Little Witch Academia

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Little Witch Academia

Post autor: DarkNighty » pn mar 04, 2019 6:17 pm

Obrazek
Dziś prezentujemy Wam projekt obwoluty mangi "Little Witch Academia" - naszej kolejnej pyrkonowej nowości! Kto się pisze na przygodę w szkole magii i czarodziejstwa? Dodatki do mangi wciąż czekają na akcept, ale szykujemy je do każdego tomu kupionego w prenumeracie. :)
https://yatta.pl/katalog,0,99359,st

LITTLE WITCH ACADEMIA
Witajcie w Akademii Luna Nova - szkole, w której młode czarownice uczą się magicznego fachu. To właśnie tu przybywa Akko, która chociaż nie urodziła się w rodzinie czarodziejów, z całego serca pragnie pójść w ślady swojej magicznej idolki - Lśniącej Chariot. Choć młodej adeptce brakuje podstawowych umiejętności, a część koleżanek z klasy uważa jej obecność w szkole za profanację, Akko nie spocznie, dopóki nie spełni swojego marzenia. Różdżki w górę - magiczną przygodę czas zacząć!
Ostatnio Studio JG projektuje naprawdę świetne obwoluty.
Jestem zachwycona kolorami i grzbietem. Tym bardziej żałuję, że mangą niestety zainteresowana nie jestem :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
hakou
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 07, 2019 12:43 pm
Status: Offline

Little Witch Academia

Post autor: hakou » śr mar 06, 2019 11:51 am

czy wydarzenia z mangi są podobne do anime? Bo zastanawiam się czy kupować.

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Little Witch Academia

Post autor: Ogi » śr mar 06, 2019 4:21 pm

To nie jest adaptacja serii TV, ani krótkometrażówek.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Little Witch Academia

Post autor: miaka88 » śr mar 06, 2019 8:17 pm

Ogi pisze:
śr mar 06, 2019 4:21 pm
To nie jest adaptacja serii TV, ani krótkometrażówek.
To jest całkiem inna historia?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Little Witch Academia

Post autor: Ogi » śr mar 06, 2019 10:52 pm

Jednak pomyliłem się. Zmylił mnie MAL troszeczkę, bo nie ma powiązań między seriami i byłem pewien, że to jakaś alternatywa, a tymczasem po przeczesaniu internetów okazuje się, że to jednak adaptacja serii TV. Chociaż nie wiem w jakim stopniu, bo w trzech tomach na pewno nie upchnęli 25 odcinków. Może na kartki przenieśli tylko pierwszy cour.

Jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd, to przepraszam i nadstawiam karczycho.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Little Witch Academia

Post autor: Thoreline » ndz maja 12, 2019 7:07 pm

Manga po części odwzorowuje anime a po części zawiera nowe historie. Dwa pierwsze rozdziały były mniej więcej zgodne z pierwszymi odcinkami anime, zaś czwarty rozdział np. był historią o tym co się stało że znalezioną miotłą z odcinka trzeciego.
Więc w sumie polecałabym obejrzeć anime, zanim ktoś zabierze się za mangę.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Little Witch Academia

Post autor: Bukafo » ndz sty 05, 2020 3:34 pm

TO jak to w końcu jest z tą mangą? Trzy tomy wydane, więc mógłby ktoś, kto już je jakiś czas temu przeczytał, trzasnąć tutaj szczerą opinię i nakierować, czy są warte pieniędzy, czy wręcz przeciwnie, rozczarowują (np. w porównaniu z anime) i nie warte nawet sięgnięcia. :P
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Little Witch Academia

Post autor: Alexandrus888 » ndz sty 05, 2020 4:36 pm

Ja mogę być nieobiektywny, bo bardzo na ten tytuł czekałem, ale... warto! Niemal każdy rozdział to osobna historyjka, luźno powiązana z poprzednią/następną. Część to przeniesienie tego co widzieliśmy w anime (z lekkimi zmianami), ale sporo jest też, nazwijmy to, fillerów. Raczej trzymają poziom.

Akko to narwana idealistka bez krzty talentu i małym rozumku, za to wierząca święcie, że magia to piękna przygoda i za wszelką cenę chce zostać drugą Chariot - czyli dokładnie to co znane jest z anime. Lotte to poczciwa przyjaciółka którą czasem przeraża i przerasta jej ekspansywna towarzyszka. Su to jak zwykle sarkastyczna menda, w wolnych chwilach eksperymentująca z truciznami na protagonistce. Reszta bohaterek też jest wiernie przedstawiona i dostaje swój czas antenowy.

Fabuła nie wykracza poza epizodyczną część anime. Mamy tu co nieco zarysowane, że to nie koniec opowieści, jednak na końcu wyraźnie jest napisane, że "to już zupełnie inna historia". Komiks jest ewidentnie kierowany do tych którzy obejrzeli anime i czują niedosyt. Ale ,ze względu na powtarzalność niektórych epizodów, lepiej czytać po jakimś czasie od oglądnięcia serii. Wydaje mi się też, że tytuł poszerza lore świata. Nie przypominam sobie z anime np.
► Pokaż Spoiler
co jest fajnym smaczkiem.

Grafika jest naprawdę jest prosta, ale i staranna. Przekazuje doskonale uczucia bohaterów (miny Akko i towarzyszek - bezcenne). Pod obwolutami z tyłu mamy "zapowiedzi"... nie wiem czego XD Nie zrealizowanych rozdziałów? Pomysłów autora na historie? Aż szkoda, że nie zostały wykorzystane. A może to i lepiej? Jest pole do popisu dla wyobraźni!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości