Gorzki poranek

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: SallyCzarownica » pt maja 04, 2018 5:01 pm

Autor: Shoko Hidaka
Gatunek: yaoi, obyczajowy, dramat, historyczny
Liczba tomów: 7 (seria wychodząca)
Opis: Po śmierci ojca, dziesięcioletni wicehrabia Akihito Kuze zostaje głową rodu. Do czasu osiągnięcia pełnoletniości pieczę nad jego edukacją i rodzinnymi interesami przejmuje kamerdyner rodu. Zimny i opanowany Katsuragi cieszy się nadzwyczajnym dla lokaja poważaniem w wyższych sferach. Wierny swemu zmarłemu panu, postanawia za wszelką cenę umocnić pozycję rodziny Kuze, z pełną surowością szkoląc panicza do przyszłych obowiązków i uciekając się do wszelkich możliwych intryg, aby dopiąć swego. Akihito wyrasta na chłodnego i opanowanego młodzieńca, a jego uczucia wobec Katsturagiego robią się coraz bardziej skomplikowane. Co ukrywa wierny kamerdyner?

Obrazek

Dodatek:
► Pokaż Spoiler
Początkowe strony

Premiera 18 maja.
Obrazek

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: dehirak » pn cze 25, 2018 10:38 pm

Bardzo proszę o opinie - czy warto się w to zaopatrzyć? Lubię jedną z mang autorki "Nim rozkwitną..", kusi mnie długość serii, bo to daje szansę na fajną fabułę, więc się zainteresowałam. Czy cały tomik jest o dziecku i kamerdynerze czy jest tam jakiś przeskok czasowy?
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: Kuroneko » wt cze 26, 2018 4:37 pm

Zdecydowanie warto! Dość szybko jest przeskok czasowy, mniej więcej przed połową tomu. Fabuła jest naprawdę świetna, jest dużo tajemnic, m.in. związanych z pochodzeniem Katsuragi. Wątek jest umiejętnie prowadzony, znam mangę do trzeciego tomu więc mogę obiecać, że poziom nie spada. Katsuragi jest bardzo intrygującą postacią. Stara się trzymać dystans, jednak bardzo zależy mu na rodzinie Kuze. Relacje z Akihito stają się coraz bardziej skomplikowane. Akihito też jest ciekawą postacią, który wie czego chce. Poza tym występuje dużo postaci drugoplanowych, koledzy Akihito, rodzina Katsuragi, inni arystokraci. Będą intrygi, polityka, sprawy związanie ze swataniem małżeństw, finansami rodów, odkrywanie tajemnic rodzin. Mangę więc gorąco polecam :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: Meliona » wt cze 26, 2018 4:49 pm

Warto, jeśli lubisz historie miłości od pierwszego gwałtu. Po przeskoku czasowym kamerdyner zostaje brutalnie zgwałcony przez drugiego głównego bohatera.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: SallyCzarownica » wt cze 26, 2018 5:54 pm

Napisała osoba uwielbiająca Tyrana... Jakby w Tyranie Souichi pałał gorącą miłością do Morinagi... Poza tym z tym "brutalnie" to za dużo powiedziane. Autorka oszczędziła nas szczegółów.

Również polecam mangę. Fabuła jest tutaj na pierwszym miejscu. Tak jak napisała Kuroneko, jest sporo intryg, polityki. W dodatku można poczuć niesamowity klimat przez realia, w których dzieje się manga.
Obrazek

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: dehirak » wt cze 26, 2018 8:41 pm

Dziękuję za opinie, chyba jednak to coś dla mnie, skuszę się :) Szczególnie jeśli jest rozbudowana fabuła i interesujący zestaw drugoplanowych bohaterów.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: Meliona » wt cze 26, 2018 11:52 pm

SallyCzarownica pisze:
wt cze 26, 2018 5:54 pm
Napisała osoba uwielbiająca Tyrana... Jakby w Tyranie Souichi pałał gorącą miłością do Morinagi...
Czy właśnie napisałaś, że jeśli zgwałci cię ktoś, kogo kochasz, to jest okej? Mam nadzieję, że nie chodziło o to, bo dla mnie zostanie skrzywdzonym przez ukochaną osobę jest chyba nawet gorsze.
Tak szczerze, moim zdaniem, patrząc na charakter Souichiego to on JEST, przynajmniej już na tym etapie, gorąco zakochany w Morinadze. Nie potrafi tego okazywać, bo taki jest. Ale zostawmy już ten offtop w offtopie.
Tyran to moje guilty pleasure :P Niestety podczas kolejnego czytania tej historii mam gdzieś z tyłu głowy tę scenę z pierwszego tomu. Smuci mnie, że Taganaga się na nią zdecydowała. Tak, Tyran to Zła Manga. Nie twierdzę, że jest inaczej. Nie mówię, jaka to piękna i romantyczna historia. To historia patologicznego związku dwóch ludzi osadzona w fantastycznym świecie - Yaoilandzie. Świecie, w którym można wcale łatwo wybaczyć coś tak okropnego. Jednak ma ona coś w sobie, humor i Souichiego (najprzystojniejszą i najciekawszą zarazem postać z yaoi - całkiem subiektywnie), więc ją polubiłam. Nie polecam jej jednak, bo czuję, że nie powinnam.
Czy napisałam w mojej wypowiedzi kłamstwo, że się do niej odniosłaś? Stwierdziłam suchy fakt, nie wszyscy lubią historie oparte na przemocy. I uznałam to za brutalny gwałt, bo panowie się pobili.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: SallyCzarownica » śr cze 27, 2018 4:14 pm

Meliona pisze:
wt cze 26, 2018 11:52 pm
Czy właśnie napisałaś, że jeśli zgwałci cię ktoś, kogo kochasz, to jest okej? Mam nadzieję, że nie chodziło o to, bo dla mnie zostanie skrzywdzonym przez ukochaną osobę jest chyba nawet gorsze.
Jaka interpretacja. XD

Napisałam tak, bo zawsze wciskasz, że gwałt to, gwałt tamto. A już w ogóle nie spodobało mi się zdanie:
Meliona pisze:
wt cze 26, 2018 4:49 pm
Warto, jeśli lubisz historie miłości od pierwszego gwałtu.
Nie każda manga, w której występuje gwałt, jest zła. A Ty ją skreślasz już na samym początku i sugerujesz to innym. Nie bronię tutaj samego gwałtu, w życiu. Jednak kiedy mamy dobrą fabułę, porządnie wykreowane postaci, to dlaczego mamy się nie zapoznać z tytułem? Bo jest tam gwałt? To nie pierwsza i nie ostatnia manga, w której on występu. Już nie wspomnę o filmach czy książkach. I niekiedy jest on ważny fabularnie. I w Poranku nie jest tak, jak napisałaś. Nie ma "miłości od pierwszego gwałtu". Relacje bohaterów są bardzo skomplikowane i na pewno Katsuragi nie "zakochuje się", bo Akihito go zgwałcił.

To tyle ode mnie, kończę offtop.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: Ame » śr cze 27, 2018 4:20 pm

SallyCzarownica pisze:
śr cze 27, 2018 4:14 pm
To tyle ode mnie, kończę offtop.
Jaki offtop? Przecież piszecie na temat...

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: SallyCzarownica » śr cze 27, 2018 5:21 pm

Pisałyśmy o samym gwałcie w ogólnym znaczeniu (przynajmniej ja), a nie o Poranku, ale dobra.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: Meliona » śr cze 27, 2018 5:48 pm

SallyCzarownica pisze:
śr cze 27, 2018 4:14 pm
Nie każda manga, w której występuje gwałt, jest zła.
Oczywiście, że nie. Ale tytuł, w którym ofiara zakochuje się w gwałcicielu jest z samego założenia chory.
SallyCzarownica pisze:
śr cze 27, 2018 4:14 pm
dlaczego mamy się nie zapoznać z tytułem? Bo jest tam gwałt?
Kimże ja jestem, żeby komuś zabraniać cokolwiek? :lol: Ja tylko odradzam, bo mi się nie podoba, ty zachęcasz, bo ci się podoba, życie. Rozbieżność gustów. Ja lubię tylko krótkie porąbane yaoi, bo na długie nie mam nerwów.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: SallyCzarownica » pt lip 13, 2018 4:55 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: ZenekPsychopata » śr wrz 26, 2018 4:19 pm

Aż mnie natchnęło żeby przeczytać Wiosenny Śnieg (Haru no Yuki) Yukio Mishimy. :WTF:
Manga jest fabularnie bardzo dobra.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Gorzki poranek

Post autor: Mormicc » śr sty 02, 2019 3:07 am

Seria zakończyła się na 8 tomach
► Pokaż Spoiler
Podoba mi się okładka. Srebrny tytuł i te "kreski" za nim. U nas trzasną poprostu biały napis i tyle z tego będzie :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości