Goblin Slayer

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: SallyCzarownica » czw maja 03, 2018 2:58 pm

Autor: Kumo Kagyu, Kousuke Kurose
Gatunek: seinen, horror, ecchi, fantasy
Liczba tomów: 4 (seria wychodząca)
Opis: Młoda kapłanka, która dopiero co rozpoczęła karierę poszukiwacza przygód, już podczas swojej pierwszej wyprawy odkrywa, jakim zagrożeniem mogą być pozornie słabe gobliny. W ostatniej chwili
na ratunek przybywa jej zakuty w zbroję Zabójca Goblinów, który bez litości wybija wszystkie stwory.

Oto historia owładniętego żądzą zemsty człowieka, który nie spocznie, dopóki nie wypełni swojej misji. Poprzysiągł bowiem oczyścić świat ze zła, które odebrało mu wszystko, co kochał. Przed Wami mangowa adaptacja bestsellerowej powieści dark fantasy!

Okładka:
► Pokaż Spoiler
Dodatek:
► Pokaż Spoiler
Premiera 18 maja.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: KubciO » czw maja 03, 2018 3:28 pm

Co do dodatku:
Studio JG FB pisze:Dziś przyszedł czas na kolejną odsłonę, tym razem z premiery z imprintu Osiem Macek "Goblin Slayer". Udało nam się namówić autora, aby specjalnie dla Was przygotował i podpisał tę właśnie kartę kolekcjonerską.
Podoba mi się ta karta. Jest taka "kolekcjonerska". :lol:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: SallyCzarownica » pn maja 14, 2018 4:45 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Reviolli » wt lip 10, 2018 5:43 pm

Jednak kupiłem. Powody są dwa: mało tytułów mi zostało do zbierania i lepszy mangowy zabójca goblinów niż żadem, ale zdecydowanie wolałbym LN.

Co zaś do treści to ta golizna i gwałty jakoś do mnie wcale nie trafiły. Rysunkom czegoś brakowało, ale sam nie wiem czego.
Natomiast strasznie zgrzytało mi tu fabularne przedstawienie. Chodzi o to że na misje przeciw goblinom
► Pokaż Spoiler
Pokazywanie zagrożenia po przez
► Pokaż Spoiler
dla mnie jest słabe. I w moim przypadku odnosi odwrotny skutek bo
► Pokaż Spoiler
autora.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Bukafo » wt lip 10, 2018 7:07 pm

Ja natomiast mogę jedynie pochwalić autorów mangi za to jak świetnie to wszystko przedstawili. Czekałem od dawna na mocne fantasy "bez hamulców" i to właśnie otrzymałem, więc ode mnie duży plus dla Studia JG za wydanie tej serii. Poza tym podobają mi się główni bohaterowie, nie irytują całe szczęście. Do samej kreski nic nie mam, mi się podoba.
Jedynie nad czym ubolewam, to że w Japonii wyszły na razie tylko 4 tomy. :c
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: asuneko » śr lip 11, 2018 10:59 am

Reviolli pisze:
wt lip 10, 2018 5:43 pm
Jednak kupiłem. Powody są dwa: mało tytułów mi zostało do zbierania i lepszy mangowy zabójca goblinów niż żadem, ale zdecydowanie wolałbym LN.

Co zaś do treści to ta golizna i gwałty jakoś do mnie wcale nie trafiły. Rysunkom czegoś brakowało, ale sam nie wiem czego.
Natomiast strasznie zgrzytało mi tu fabularne przedstawienie. Chodzi o to że na misje przeciw goblinom
► Pokaż Spoiler
Pokazywanie zagrożenia po przez
► Pokaż Spoiler
dla mnie jest słabe. I w moim przypadku odnosi odwrotny skutek bo
► Pokaż Spoiler
autora.
Zgadzam się ze wszystkimi co zostało ujęte -,-
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Reviolli » śr wrz 05, 2018 9:07 am

Przeczytałem drugi tomik i chyba mam problem.

Chodzi o dysonans poznawczy lub coś bardzo podobnego.

Z jednej strony mamy brutalne i mocne fantasy, a z drugiej postacie wzięte z zupełnie innej bajki...

W tomie drugim poznajemy elfkę która ma ponad 1000 lat, a zachowuje się jak niedorozwinięta idiotka która większość z tych lat spędziła zamknięta jakiś mini raju i teraz stawia pierwsze kroki na zewnątrz.

Chodzi o to że ludzie się przystosowują do środowiska. I jeśli środowisko jest podłe to ludzie stają się podli (chciałem użyć tu bardziej dosadnego przekleństwa ale się powstrzymałem bo może to czytać młodzież).
A tu środowisko jest paskudne, a autor serwuje nam naiwnych świerzaków, naiwną ponad 1000 letnią elkę.

Chyba lepiej zostać brzy Berserku, który jest mroczmy fantasy w formie i treści...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: KubciO » pn wrz 17, 2018 6:39 pm

FB Studio JG pisze:Już 21 września premierę będzie miał trzeci tomik mangi "Goblin Slayer" #3. Szykuje się wielka bitwa! Poniżej obwoluta, zachęcamy również do lektury początkowych stron.
► Pokaż Spoiler
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Bukafo » czw wrz 20, 2018 1:25 am

Trzeci tomik zakupię sobie wraz z drugim, natomiast jak już Studio JG nadgoni Japonię, to po prostu zacznę kupować Berserka. Bardzo podobają mi się mangi z gatunku dark fantasy, a powyższe serie bardzo dobrze mi się czyta, więc na pewno z nich nie zrezygnuję tak szybko. 😄
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Akiho » ndz paź 28, 2018 6:47 pm

Okładka 5 tomu.
► Pokaż Spoiler
Samą mangę chętnie zakupię w ramach wspierania serii fantasy, których wiecznie mi mało na naszym rynku, choć to raczej będzie dopiero przyszłoroczny zakup i być może będziemy mieć już komplet wydanych w Japonii tomów. Ostatnio JG znacznie się poprawiło w tej kwestii, a i anime całkiem dobrze, póki co mi się ogląda ^^
Obrazek

Reiko_Hakase
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Reiko_Hakase » pn paź 29, 2018 9:55 am

Lepsze takie fantasy niż żadne, nawet jeśli ma swoje wady - wspomniany wcześniej dysonans irytuje, w takim Berserku poziom brutalności, mroku i przemocy utrzymany jest przez ~90% czasu, a tutaj może z 50% - tak długo jak pojawiają się gobliny i tytułowy Zabójca robi swoją robotę (ale nadal lepsze 50% niż nic). Natomiast większy udział żeńskich postaci to od razu wzrost fanserwisu (nie żeby mi było z tym źle), naiwności i infantylności, trochę szkoda.

Niby można sobie tłumaczyć, że Elfka siedziała te 1000 lat w elfiej enklawie gdzieś w lesie i jest relatywnie młoda, a Kapłanka spędzała czas na naukach w świątyni, ale ileż można. A nowicjuszy z początku nawet szkoda komentować.

Ale co by nie mówić, czyta się nieźle i kreska przypadła mi do gustu. Szkoda, że zapewne niedługo nadgonimy Japonię i zacznie się większe czekanie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Bukafo » śr lis 07, 2018 10:58 am

Po przeczytaniu drugiego, oraz trzeciego tomiku nadal mi się czyta to bardzo dobrze, a nawet lepiej. Rzekłbym, że poziom wraz z każdym tomem wzrasta. Czekam z niecierpliwością na czwarty tomik i pomału zaczynam ubolewać nad tym, że od piątego wzwyż trzeba będzie czekać grubymi miesiącami... 😢

PS. Na szczęście mnie Kapłanka nie irytuje swoim zachowaniem.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Reviolli » wt sty 22, 2019 9:39 pm

Ja jestem po tomiku 3 i 4.

Tomik 3 jest taki jakiś standardowy, w zasadzie historia jakich widziałem setki. Nawet przez chwilę zastanawiałem się czy czytam zabójcę goblinów czy może jednak jakąś inną serie. Ale w tle na 3-4 planie jednak była masakra i cierpienie. Bardzo mi się podobało to jak MC
► Pokaż Spoiler
Ogólnie to polubiłem bardzo głównego bohatera.

Tomik 4.
Zwłaszcza na początku to popis mc. Jetem słaby na takie przedstawienie postaci. Niestety nowy ark (wyprawa do wielkiego miasta) jakoś mocno mnie zniechęciła, ponieważ rozwija się to bardzo standardowo i nudno.

W sumie oba tomiki to takie pół na pół komedii i ciemności.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Bukafo » śr sty 23, 2019 6:20 pm

Reviolli pisze:
wt sty 22, 2019 9:39 pm
Niestety nowy ark (wyprawa do wielkiego miasta) jakoś mocno mnie zniechęciła, ponieważ rozwija się to bardzo standardowo i nudno.
Tutaj muszę się niestety zgodzić z Tobą. Mnie właściwie ta cała akcja w kanałach niezbyt porwała. Liczę, że kolejny tom mi to zrekompensuje.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Bukafo » śr sty 23, 2019 6:31 pm

A tutaj okładka tomu 6. :)
► Pokaż Spoiler
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: MarcinManga » śr cze 19, 2019 11:57 pm

Okładka 7 tomu "Goblin Slayer"
► Pokaż Spoiler
Okładka 4 tomu "Goblin Slayer - Side Story - Year One"
► Pokaż Spoiler
Okładka 2 tomu "Goblin Slayer - Brand New Day"
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: nikotynaimalina » czw cze 20, 2019 11:17 am

Podoba mi się ta seria, aczkolwiek niektóre postacie (Aj, aj, aj, złapałam się za głowę kilkukrotnie. :|) strasznie mnie denerwowały; ich zachowania były nielogiczne, np. wspomniana wcześniej pani Elfka - niby tysiąc lat a rozwydrzona nastoletnia g*wniara...

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Yuriko » ndz cze 23, 2019 1:50 pm

Jak dla mnie najgorsza okładka z Goblina, ale i tak czekam bardzo :D Mam nadzieję, że dodatki również się ukażą za jakiś czas w Polsce.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Bukafo » pn cze 24, 2019 6:37 pm

Rzeczywiście najgorsza okładka jak dotąd. :?
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Goblin Slayer

Post autor: Reviolli » wt lip 30, 2019 9:45 pm

5 tomik za mną. Na bank nie polubię tej elfki, ta postać jest nie do odratowania.
Jak się tak zastanowiłem to nie licząc MC to nikogo innego tu nie lubię, a to może stać się problemem.

Sam tomik raczej mocno przeciętny, można powiedzieć że nawet nudny...
Teoretycznie ukazał się nowy cel, oraz tajemnica (nawet dwie). Ale nie uratowało to tego tomiku.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości