Fire punch

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Angu » śr wrz 18, 2019 6:43 pm

Autor: Tatsuki Fujimoto
Opis: Za sprawą Lodowej Wiedźmy świat zmienił się w śnieżną pustynię. Tym, którym udało się przeżyć, doskwiera nieustające zimno i głód. Cała nadzieja spoczywa w ludziach obdarzonych unikalnymi zdolnościami. Jednym z nich jest nastoletni Agni, którego ciało zdolne jest do natychmiastowej regeneracji. Pewnego dnia do osady, w której mieszka, przybywają żołnierze z formującego się ruchu oporu. Ich przywódca, mający moc władania niegasnącym ogniem, pali całą wioskę wraz z jej mieszkańcami. Agni zmuszony jest patrzeć, jak jego bliscy, w tym młodsza siostra, giną w strasznych męczarniach. Sam jednak nie może umrzeć. Jego ciało zbyt szybko się regeneruje, mimo iż płomienie nie chcą zgasnąć. Mijają lata. Agni coraz bardziej przyzwyczaja się do bólu, od nowa uczy się poruszać, a nawet panować nad ogniem trawiącym jego ciało. Wtedy to poprzysięga zemstę na człowieku, który zgotował mu piekło na ziemi...
Liczba tomów: 8 (zakończona)
Gatunek: horror / thriller, moce nadprzyrodzone, seinen (choć baka mówi, że to shounen), dramat, akcja
Format: A5
► Pokaż Spoiler
Przeglądałam trochę skanów, wygląda na coś, co może mi się spodobać, więc zaryzykowałam z prenumeratą. Podobno jest tu czarny humor, który nie wiem czy przypadnie mi do gustu i kiepskie zakończenie... No cóż. Zobaczymy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Yuriko » śr wrz 18, 2019 9:50 pm

Zakładka lepsza od pocztówki, ale sam tytuł mnie bardzo zaciekawił. I w sumie nie mogę się doczekać premiery :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Meliona » ndz lip 12, 2020 10:29 am

Po 4 tomach:
Ta manga to jazda bez trzymanki rozklekotaną i skrzypiącą kolejką górską. Na próżno szukać tu sensu, czy zastanawiać się, jak dalej potoczy się akcja. Miejscami Fire punch jest naprawdę nieprzyjemny w odbiorze, tylko dla ludzi o mocnych żołądkach. Tyle osób przekonywało głównego bohatera o wartości życia, że teraz nie może biedak umrzeć. Pojawiają się "roboty", czy ludzie z wszczepami dodającymi do siły. Ale najbardziej poległam, kiedy pojawili się superbohaterowie w stylu Watchmen. Motywacja głównej złolki jest cudowna. Rysunki są piękne, a już szczególnie te dwustronicowe. Dużo jest ciekawych ujęć, czy to z góry, czy np. widok z okna.
Na razie interpretuję tę serię jako specyficzny wyraz miłości autora do kina. Szanuję, że ta seria wyszła w Polsce, bo polscy wydawcy wzdrygają się przed wydawaniem tak dziwnych mang z gore i przemocą. Może wydali to trochę przez to, że dopiero zaczynali współpracę z tym wydawcą i nie mogli sobie pozwolić na wzięcie hitu, nie wiem. Ale szanuję.

Nie mogę się doczekać drugiej połowy serii. Tatsuki Fujimoto wydaje się tu nie krępować zupełnie niczym, w tym logiką. Uwielbiam twórczość tego gościa xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Lunatyczka » ndz lip 12, 2020 11:21 am

Ja wczoraj przeczytałam 5 tom i jak dla mnie jest najlepszy do tej pory. Pomimo tego, że w serii ciągle dzieją się niespodziewane i dziwne rzeczy, to chyba ten mnie najbardziej zszokował, aczkolwiek tłumacz za wiele do roboty tam nie miał. :P

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Bukafo » ndz lip 12, 2020 11:56 am

Co raz bardziej się zastanawiam, czy aby jednak nie kupować tego Fire Puncha. Przede wszystkim przemawia to, że seria nie jest długa, zaledwie 8 tomów, jest w powiększonym formacie, no i jest to nadprzyrodzony thriller + dark fantasy. Taak, to ostatnie najbardziej przekonywuje. <u<
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Meliona » ndz lip 12, 2020 12:02 pm

Jest chcesz coś nieprzeciętnego, co nie przypomina żadnej innej mangi, to bierz śmiało xD Dla mnie ta manga jest straszniejsza/obrzydliwsza od Berserka, może przez sposób rysowania, narracji i tą nieprzewidywalność.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Sebek » ndz lip 12, 2020 2:46 pm

Bukafo pisze:
ndz lip 12, 2020 11:56 am
Co raz bardziej się zastanawiam, czy aby jednak nie kupować tego Fire Puncha. Przede wszystkim przemawia to, że seria nie jest długa, zaledwie 8 tomów, jest w powiększonym formacie, no i jest to nadprzyrodzony thriller + dark fantasy. Taak, to ostatnie najbardziej przekonywuje. <u<
I to mowi osoba, ktora zawsze i wszedzie pieje o wydawanie brutalnych seinenow? :) Wstydz sie :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Bukafo » ndz lip 12, 2020 3:36 pm

Sebek pisze:
ndz lip 12, 2020 2:46 pm
I to mowi osoba, ktora zawsze i wszedzie pieje o wydawanie brutalnych seinenow? Wstydz sie
W sumie masz rację... trochę mi głupio, ale to wszystko przez to, że kiedyś ociesek w innym wątku Fire Puncha napisał, że im dalej, tym gorzej, a zakończenie jest "ugh"... Ale walić to! Kupię i będę się świetnie bawić. :evil:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Fire punch

Post autor: ociesek » ndz lip 12, 2020 5:02 pm

Bo tak, według mnie, jest. Ale czy to znaczy, że to słaba manga? Nigdy tego nie powiedziałem.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Sebek » ndz lip 12, 2020 7:25 pm

Bukafo pisze:
ndz lip 12, 2020 3:36 pm
W sumie masz rację... trochę mi głupio, ale to wszystko przez to, że kiedyś ociesek w innym wątku Fire Puncha napisał, że im dalej, tym gorzej, a zakończenie jest "ugh"... Ale walić to! Kupię i będę się świetnie bawić. :evil:
No wreszcie mowisz, jak czlowiek. Powinienes byc pierwszy, ktory kupil ten tytul i namawiac innych, a tak nie jest :P Ja sam kupuje, bo chce wiecej takich pozycji.
Obrazek

Arthaniel
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 15, 2018 9:12 pm
Gender:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Arthaniel » pn lip 13, 2020 11:01 am

Lunatyczka pisze:
ndz lip 12, 2020 11:21 am
Ja wczoraj przeczytałam 5 tom i jak dla mnie jest najlepszy do tej pory. Pomimo tego, że w serii ciągle dzieją się niespodziewane i dziwne rzeczy, to chyba ten mnie najbardziej zszokował
dawno mnie nic tak nie zdewastowało emocjonalnie. Podczas czytania nie mogłem uwierzyć, że TO się właśnie dzieje.
► Pokaż Spoiler
Ale to nie pierwszy raz, kiedy autor mnie zaskoczył. Tutaj ZAWSZE kiedy wydaje mi się, że wiem już, w jakim kierunku podąży historia, autor serwuje kompletnie nieprzewidywalny plot twist, który sprowadza opowieść na zupełnie nowe tory...

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Bukafo » śr lip 29, 2020 12:58 pm

Jestem po pierwszym tomie i póki co potwierdzam, że ta manga jest (nie)zdrowo popieprzona. :lol: Czyta się równie szybko i przyjemnie jak One Punch Mana, bo tekstu jakoś dużo nie ma, a historia wciąga dosłownie od pierwszego rozdziału. Zdecydowanie to jest to czego od dłuższego czasu potrzebowałem. :D

Tak więc dzięki ci Meliona za tamten post, bo by mi taki dobry tytuł przeleciał koło nosa. :wink:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Fire punch

Post autor: miaka88 » czw sty 28, 2021 10:43 pm

Przeczytałam dwa tomy a teraz latam jak kot z pęcherzem po grupach i ofertach i szukam następnych tomów w cenie poniżej 20 zł XD.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Meliona » czw lut 11, 2021 11:48 pm

Wczoraj dorwałam się do 5 tomu. A dzisiaj skończyłam już ostatni xD Nie mogłam się od tej serii oderwać.
► Pokaż Spoiler
Autor mocno tutaj igrał z oczekiwaniami czytelników. Czytelnik pragnie zemsty? A co, jeśli zemsta okaże się nie mieć w sobie nic pozytywnego? A jeśli się uda jej dokonać, to co dalej?

Do samego końca w całą historię zapleciono wątek kina. To dobrze, że autor tego elementu po drodze nie zgubił. I jest tu też piękna scena umierania jak w Chainsaw Manie. Dziejąca się jakby w innym miejscu, bliskim dla postaci.
Wyciągnęłam z tej serii wiele. Nie każdemu ona przypadnie do gustu. Nie jest typowa. Nie ma nawet specjalnie dobrej fabuły. Bardziej od niej istotne są przeżycia. Fabuła nie jest celem, ale środkiem do opowiedzenia ciekawych tematów. Wszystko skupione jest wokół głównego bohatera, jego przeżyć i tego, jak reagują na niego pozostałe postacie.
Nawet, kiedy nie widzi się w tej serii nic głębokiego, to myślę, że świetnie sprawdza się też jako po prostu czytadło dla osób lubiących przemoc, gore, klimat beznadziei, porypane wątki i nieprzewidywalność.
Spłakałam się na koniec. Kawał dobrej mangi.
BTW: Sun jest świetny xD
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Bukafo » śr lut 24, 2021 11:23 pm

Meliona pisze:
czw lut 11, 2021 11:48 pm
Nawet, kiedy nie widzi się w tej serii nic głębokiego, to myślę, że świetnie sprawdza się też jako po prostu czytadło dla osób lubiących przemoc, gore, klimat beznadziei, porypane wątki i nieprzewidywalność.
Spłakałam się na koniec. Kawał dobrej mangi.
Podpisuję się pod tym co napisałaś obydwiema rękami. :D

Ja może się nie spłakałem, ale było mi baaaardzo przykro, że to już koniec i złapał mnie lekki dół... Tak, pisząc swój komentarz jestem właśnie lekko przybity. Tym bardziej, że druga połowa serii zleciała mi zdecydowanie za szybko, chlip... i co ja teraz mam zrobić ze swoim życiem... :cry:


Jestem ogólnie bardzo wdzięczny Studiu za wydanie tego tytułu (aż ciekaw jestem co ich pokusiło, aby go wydać), bo nie spodziewałem się tak oryginalnej mangi. Niby jest to shounen, ale tak jak w przypadku Death Note'a, bardziej dla dorosłych, co mogło dodatkowo mieć wpływ na to, że lektura była dużo ciekawsza. Oby więcej takich niespodzianek na naszym polskim rynku! :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Fire punch

Post autor: MrOrochimaru » pn paź 03, 2022 12:21 pm

Właśnie skończyłem czytać tę mangę, do 5 tomu cała manga była naprawdę genialna i świetna, lecz zakończenie piątego tomu było bardzo dziwne, ale liczyłem, że autor wie, co robi, patrząc na dotychczasowe tomy. Jednak niestety tak się nie stało, a tomy 6 7 i 8 to jakiś słaby fanfik.

Gina89
Adept
Posty: 152
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Fire punch

Post autor: Gina89 » śr lis 22, 2023 7:28 pm

Wiem, że minęło kilka lat od ostatniego postu ale właśnie jestem po zakończeniu Fire Puncha. Co za emocje i przeżycia. Brak słów na to. Kocham te mange, uwielbiam Chainsaw mana, więc wiem, że bede kupować w ciemno wszystko co powstanie tego autora

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości