31, 2020 12:33 pm

Obrazek
W XVIII-wiecznej tybetańskiej wiosce nastoletni chłopiec, Khang Zhipa, szkoli się, aby zostać medykiem. Pewnego dnia w jego domu zatrzymuje się orszak weselny z młodziutką panną młodą. Dziewczyna niespodziewanie wykazuje zainteresowanie ziołolecznictwem, przez co chłopak szybko nawiązuje z nią nić porozumienia. Jakże wielkie jest jego zdziwienie, gdy następnego dnia okazuje się, że piękna nieznajoma nie rusza w dalszą podróż, a szczęśliwym narzeczonym... jest on sam!
.
Oto pełna ciepła i humoru, pięknie narysowana opowieść o młodym, ambitnym chłopcu i jego tajemniczej narzeczonej z odległego kraju.
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:46 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: Meliona » wt mar 31, 2020 12:53 pm

Wkurza mnie brak kropki w "i" jak patrzę na okładkę :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 31, 2020 2:30 pm

Meliona pisze:
wt mar 31, 2020 12:53 pm
Wkurza mnie brak kropki w "i" jak patrzę na okładkę :lol:
Mnie tak samo.
I jeszcze "kraina" wygląda jak "krama". -_-
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: ociesek » wt mar 31, 2020 3:13 pm

Najlepsze jest to, że obydwie macie rację, ale nie widziałem tego, dopóki o tym nie napisałyście :D No i teraz "o" w "beztroska" robi mi za przesuniętą kropkę nad "i" :D

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 31, 2020 4:18 pm

ociesek pisze:
wt mar 31, 2020 3:13 pm
No i teraz "o" w "beztroska" robi mi za przesuniętą kropkę nad "i"
Przynajmniej jakaś jest. XD Na grzbiecie nie ma w ogóle. -_-
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 31, 2020 5:13 pm

Studio dodało kropkę!
Obrazek
Kocham. <3
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: Yuriko » wt mar 31, 2020 5:14 pm

Na instagramie dodali grafikę bez kropki. Pewnie im się pliki pomyliły xD

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: Akiho » wt mar 31, 2020 5:18 pm

Niby jedna kropka a ile już zmienia! N nie wygląda z daleka jak m! Wciąż się waham nad tym tytułem. Sam projekt okładki podoba mi się, zwłaszcza, gdy widnieje na niej już kropka :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: Mr.Chiquita » wt mar 31, 2020 5:44 pm

Ciężkie czasy dla grafików nastały. ^^' Najmniejszy nawet błąd będzie wytykany, bo teraz każdy ma dużo wolnego czasu. A wydawcy niech sprawdzą po kilka razy post, zanim go upublicznią. XD

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: ociesek » wt mar 31, 2020 5:48 pm

Nawiasem, teraz zauważyłem - "o" odstaje od reszty i jest mniejsze i oczywiście zaczęło mnie kuć w oko.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: miaka88 » wt mar 31, 2020 9:10 pm

Tytuł wygląda dobrze ale czy kupie zaraz po premierze czy potem zobaczymy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 256
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: Atom » wt mar 31, 2020 9:22 pm

Fajnie to nawet wygląda. Kto wie może jednak się zdecyduję na ten komiks, chociaż wcześniej nie planowałem zakupu.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: zandam » wt mar 31, 2020 9:43 pm

Śliczna okładka. Naprawdę bardzo się cieszę z tego, że kontynuują tę serię i wybierają do niej tytuły, które są w moim guście. :)

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: Momomiya » ndz lip 19, 2020 7:57 pm

Tomik pierwszy przeczytany. Tytuł pasuje, bo była to beztroska lektura, chociaż jako osoba łatwo się wzruszająca uroniłam też łezkę. Bardzo przyjemne perypetie z życia codziennego, można się też przy okazji sporo dowiedzieć o tybetańskiej kulturze z tego okresu (na końcu tomiku mamy nawet dodatek kulturalny od autora/ki). Rodzinka, wokół której kręci się historia, oraz więzi między jej członkami są przedstawione w ujmujący sposób (czwarty rozdział najlepszy, taki prawdziwy :lol:). Jak ktoś lubi okruchy życia na prowincji/wsi, to zdecydowanie polecam.

Kreska jest bardzo szczegółowa, jeśli chodzi o wnętrza, fryzury kobiece i - zwłaszcza - ubrania. Ekspresyjność też jest świetna, tylko jest jedno "ale"... Jedno, ale znaczące, i nie bardzo rozumiem, czemu autor/ka tak postanowił/a to zrobić. Mianowicie oczy głównego bohatera, choć i tak w swym normalnym stanie niezbyt szczegółowe, to często zmieniają się w dwa okrągłe talerze z punkcikami za źrenice. BARDZO często, tak że chyba częściej ma on talerze zamiast oczu niż ich nie ma. Podejrzewam, że to miało oddać taką trochę pocieszność, albo zakłopotanie, ale jest tego po prostu za dużo i czasami te gały psują kadr, do którego wymowy nie pasują. Podobnie rzecz ma się z młodszą siostrą, ale u niej to jeszcze da się olać, bo to mały dzieciak. Natomiast panna młoda nigdy nie dostaje takich talerzy, więc obok niej jej narzeczony wygląda zwykle jak jakaś humorystyczna postać poboczna. No ale koniec końców idzie się do tego przyzwyczaić.

Czekam na następny tomik, żeby znowu się odprężyć. Mam tylko nadzieję, że seria nie wyskoczy mi nagle z jakimiś śmierciami u głównych (w końcu tematyka medyczna...). Tytuł zobowiązuje, ma być beztrosko. :P A od strony technicznej czy tłumaczeniowej wszystko ok.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: Koichi » pn lip 20, 2020 6:15 pm

Okładka jest prześliczna! Jeśli cała manga jest tak szczegółowo narysowana, to chcę ją mieć XD

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: czareg » wt gru 29, 2020 9:43 am

Seria jest skończona na 5 tomach. Ciekawe czy autor będzie rysować jakąś nową mangę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukardis
Posty: 31
Rejestracja: pn kwie 12, 2021 1:23 pm
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: Lukardis » pt lis 03, 2023 7:21 pm

Odkopuję trochę temat, ale mam pytanie do osób, które czytały :D Ta manga rozgrywa się w Tybecie, ale czy kontekst kulturowy jest tu rozwinięty, można się czegoś dowiedzieć czy raczej służy tylko jako klimatyczne tło?

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Beztroska kraina

Post autor: Gokiburi » pt lis 03, 2023 11:36 pm

Jest to lekka manga, ale są tam też różne ciekawostki. Na końcu tomików są też krótkie wyjaśnienia niektórych elementów pojawiających się w mandze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości