Rodzinka od zaraz

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Rodzinka od zaraz

Post autor: Meliona » pt mar 08, 2019 5:30 pm

► Pokaż Spoiler
Opis:
Kazuma i Chaki są parą już od ośmiu lat i nic nie wskazuje na to, żeby coś mogło zburzyć ład ich spokojnego życia. Jednak pewnego dnia odwiedza ich niespodziewany gość - Tomoe, ich przyjaciółka z dzieciństwa. Trzymając na rękach swoją roczną córeczkę, kobieta składa im propozycję nie do odrzucenia - chciałaby, aby zaopiekowali się małą, gdyż sama przenosi się za granicę. Tym sposobem Kazuma i Chaki z miejsca muszą wcielić się w rolę odpowiedzialnych rodziców. Czy staną na wysokości zadania? Jak pogodzą swoje problemy z zupełnie nową dla nich sytuacją? A może to właśnie mała Ayumi sprawi, że wszystkie elementy ich życiowej układanki złączą się w spójną całość?
Może kupię, by powiększyć moją kolekcję jednotomowych BL-i ocenianych na 6/10. W sumie takiego z rodzicielstwem jeszcze nie mam :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Rodzinka od zaraz

Post autor: ociesek » pt mar 08, 2019 5:42 pm

Bardzo podoba mi się to logo :) Takie proste, ale bije z niego jakieś ciepło :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Rodzinka od zaraz

Post autor: ninna » sob maja 04, 2019 5:02 pm

Przeczytane. Bardzo mi się podobała ta opowieść, dostałam dokładnie to, czego się spodziewałam: ciepłe, pogodne okruchy życia. Para głównych bohaterów jest przesympatyczna i tworzą z małą Ayumi zgrane trio. Tylko jedna postać psuje to wszystko: Tomoe. Po przeczytaniu opisu mangi sądziłam, że powód, dla którego zostawiła córkę pod opieką Kazumy i Chiakiego był naprawdę poważny i nie było innego wyjścia. Tymczasem to mocna kandydatka do Matki Roku. To, co się tutaj wydarzyło to klasyczne
► Pokaż Spoiler
Nie wiem, jak chłopakom udało się wychować Ayumi tak, że mimo wszystko kochała tę kobietę (matką jej nazwać nie można). Że nic im się nie wymsknęło w jej obecności (choćby niechcący). Nie rozumiem też, jak wszyscy dookoła zaakceptowali tę sytuację. A Tomoe niech kupi sobie lalkę, jak chce mieć dziecko "raz na jakiś czas" :roll:.

To jest mój główny zarzut do tej historii. Autorka mogłaby się trochę wysilić i wymyślić jakiś bardziej wiarygodny powód, dla którego chłopaki zostali sami z dzieckiem. Już lepsza byłaby śmierć matki, a nikt inny z rodziny nie mógłby się podjąć opieki.

Nie podobał mi się też bonus na końcu ale to tylko parę stron (zresztą większość tych bonusów w BL opiera się na tym samym), więc się nie czepiam.

Z wydania jestem zadowolona. Z błędów wyłapałam jedną literówkę i raz pomylono imię, które powinno znaleźć się w dymku.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Rodzinka od zaraz

Post autor: Angu » sob maja 04, 2019 5:24 pm

ninna, ech tym spoilerem mnie zniechęciłaś do kupna xD
Niby tylko pierdoła, ale mimo wszystko lubię jak wszystko trzyma się kupy, bo z opisu wychodzi na to, że autorka sobie pomyślała "narysuję sobie mangę o gejach, którzy opiekują się dziewczynką. Jak dziecko znalazło się u nich? Olać, wymyślę cokolwiek xD"
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Rodzinka od zaraz

Post autor: ninna » sob maja 04, 2019 5:31 pm

Angu pisze:
sob maja 04, 2019 5:24 pm
bo z opisu wychodzi na to, że autorka sobie pomyślała "narysuję sobie mangę o gejach, którzy opiekują się dziewczynką. Jak dziecko znalazło się u nich? Olać, wymyślę cokolwiek xD"
Dokładnie tak było. Dzwonek do drzwi, "macie dzieciaka" i nara. A te łzy to chyba z ulgi, że problem z głowy :lol:.
Fakt, w tej mandze są dziury (jak wspomniana przeze mnie sytuacja prawna małej). Ale mimo wszystko dawno BL nie spodobało mi się aż tak bardzo. To cudowna opowieść i w tym przypadku może jednak warto przymknąć oko na ten jeden, jakkolwiek poważny, błąd. Po co psuć sobie nerwy jedną głupią postacią.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Rodzinka od zaraz

Post autor: Kocurzyca » czw gru 19, 2019 12:46 am

Dostałam tę mangę na święta od współlokatora i wczoraj przeczytałam.
Ogólnie bardzo sympatyczna i ciepła opowiastka. Parę razy było tak, że miałam wrażenie, że jakaś sytuacja/scena/wypowiedź będzie nas prowadziła do szerszego dramatu i konfliktu, ale na szczęście tak nie było i wszystko się błyskawicznie i w pogodny sposób rozwiązywało. Nie byłabym w takiej historii zadowolona z tragedii, kłótni ani dramatów.

Ogólnie największym minusem mangi była właśnie Tomoe. Byłam zaskoczona, że NIKT nie widział nic faktycznie złego i nieodpowiedzialnego w jej zachowaniu.
► Pokaż Spoiler
Nie zrozumcie mnie źle. Manga nie jest zła. Jest urocza, ciepła i bardzo przyjemna, a Ayumi była kochana. Jej tekst o dwójce tatusiów i mamusi był super. Bardzo fajna, nieirytująca dziecinka. Nie przepadam za dziećmi, zwłaszcza małymi, dlatego bałam się, że będzie mnie drażnić, ale nie robiła nic drażniącego. Geje też byli spoczi. Aczkolwiek uważam, że sceny 18+ trochę były zbędne, manga na lajcie obyłaby się bez nich.

Na luzie mogę polecić fanom yaoi i jednotomówek, niech też się powkurzają na Tomoe.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości