Ogród słów

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Ogród słów

Post autor: Ame » wt sty 29, 2019 1:05 am

Obrazek
Autor: Makoto Shinkaia
Tomów: 1
Gatunek: Okruchy życia, Romans, Dramat
Opis: W życiu trzeba coś osiągnąć, należy przyłożyć się do nauki, a nie bujać w obłokach - to wszystko nastoletni Takao wie aż za dobrze. Podobnie jak to, że jego wielkie marzenie, aby projektować i szyć buty, nijak nie gwarantuje mu pewnego zarobku. Właśnie dlatego na swoje ambicje przeznacza tylko krótkie poranki w deszczowe dni i zamiast do szkoły, kieruje swe kroki do parku, gdzie w spokoju może tworzyć nowe projekty. Pewnego dnia w jego ulubionej altance przed złą pogodą chowa się młoda kobieta. Biurowy strój zdradza, że ona również powinna być teraz gdzie indziej. Obydwoje zaczynają ze sobą rozmawiać. Dni mijają, a burzowe chmury wyznaczają daty ich kolejnych spotkań. Z czasem tworzy się między nimi niezwykła więź. Kim jest tajemnicza kobieta? Co ich czeka, gdy przeminie pora deszczowa...?

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Ogród słów

Post autor: MrocznyCzajnik » pt lut 22, 2019 3:41 pm

Manga za mną. Okładka czy rysunki są ślicznie. Momentami żałuję że nie była w całości koloryzowana. Jednak moim zdaniem manga powinna mieć dwa tomy. Autorka za dużo chciała wepchnąć w ten jeden tom. Chciałabym widzieć więcej scen gdzie bohaterowie rozmawiają w tej altance. Nie czułam w ogóle chemii między bohaterami. A to w tagach ma romans. Potrzebowałabym więcej scen jak bohaterowie się wspierają, rozmawiają o swoich problemach czy wątpliwościach. I wątek głównej bohaterki był taki... meh. Ja wiem że to był problem, wiem jak się dzieciaki zachowują, ale był zbyt przegięty i mimo wszystko dla mnie taki nienaturalny. Zakończenie mi się podobało i bardzo chcę takie buty jak w końcowych scenach :D. Ogólnie manga bardzo przyjemna, spokojna, dobra właśnie na takie pierwsze deszczowe dni. Ale nie czułam tego że po tej mandze będę poruszona, będzie za mną chodzić, będę myśleć co się dalej będzie działo z bohaterami. Nie miałam takiego złapania mnie za serce, że zacznę się zastanawiać nad swoim postępowaniem, jak to często mam po okruchach życia. Gdyby manga miała tom więcej i byłoby więcej rozmów w tej altanie, pokazana jakaś chemia, że mogę uwierzyć w te uczucia bohaterów manga była by znacznie lepsza. Tak to wyszedł przyjemny przeciętniak, który można przeczytać, ale sama nie wiem czy będę do niej wracać.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogród słów

Post autor: Bukafo » pt lut 22, 2019 9:20 pm

MrocznyCzajnik, dokładnie takie same odczucia miałem po obejrzeniu filmu. Zdecydowanie za mało romansu, w tym romansie. Ogólnie krótki film, brakowało jakichś dodatkowych kilkunastu, bądź kilkudziesięciu minut.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości