Polife - Moje życie jako Japonki w Polsce

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
sambista
Status: Offline

Polife - Moje życie jako Japonki w Polsce

Post autor: sambista » sob mar 10, 2018 11:47 am

Obrazek
Mówią, że Japonia to dziwny kraj. Jak się jednak okazuje, dokładnie tak samo można powiedzieć o Polsce! "Polife" to komiksowy zapis niezwykłej podróży przez naszą kulturę z perspektywy Keiko Kikkawy, Japonki, dla której Polska jest jak drugi dom... nawet jeśli czasem wygląda na dom wariatów. Oto unikatowa okazja, żeby spojrzeć na naszą rzeczywistość oczami Keiko i na nowo odkryć ten szalony, pełen cudów, dziwów i absurdów kraj nad Wisłą.
Komiks jest dostępny w dwóch wersjach językowych(polska i japońska). Obie mają identyczne okładki, ale tylko polska ma opis z tyłu(znajoma się na tym przejechała i prawie kupiła japońską, chciałam ostrzec i przy okazji założyłam temat bo nie było).

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Polife - Moje życie jako Japonki w Polsce

Post autor: ninna » sob mar 31, 2018 5:06 pm

Ja swój egzemplarz już przeczytałam i jeśli ktoś się waha, to bardzo polecam kupić sobie ten komiks :D. Tak jak nie lubię papierowych komedii i pasków komiksowych, tak "Polife" kupiło mnie od razu! Świetna rzecz, autorka wydaje się sympatyczną osobą i ma bardzo dobry zmysł obserwacji. Manga obfituje w trafne spostrzeżenia na temat Polaków i naszego kraju, ale jest też bogata w ciekawostki o Japonii. Całość jest autentycznie zabawna i przemiło spędziłam przy tym tytule czas.

Kreska nie jest mistrzostwem świata ale nie ona jest tu najważniejsza. Komiks jest cieniutki ale nie radzę czytać go na raz (zresztą chyba wszystkie "paskowce" czytane cięgiem potrafią zmęczyć). Ja rozłożyłam sobie lekturę na kilka rat i bawiłam się świetnie :D. Tłumaczenie jest płynne, żywe i zabawne gdy trzeba. Z błędów wyłapałam tylko jakieś drobnostki (teraz pamiętam tylko powtórzenie wyrazu).

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Polife - Moje życie jako Japonki w Polsce

Post autor: Ginny » śr kwie 04, 2018 6:45 pm

Zakupiłam obie wersje, sprawdzam, na ile jestem w stanie już zrozumieć po japońsku. Sama manga rewelacja :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Polife - Moje życie jako Japonki w Polsce

Post autor: Meliona » pt cze 15, 2018 10:28 pm

Właśnie skończyłam czytać swój tomik i powtórzę się za poprzednikami - ten komiks jest rewelacyjny :D
W każdym pasku łatwo się połapać, zawierają dużo treści przedstawionej w jak najbardziej sensowny sposób. Uważam, że to trudna rzecz, na czterech kadrach przedstawić sensownie historię, więc pełen szacunek z mojej strony. Kreska dobrze oddaje to, co powinna.
Wiele jest tutaj fajnych ciekawostek o Japonii, które rozszerzyły moją wiedzę o tym kraju. Na niejednym pasku się uśmiałam. Ponadto autorka ma dość ciekawe życie i przedstawia nam trochę sytuacji, które się jej przytrafiły. Sporo jest też o jedzeniu.
Sama dawkowałam sobie lekturę, bo tutaj każdy pasek można z powodzeniem czytać osobno.

Gorąco zachęcam wszystkich do kupienia i przeczytania Polife :D Ten komiks zasługuje na większe zainteresowanie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości