W rytmie wieczoru i poranka

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Yuriko » pn gru 16, 2019 5:45 pm

Obrazek
Asaichi to facet zupełnie pozbawiony niezwykłych umiejętności. Nie umie grać na żadnym instrumencie, aranżować potrafi co najwyżej kolejne puszki z piwem, a jego zdolności wokalne są w najlepszym razie poprawne. Nie przeszkodziło mu to jednak w zostaniu liderem zespołu, który założył, żeby rwać gorące laski i chlać w opór. Jego zupełnym przeciwieństwem jest Yoru - basista, który niedawno dołączył do zespołu. Asaichi nienawidzi w nim wszystkiego - talentu muzycznego, wysokiego wzrostu, fryzury, a przede wszystkim spokojnego charakteru i zdystansowania. Co zresztą otwarcie daje mu odczuć. Mimo szorstkiego traktowania, Yoru zdaje się być zafascynowany Asaichim. Pewnego wieczoru za sprawą równie niedorzecznej co komicznej pomyłki ich relacje ulegają diametralnej zmianie. Ale... czy aby na pewno na lepsze?
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2020 12:38 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Meliona » pn gru 16, 2019 6:48 pm

Ale fajny tytuł! I kalendarzyk, uwielbiam kalendarzyki :D
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: miaka88 » pn gru 16, 2019 8:38 pm

Czekam na tą mangę, dobrze, że już akcept mają. Jedno z moich ulubionych tytułów yaoi.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: SallyCzarownica » pn gru 16, 2019 8:54 pm

Myślałam, że się nie doczekam. 😭❤ Cudowne. ❤ I świetne tłumaczenie tytułu. ❤
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Koichi » pn gru 16, 2019 9:51 pm

Hell No! :sciana:
Tłumaczenie opisu wzięte od grupy Dracaena, szkoda że tytułu już nie, bo tamto podobało mi się bardziej. I jeszcze te różowe litery. Tak jak ten cukierkowy kolor nie przeszkadza mi np przy Neon Sign Amber, bo ładnie komponuje się zarówno z tytułem, jak i okładką, tak tutaj to po prostu jakaś pomyłka. W tej mandze nie ma nic cukierkowego, nawet siostra gangstera ma paskudny charakter. No, ale mniejsza o to, kilka lat czekałem na ten tytuł, więc nie będę się rozkręcał z narzekaniem. Oby tylko w środku tomiku nie było żadnych niemiłych niespodzianek :pray:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Ame » pn gru 16, 2019 10:06 pm

Koichi pisze:
pn gru 16, 2019 9:51 pm
szkoda że tytułu już nie, bo tamto podobało mi się bardziej
A jakie było?

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Koichi » pn gru 16, 2019 10:36 pm

Ame pisze:
pn gru 16, 2019 10:06 pm
Koichi pisze:
pn gru 16, 2019 9:51 pm
szkoda że tytułu już nie, bo tamto podobało mi się bardziej
A jakie było?
Oj, pokręciłem. Tytuł był oryginalny (Yoru to Asa no Uta), ale oni (postacie w mandze) napisali później razem piosenkę, która też miała taki sam tytuł i przetłumaczono ją Pieśń poranka i nocy.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Meliona » pn gru 16, 2019 10:36 pm

Ale różowy nie równa się cukierkowy :D Niektórzy mają uczulenie na ten kolor, nie wiem dlaczego, ja go lubię xD To kolor języków, stąd go wzięli. Dla mnie pasuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Yuriko » pn gru 16, 2019 11:17 pm

Z początku tak dziwnie mi się patrzyło na ten różowy kolor, ale koniec końców nie jest tragicznie. Co do tytułu, to moim zdaniem dobrze to przetłumaczyli.
Liczę, że to im się dobrze sprzeda. Czekam na sequel :D

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: SallyCzarownica » wt gru 17, 2019 4:26 pm

Koichi pisze:
pn gru 16, 2019 9:51 pm
Tłumaczenie opisu wzięte od grupy Dracaena
XDDDDDDDDD
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Koichi » wt gru 17, 2019 9:59 pm

SallyCzarownica pisze:
wt gru 17, 2019 4:26 pm
Koichi pisze:
pn gru 16, 2019 9:51 pm
Tłumaczenie opisu wzięte od grupy Dracaena
XDDDDDDDDD
Tak? Nie?
Teraz nie wiem, mogłem się pomylić, ale wydawało mi się, że właśnie u nich czytałem wcześniej ten opis? :o

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: SallyCzarownica » śr gru 18, 2019 8:36 am

Koichi pisze:
wt gru 17, 2019 9:59 pm
SallyCzarownica pisze:
wt gru 17, 2019 4:26 pm
Koichi pisze:
pn gru 16, 2019 9:51 pm
Tłumaczenie opisu wzięte od grupy Dracaena
XDDDDDDDDD
Tak? Nie?
Teraz nie wiem, mogłem się pomylić, ale wydawało mi się, że właśnie u nich czytałem wcześniej ten opis? :o
Opis jest trochę podobny. W końcu to ta sama manga.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Yuriko » śr gru 18, 2019 5:00 pm

Koichi pisze:
wt gru 17, 2019 9:59 pm
Teraz nie wiem, mogłem się pomylić, ale wydawało mi się, że właśnie u nich czytałem wcześniej ten opis?
A tobie chodzi o ten opis jak się najedzie na miniaturkę na Dracaena? Jeżeli tak, to ja nie wiem gdzie podobieństwo, jak tam opis jest w chyba 3-4 zdaniach.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Meliona » śr sty 15, 2020 4:28 pm

Dostał ktoś prenumeratę? Bo ja już czekam ósmy dzień i się dziwię, że jeszcze nie ma. :lol: Ostatnia manga (tylko, że z Dango) przyszła w drugi dzień roboczy. Nowy rok, nowa Poczta Polska?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Yuriko » śr sty 15, 2020 6:01 pm

Ja dostałam swój egzemplarz w zeszłym tygodniu. Jakoś 2-3 dni po wysłaniu. Napisz może do yatty w tej sprawie, chociaż pewnie napiszą, że trzeba czekać 2 tygodnie i później zgłaszać.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Meliona » ndz sty 19, 2020 11:19 am

Prenumerata była w skrzynce pocztowej... mojego brata, który mieszka niedaleko mnie. A że on wyjechał z rodziną na tydzień, to jej nie dostałam zbyt szybko :lol: Świetny listonosz.
Wydanie jest trochę gorsze od Color recipe od Kotori. Słabsze tłumaczenie (czyta się płynnie, ale tyłka nie urywa, sporo przekleństw) i cenzura (pewnie dlatego, że manga z innego japońskiego wydawnictwa). Sama manga podobała mi się znacznie bardziej, niż zakładałam, że będzie :D Jednak Harada słabych rzeczy nie tworzy. Cieszy mnie, że ktoś się w końcu za jej prace zabrał.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: ninna » ndz sty 19, 2020 6:47 pm

Kurde, wszędzie czytam same pozytywne opinie o tej mandze a tymczasem dla mnie to było takie... Nie chcę używać zbyt mocnych słów żeby nikogo nie urazić. Może więc napiszę inaczej: podczas lektury miałam mocne skojarzenia z "Platinum Pastą" - chyba jedyną rzeczą, którą tu tak zjechałam :roll:. Aczkolwiek "W Rytmie" jest mimo wszystko lepsze.
Założenia fabuły... no nie podobały mi się, dla mnie to było naciągane (chłopaki z zespołu dobrze mu powiedzieli, że jak mógł się nie zorientować? :| ). No i ten "gej nie gej". Już wiem z forum, że taka sytuacja jest możliwa, jednak w tej mandze mnie to nie przekonało (znowu).
Nikogo nie polubiłam. Może poza postaciami pobocznymi - gitarzystą i perkusistą, za normalność. Shiori i jej koleżanki to plastiki o wątpliwej moralności (żeby nie powiedzieć mocniej), brat yakuza bardziej kojarzy mi się z gimnazjalistą niż groźnym gangsterem. Główna para to jest strasznie dziecinna, nawet ciężko mi powiedzieć, że są siebie warci bo nie są. Nie czuję między nimi chemii, na dodatek cała ta dramatyczna, psychologiczna "gra" między nimi sprawiała, że tylko przewracałam oczami.
Kreska też niezbyt mi się podoba. Nie jest brzydka ale coś mi w niej nie pasuje.

Plusem jest dla mnie tłumaczenie. Dialogi brzmią swobodnie, a przekleństwa (których jest sporo) akurat tutaj pasują. W końcu mamy do czynienia ze środowiskiem rockowo-gangsterskim. Humor też spoko, reakcja chłopaków na "wypadek" Asaichiego naprawdę mnie rozbawiła :lol:.

Mangę na półce sobie zostawię. Nie mam pojęcia dlaczego :P.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Meliona » ndz sty 19, 2020 6:54 pm

Mangi Harady albo się kocha, albo się nienawidzi. Raczej półśrodka nie ma. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: Koichi » pn sty 20, 2020 9:19 pm

Ninna ale w tej mandze o to chodzi, że Asaichi jest kompletnym idiotą o ilorazie inteligencji pantofelka :)
Zresztą, czy ktoś widział inteligentnych rockowych muzyków? Nie licząc wyjątków, w branży muzycznej naprawdę ludzie nie są zbyt ogarnięci, więc nie ma tutaj jakiegoś dużego braku realizmu. Powiedziałbym nawet, że w życiu większe absurdy się zdarzają, niż prezentuje ta manga, no ale to chyba trzeba samemu widzieć, żeby uwierzyć. Mnie osobiście "W rytmie wieczoru i poranka" bawi i podejrzewam, że właśnie dlatego iż nabrałem dystansu przez to co widziałem w życiu, a już nieodzobaczę. I zgodzę się z Meliona - mangi Harady albo się kocha, albo nienawidzi.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

W rytmie wieczoru i poranka

Post autor: ninna » pn sty 20, 2020 9:31 pm

Koichi pisze:
pn sty 20, 2020 9:19 pm
Zresztą, czy ktoś widział inteligentnych rockowych muzyków?
Ja po koncertach staram się rozmawiać z muzykami. Na idiotów jeszcze nie trafiłam, a chodzę od kilkunastu lat na różne zespoły. Zawsze to byli sensowni ludzie, z którymi można było pogadać bez poczucia żenady :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości