Trigun

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Trigun

Post autor: Archerito » czw gru 19, 2019 6:50 pm

Matii pisze:
czw gru 19, 2019 6:19 pm
może to dlatego że zamówiłem odbiór w sklepie Yatta (mam mega blisko z uczelni do nich). Tam już nawet są ustawione tomiki na półkach.
Zazdro + 100 ale tak to jest jak się mieszka w takim kurwidołku jak ja :( Nie mam innej możliwości jak przesyłka.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Trigun

Post autor: Ame » czw gru 19, 2019 6:56 pm

Matii, u mnie Yatty nie ma, a poczcie nie chciałam powierzać w takim miesiącu jakim jest grudzień. Wybrałam opcję DPD. Jutro powinna się pojawić.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Trigun

Post autor: Kakaladze » czw gru 19, 2019 7:34 pm

Mnie drażni że JG nie dało numeru śledzenia i nawet nie wiem czy siedzieć w domu czy nie.

Kolejny sklep który olewa ta rzecz, ostatnio zaskoczył mnie kurier od jpfu, bo podanie numeru jest tak trudne...
Obrazek

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Trigun

Post autor: nover » czw gru 19, 2019 10:16 pm

Kakaladze pisze:
czw gru 19, 2019 7:34 pm
Mnie drażni że JG nie dało numeru śledzenia i nawet nie wiem czy siedzieć w domu czy nie.

Kolejny sklep który olewa ta rzecz, ostatnio zaskoczył mnie kurier od jpfu, bo podanie numeru jest tak trudne...
SJG też mnie tym wkurzyło nie na żarty.
Kilkanaście minut temu natomiast dotarł do mnie mail o dziwo z numerem. Ciekawi mnie tylko ile paczka poleży na WER bo tak z Warszawy do Warszawy to trochę bardzo daleko :roll:

Co do JPF to za każdym razem dostaję numer (UPS w przypadku Ality i paczkomatów w przypadku całej reszty), co prawda nie bezpośrednio w panelu klienta (a szkoda) ale z powiadomienia bezpośrednio od firmy dostarczającej. Przesyłek od PP unikam jak ognia, już nie raz mi się zdarzyło, że listonoszowi się nie chciało nawet głupiego awizo zostawić... a powiadomień mailowych to PP nie ma (albo nie chce używać, nie wnikam w to) o tym że paczka idzie. Numeru tel. to tej instytucji nie chcę podawać, więc podziękuję za opcję sms.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Trigun

Post autor: Krzych Ayanami » pt sty 03, 2020 10:42 am

Ponieważ udało mi się zebrać sporo punktów lojalnościowych w sklepie, to sama manga kosztowała mnie mniej więcej połowę ceny okładkowej. A mam słabość do wydań specjalnych.
I o ile samo wydanie jest technicznie bardzo dobre, a całość starannie wykonana (onomatopeje i dymki), to jako osoba nie mająca do Triguna i postaci jakiegoś wielkiego sentymentu mam z tym pewien problem.
Komiksowi jako takiemu nie mogę nic zarzucić. Autor rozpoczyna i kończy wszystkie występujące wątki i historie z nimi związane - co zdecydowanie należy zaliczyć na plus. Różnie z tym niestety bywa. Co prawda Vash to chodzący świętoszek, jednak całość jest zbyt brutalna i okrutna (na szczęście bez epatowania) by mówić o jakimś moralizatorstwie. Nie wszystkim postaciom poświęcono dość miejsca by je bliżej poznać i dowiedzieć się co je napędza, ale tam gdzie mimo wszystko się udało, zrobiono to dobrze.
Przedstawieniu świata też nie można niczego zarzucić.


Każdy element oddzielnie się tutaj sprawdza i nie za bardzo mogę o nim coś złego powiedzieć.
Jest to sympatyczne czytadło. Nie jestem tylko pewien czy to wystarczy...
Zabrakło mi tutaj jakiejś iskry bożej, która z dobrego komiksu zrobiłaby coś wzbudzającego zachwyt.
Coś, co by sprawiło, że chciałbym do tego wracać. Że jest to pozycja wyjątkowa.
Pod względem treści jest to w sumie wyłącznie poprawne.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Trigun

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 03, 2020 1:45 pm

Jak dla mnie papier jest za ciężki i grzbiet się odkształca. Przy tej ilości stron powinni użyć lżejszego papieru kremowego. Waneko lepiej przemyślało ten problem.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Trigun

Post autor: Archerito » pt sty 03, 2020 1:54 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt sty 03, 2020 1:45 pm
Jak dla mnie papier jest za ciężki i grzbiet się odkształca. Przy tej ilości stron powinni użyć lżejszego papieru kremowego. Waneko lepiej przemyślało ten problem.
Wybacz ale nie mogę się powstrzymać :) Dwa pierwsze posty w nowym roku i w obydwu przypadkach narzekanie :D Widzę, że cały czas trzymasz poziom xD

A żeby nie było całkowitego offtopu: Trigun RzOnDzI xD

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Trigun

Post autor: Alexandrus888 » pt sty 03, 2020 2:28 pm

Mi się czytało wygodnie. Nie rozumiem też skąd obawa o grzbiet - u mnie cały i zdrowy. Onomatopeje ładnie potłumaczone, wyczyszczone i wstawione. Widać, że graficy się postarali.

Sam tytuł jako taki też przypadł mi do gustu. To takie anime po odciśnięciu z lekko zmienionym zakończeniem. BAAARDZO jestem ciekawy co dalej i czekam na ruch JG. Jak się pojawi to prenumerata na 100% :mrgreen:

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Trigun

Post autor: dehirak » pt sty 03, 2020 7:31 pm

Też jestem bardzo zadowolona z zakupu. Treść mangi to jedno, ale wydanie - to drugie, i jestem nim zachwycona. Podoba mi się wszystko - okładka, papier, szycie, nasycenie czerni, onomatopeje. Nawet literówkę znalazłam tylko jedną. Studio JG naprawdę się postarało.
I zauważyłam fajną rzecz - z powodu ciężkości okładki i papieru, po rozłożeniu mangi strony się otwierają i pokazują do samego szycia :)
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Trigun

Post autor: asuneko » ndz sty 05, 2020 12:54 am

Mi kremowy papier pasuje tylko do mang Tezuki. Nadaje to takiego starszego klimatu :D Ciesze sie z białego papieru w przypadku Triguna. Moge sie cieszyć pełnym nasyceniem czerni na rysunkach. Brakowało mi tego w Akirze ale z drugiej strony całe wydanie i tak wyszło spójnie..

Bartolus
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 29, 2019 11:01 am
Status: Offline

Trigun

Post autor: Bartolus » ndz sty 19, 2020 9:11 pm

Właśnie skończyłem.
Wydanie piękne, zastanawiam się jedynie, czy faktycznie Trigun potrzebował takiego wydania (i takiej ceny).

Co do treści - nieco jestem rozczarowany. Zwłaszcza początkiem, od połowy jest trochę lepiej. Być może jest to taki typ mangi, który się źle starzej, bo anime mi się bardziej podobało, choć oglądałem to kilkanaście lat temu.

Odnośnie kontynuacji, gdyby Studio zdecydowało się wydać Maximum miałbym niezłą zagwostkę. Z jednej strony ciekaw jestem dalszej historii, z drugiej podobna cena jak podstawki byłaby trucizną dla portfela. Poczekamy, zobaczymy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości