Twoje kwietniowe kłamstwo

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Twoje kwietniowe kłamstwo

Post autor: Ame » czw lut 21, 2019 2:26 pm

Obrazek
Autor: Naoshi Arakawa
Gatunek: romans, dramat, psychologiczny
Liczba tomów: 11
Opis: Nieustające lekcje gry na pianinie, żelazna dyscyplina i surowe kary za błędy - dzieciństwo Kōseia nie należało do łatwych. Chłopak jednak nie narzekał. Wiedział, że wychowanie młodego wirtuoza jest marzeniem jego schorowanej matki. I spełnił je co do joty. Ale ona i tak umarła, bez względu na jego sukcesy. To był koniec. Trauma po śmierci matki była tak silna, że Kōsei nie był już w stanie grać.

Dwa lata później w jego szkole pojawia się Kaori Miyazono, utalentowana, a zarazem najbardziej niezdyscyplinowana skrzypaczka, jaką można sobie wyobrazić. Dziewczyna cieszy się najmniejszymi drobnostkami i nie obchodzą ją nagrody, o ile swoją muzyką porusza słuchaczy. Czy jej pasja będzie w stanie przepędzić demony przeszłości i wskrzesić w Kōseiu miłość do gry?

Oto ciepła, słodko-gorzka, pełna humoru i wzruszeń opowieść o życiu z całych sił!
Ostatnio zmieniony pt mar 08, 2019 12:02 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Twoje kwietniowe kłamstwo

Post autor: Kocurzyca » czw lut 21, 2019 3:04 pm

To logo jest moim zdaniem strasznie brzydkie i jakoś nie pasuje do reszty grafiki. Kojarzy mi się z Kanoko, ale nie jest aż TAKIE złe xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Twoje kwietniowe kłamstwo

Post autor: Meliona » czw lut 21, 2019 4:18 pm

Jak patrzę na to logo (a szczególnie kursywę), to cieszę się, że nic mnie od JG z tych nowych zapowiedzi nie interesuje :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Twoje kwietniowe kłamstwo

Post autor: Łukasz.T » czw lut 21, 2019 8:48 pm

Mi też nie podoba się te logo. No ale i tak nie mogę doczekać się premiery :P

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Twoje kwietniowe kłamstwo

Post autor: Nelinnor » pt lut 22, 2019 3:22 am

Plus za to, że grafik próbował wrzucić jakiś akcent muzyczny w logo, ale wyszło raczej średnio. Klucz wiolinowy i basowy na pierwszej oraz ostatniej literze zupełnie nie pasują, do litery O nie jest nawet wkomponowany tylko sztucznie obok postawiony łącząc znaki. Nie wspominając o tym, że klucze te są po prostu wystylizowanymi literami G oraz F, więc to jak wciskanie na siłę kwadratu w koło jak w tych zabawkach dla dzieci. Szkoda że nie zdecydowano się na jakiś łagodniejszy akcent np. ze stylizacją niektórych liter na nuty czy po prostu umieszczenie jakichś innych symboli muzycznych tam gdzie one naturalnie pasują.

Co do fonta, nie jest taki zły, widzę że użyto tutaj podobnej czcionki jaką spotyka się w zapisach nutowych. Problem w tym, że brakuje tutaj tych charakterystycznych, wystających stylizacji na niektórych literach, tak jakby były one wykastrowane żeby tylko logo zajmowało mniej miejsca. Tutaj przykład czcionki Maestro w kilkudziesięciu wariantach, można wpisać nazwę "Twoje kwietniowe kłamstwo" w pole "your text" i podejrzeć.

W naszym logo chyba najbardziej drażni mnie obcięta litera "k" i krótkie "j" w porównaniu z tymi z powyższego fonta, w połączeniu z niepasującymi kluczami to one tutaj są jak mucha w zupie co psuje końcowy efekt. Nawet na dole jak popatrzymy na nazwisko "Arakawa" to zobaczymy ładną spójną czcionkę i pełne "k" z przedłużoną górną linią. W logo tego nie ma, wygląda to tak jakby ktoś to ściął kataną. Wydaje mi się, że było blisko do ideału, ale przez parę błędnych decyzji wyszło wręcz przeciwnie. Do tego stopnia, że wahając się w przyszłości nad zakupem, bo priorytetem Shigatsu dla mnie nie jest, będę brał pod uwagę ten brzydko wystający klucz basowy, który niemalże woła "co ja tutaj robię, weźcie mnie stąd". :?

Można powiedzieć że się czepiam, ale tak to przecież jest, że czasami kilka błędów, z pozoru błahych, może ostatecznie zaważyć w odbiorze końcowego efektu. Tak jest właśnie w tym przypadku i mogę to porównać z kleksem jaki zrobiło Waneko w Kulinarnych Pojedynkach. Najsmutniejsze jest to, że już a późno żeby cokolwiek zmienić, szkoda że logo zostało zaakceptowane w tym stanie.

Awatar użytkownika
raywa
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 15, 2016 2:42 pm
Status: Offline

Twoje kwietniowe kłamstwo

Post autor: raywa » pt lut 22, 2019 2:51 pm

Chyba tylko mi się podoba, znacznie lepsza od shirayuki

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Twoje kwietniowe kłamstwo

Post autor: Mormicc » sob lut 23, 2019 9:44 pm

Polskie logo nawet mi się podoba, ale amerykańskie podoba mi się bardziej :P
"Czcionka autora" jest taka sama jak w Gorzkim Poranku, z tą różnicą, że tam wygląda to dobrze. Tu mi nie pasuje (zwłaszcza na grzbiecie).
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Twoje kwietniowe kłamstwo

Post autor: Bukafo » ndz lut 24, 2019 1:00 am

Jest spoko. :wink:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości