Zamek Ptasiej Klatki

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: SallyCzarownica » wt maja 01, 2018 4:44 pm

Autor: Toutarou Minami
Tomy: 4
Gatunek: horror, dramat
Opis: Miesiąc po tym, jak Kumo Shirasagi zaginęła bez wieści, grupka jej kolegów i koleżanek z klasy decyduje się rozpocząć poszukiwania na własną rękę. Jedyny trop, na jaki wpadli, wiedzie ich do opuszczonego lunaparku, gdzie wznosi się Zamek Ptasiej Klatki. W środku tego niezwykłego budynku okazuje się jednak, że nie są sami. Ktoś usypia ich gazem, a gdy się budzą, mają już założone obroże, które łańcuchami łączą ich w pary. Z głośników odzywa się głos, który informuje, że właśnie stali się uczestnikami makabrycznej gry – wygrywa para, której uda się pozostać przy życiu na tyle długo, aby opuścić to miejsce. Bohaterów skazanych na łaskę szaleńca może uratować jedynie zimna krew. Ale skąd mają wiedzieć, na co stać ich towarzyszy? I co najważniejsze – na co stać ich samych?

Okładka:
► Pokaż Spoiler
Dodatkiem będzie pocztówka.
► Pokaż Spoiler
Premiera 18 maja.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: ociesek » wt maja 01, 2018 7:55 pm

Logo wyszło im świetnie! Oby to nie była druga Gra w Króla...

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: ninna » wt maja 01, 2018 8:40 pm

Bardzo ładna okładka, świetnie wypadły te czerwone akcenty.

Cóż, ja właśnie nastawiam się na coś w stylu "Gry w Króla". Z takich tytułów przeczytałam już "Grę", "Doubt", "Judge" i jeszcze mi się nie znudziło :P. To średniaki, które czyta się bardzo szybko. Ale lektura jest przyjemna i lekka. A może akurat "Zamek" mnie czymś zaskoczy?

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: KubciO » wt maja 01, 2018 8:50 pm

Tytuł kompletnie mnie nie interesuje, ale muszę przyznać, że okładka jest śliczna. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: SallyCzarownica » śr maja 09, 2018 6:44 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: ninna » ndz cze 03, 2018 7:59 pm

Przeczytane. Manga jest całkiem spoko. Ot, młodzieżowy thrillerek pokroju "Doubt" i "Judge". Identyczny klimat i podobni bohaterowie. Jak się komuś jeszcze nie znudziły takie historie (jak mi) to i to powinno się spodobać. Postacie nie są szczególnie wyraziste, jest trochę nielogiczności i dziur w fabule ale ja takie rzeczy czytam dla prostej rozrywki. "Zamek Ptasiej Klatki" czyta się szybko i przyjemnie. Jestem ciekawa, jak to się zakończy.

Co do wydania to mamy duży format (wysokość jak "Emma" czy mangowe adaptacje Lovecrafta), lakier wybrany na okładce, kilka kolorowych stron na kredzie i dobre tłumaczenie. Niestety, nie obyło się bez wpadek. Sporo tu łupieżu. Raz jego natężenie jest mniejsze, raz większe ale towarzyszy nam praktycznie przez cały tom. Ponadto zauważyłam ucięty tekst na jednej ze stron:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: KubciO » śr wrz 19, 2018 6:59 pm

FB Studio JG pisze:Już w poniedziałek oficjalną premierę będzie miała manga "Zamek Ptasiej Klatki" #3. To już przedostatni tom, co oznacza, że już wkrótce dowiemy się, czy któremuś z bohaterów uda się przeżyć tę mrożącą krew w żyłach przygodę. Poniżej prezentujemy obwolutę i zachęcamy do lektury początkowych stron.
► Pokaż Spoiler
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: ninna » pt gru 07, 2018 12:10 pm

Cała seria za mną. Cóż, zakończenie mocno "kreskówkowe" (w negatywnym sensie). Ale w sumie cała ta manga jest taka. Mamy dziury w fabule, brak konsekwencji bądź logiki, "cudowne" zbiegi okoliczności. Mam wrażenie, że autorka chciała jakby wyjść przed szereg i stworzyć coś, do czego nie ma (jeszcze?) umiejętności. Jednak sam pomysł fajny.

Nie wiem czemu ale manga mi się podoba. Jeśli przymknie się oko na niedociągnięcia, jest to fajna pozycja rozrywkowa. "Zamek" czyta się szybko, nie ma przestojów akcji i można miło spędzić przy tej mandze czas. Taka druga "Gra w Króla" :wink:. Ale chyba po "Zamku" mam już dość takich historii i muszę od nich odpocząć.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Archerito » czw cze 23, 2022 1:18 pm

ninna pisze:
pt gru 07, 2018 12:10 pm
Cała seria za mną.
Czy ktoś jeszcze poza mną i ninna czytał to badziewie? Nosz kurde jak mnie ta manga wymęczyła :/ Cierpię na chroniczny niedobór surwiwali i bardzo mnie ucieszyło, że pojawił się kolejny tytuł w tym klimacie. A tu lipa...to nie jest nawet poziom średni jakie miały Judge i Doubt. Postaci ciężko jest polubić bo są płaskie jak karton i do tego całkowicie odrealnione. Każda z nich ma dosłownie jedną cechę rozpoznawczą. I żeby te cechy były chociaż ciekawe ale są tak nienaturalne, że w żaden sposób nie można się z tą bandą bęcwałów utożsamić. To już w Wielkiej Wojnie Zodiaku było zdecydowanie lepiej w kontekście postaci. Dodatkowo co chwilę wrzucane heheszkowe wstawki na podobieństwo tych z FMA. Gra w Króla była o tyle lepsza, że tam spartolone było zakończenie chociaż sam koncept był naprawdę ciekawie przemyślany. Tutaj wszystko jest do bólu naiwne, że aż oczy szczypią. Jedyne co mi się podobało to motyw zagadek i ich analizowania. Zakończenie przemilczę bo było tak kretyńskie, że masakra. A najlepsze w nim było
► Pokaż Spoiler
Dno i 5 metrów mułu moi drodzy. Ehh...chyba czas przeczytać po raz setny Battle Royale.

PS: nawet sceny śmierci nie były ani ciekawe, ani pomysłowe :(

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Akiho » czw cze 23, 2022 7:01 pm

Archerito pisze:
czw cze 23, 2022 1:18 pm
Cierpię na chroniczny niedobór surwiwali
+1

Wydaje mi się też że takie mangi potrzebują więcej mieć tomów by się rozkręcić, wiesz budować napięcie zgłębiać psychikę bohaterów 4-6 tomów to zdecydowanie za mało, bo potem czuje się tylko rozczarowanie że w ostateczności był to jakiś banał a bohaterowie są ci totalnie obojętni. W sumie ile my mieliśmy tego typu mang policzmy, jak coś sobie przypomnisz to proszę dodaj.

Battle Royale , Mirai Nikki, Zamek ptasiej klatki, Doubt, Judge, Gra w króla, jednotomowe za wiele nie czytałam ,ale one to dopiero są mocno średnie, chociaż taki Hideout był całkiem ciekawy
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Archerito » czw cze 23, 2022 7:29 pm

Akiho pisze:
czw cze 23, 2022 7:01 pm
Wydaje mi się też że takie mangi potrzebują więcej mieć tomów by się rozkręcić, wiesz budować napięcie zgłębiać psychikę bohaterów 4-6 tomów to zdecydowanie za mało, bo potem czuje się tylko rozczarowanie że w ostateczności był to jakiś banał a bohaterowie są ci totalnie obojętni.
Z jednej strony masz rację. Z drugiej wydaje mi się, że przede wszystkim chodzi o pomysł i sposób przekazu. Taki BR (który uważam za najlepszy surwiwal na naszym rynku) zrobił to perfekcyjnie. I jestem wręcz przekonany, że gdyby był o połowę krótszy też by sobie poradził. W bardzo podobny klimat poszedł Zodiak i nawet nie najgorzej mu to wyszło. Pamiętniki np. miały już 12 tomików (czyli IMHO całkiem dużo) i też poza główną ekipą pozostali raczej średnio byli zarysowani.
Akiho pisze:
czw cze 23, 2022 7:01 pm
W sumie ile my mieliśmy tego typu mang policzmy, jak coś sobie przypomnisz to proszę dodaj: Battle Royale , Mirai Nikki, Zamek ptasiej klatki, Doubt, Judge, Gra w króla
Od biedy jeszcze Deadman Wonderland I Tytani mają w sobie dość dużo BR ale to chyba raczej w głównej mierze shoneny. I to chyba tyle...niestety :(
Akiho pisze:
czw cze 23, 2022 7:01 pm
jednotomowe za wiele nie czytałam ,ale one to dopiero są mocno średnie, chociaż taki Hideout był całkiem ciekawy
Nie wiem czy takie w ogóle są. Hideaout raczej nie jest typowym surwiwalem. W mojej ocenie to bardziej thriller czy horror. Kreska piękna i w sumie z tego co pamiętam nawet potrzymał mnie w napięciu ale to taki tytuł "na raz".

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Kuroneko » czw cze 23, 2022 8:48 pm

Przeczytałam tylko pierwszy tom Zamku Ptasiej Klatki i z tego co pamiętam, był taki sobie. Lubiłam zagadki, ale klimat nie do końca mi się udzielił i bohaterów już nie bardzo pamiętam.

Z mang typu survival i battle royale znam Btoom!, Eden no Ori, Darwins Game, Jinrou Game, Real Account, Ikenie Touhyou, Danganronpa.

Wszystkie są w porządku, choć naprawdę wybitne były jedynie Liar Game oraz Bokurano.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Archerito » czw cze 23, 2022 8:55 pm

Kuroneko pisze:
czw cze 23, 2022 8:48 pm
Z mang typu survival i battle royale znam Btoom!, Eden no Ori, Darwins Game, Jinrou Game, Real Account, Ikenie Touhyou, Danganronpa.
Z tego co kojarzę to tylko Danganrompa wyszła w Polsce. Nie czytałem ale wszelkie głosy jakie słyszałem to manga jest tragiczna w porównaniu do nowelki i gry :(

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Kuroneko » czw cze 23, 2022 9:03 pm

Archerito pisze:
czw cze 23, 2022 8:55 pm
Z tego co kojarzę to tylko Danganrompa wyszła w Polsce. Nie czytałem ale wszelkie głosy jakie słyszałem to manga jest tragiczna w porównaniu do nowelki i gry :(
Nie mam porówniania do nowelki czy gry, ale manga nie wywarła jakiegoś szczególnego wrażenia. Jednak nie czytałam całości.
Archerito pisze:
czw cze 23, 2022 1:18 pm
Ehh...chyba czas przeczytać po raz setny Battle Royale.
Do Battle Royale najbliżej chyba jest Gantz, jeśli chodzi o klimat. Anime mi się podobał, a widziałam też film live action, który nawet był dobry.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Archerito » czw cze 23, 2022 9:15 pm

Kuroneko pisze:
czw cze 23, 2022 9:03 pm
Do Battle Royale najbliżej chyba jest Gantz, jeśli chodzi o klimat. Anime mi się podobał, a widziałam też film live action, który nawet był dobry.
Dlatego bardzo liczę na to, że kiedyś się w Polsce pojawi...najlepiej od JPFu jako wydanie ekskluzywne. Gantz to jedyna manga jakiej czytałem skalnacje. Film był...hmm...dość nierówny moim zdaniem. Anime nie oglądałem...w sumie to nawet nie wiedzialem, że jest. Jaką część mangi adaptuje anime? Całość?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: ociesek » pt cze 24, 2022 7:58 am

Spróbujcie Alice in Borderland. To też dobry survival.
I High-Rise Invasion.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Kuroneko » pt cze 24, 2022 12:39 pm

Archerito pisze:
czw cze 23, 2022 9:15 pm
Dlatego bardzo liczę na to, że kiedyś się w Polsce pojawi...najlepiej od JPFu jako wydanie ekskluzywne. Gantz to jedyna manga jakiej czytałem skalnacje. Film był...hmm...dość nierówny moim zdaniem. Anime nie oglądałem...w sumie to nawet nie wiedzialem, że jest. Jaką część mangi adaptuje anime? Całość?
Nie, gdzieś osiem tomów. Anime ma inne zakończenie, więc jakieś 4-5 ostatnich odcinków różnią się od mangi. Ja zaczęłam od anime i bardzo mnie wciągnęło.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Archerito » pt cze 24, 2022 6:35 pm

Kuroneko pisze:
pt cze 24, 2022 12:39 pm
Nie, gdzieś osiem tomów. Anime ma inne zakończenie, więc jakieś 4-5 ostatnich odcinków różnią się od mangi. Ja zaczęłam od anime i bardzo mnie wciągnęło.
Czyli jest szansa na jakieś lepsze zakończenie bo to z mangi było chyba jeszcze głupsze niż w "Grze w króla" xD Przekonałaś mnie...jak tylko znajdę anime na necie to łyknę w ten weekend :D

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: MrOrochimaru » ndz lip 10, 2022 5:40 pm

Zabrałem się do czytania zamku, mając nadzieję na dobry survival, a niestety manga okazała się nudnym rozczarowującym badziewiem. Pierwszy tom był nawet okej/dobry, dawał nadzieję na coś interesującego, ale niestety z każdym kolejnym tomem poziom historii spadał, a zakończenie to najgorsze gówno, jakie powstało. Chyba jeden z najgorszych survivali na naszym rynku.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Archerito » ndz lip 10, 2022 7:32 pm

MrOrochimaru pisze:
ndz lip 10, 2022 5:40 pm
z każdym kolejnym tomem poziom historii spadał, a zakończenie to najgorsze gówno, jakie powstało. Chyba jeden z najgorszych survivali na naszym rynku.
Całokształtowo może i najgorsze ale jeśli chodzi o zakończenia to moim zdaniem w "Grze w króla" było zdecydowanie bardziej kretyńskie xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości