Deadlock

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Deadlock

Post autor: SallyCzarownica » wt lis 07, 2017 5:38 pm

Autorzy: Saki Aida, Yuu Takashina
Tomy: 2 (kontynuowana)
Gatunek: kryminał, yaoi
Opis: Yuuto Lennix, policjant z wydziału narkotykowego zostaje oskarżony o zamordowanie swojego partnera. Mimo iż twierdzi, że jest niewinny, dowody świadczą przeciwko niemu. Zostaje skazany i trafia do Schelger - więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie brutalne pobicia i morderstwa są na porządku dziennym. Zwalczające się gangi, silny podział rasowy i fakt, że Yuuto musi ukrywać swój zawód sprawiają, że każdy dzień jest walką o przeżycie. Niespodziewanie pojawia się jednak szansa na odzyskanie wolności. FBI proponuje mu współpracę - ma odszukać groźnego przestępcę o pseudonimie Corvus, który z więzienia wydaje rozkazy swoim podwładnym. Czy Yuuto zdoła zakończyć śledztwo zanim padnie ofiarą współwięźniów?

Obrazek

Początkowe strony.

Już nie mogę się doczekać, zacieram rączki.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Deadlock

Post autor: ociesek » wt lis 07, 2017 7:04 pm

Czy ta manga nie jest na hiatusie?

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Deadlock

Post autor: SallyCzarownica » wt lis 07, 2017 8:02 pm

Nie, po prostu tak wolno wychodzi. To tytuł dla cierpliwych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Deadlock

Post autor: Skolopendrokot » wt lis 07, 2017 9:12 pm

Na pewno kupię. Czy ktoś, kto czytał, mógłby powiedzieć, czy tytuł jest utrzymany w komediowym, czy bardziej poważnym tonie?

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Deadlock

Post autor: SallyCzarownica » wt lis 07, 2017 9:28 pm

Skolopendrokot, to jest poważne. Tam nie ma nic z komedii. Dobry kryminał z porządną fabułą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Deadlock

Post autor: Skolopendrokot » śr lis 08, 2017 12:31 am

Czyli naprawdę dobry powód, żeby kupić. Brakowało mi podobnych tytułów BL na naszym rynku.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Deadlock

Post autor: miaka88 » śr lis 08, 2017 8:23 am

A jak wygląda sprawa ze scenami? Są w pierwszym tomie czy trzeba czekać na kolejne tomy?
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Deadlock

Post autor: SallyCzarownica » śr lis 08, 2017 10:48 am

miaka88, daję w spoilerze, tak na wszelki wypadek.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Deadlock

Post autor: Ame » śr lis 08, 2017 10:54 am

Skoro tak wolno wychodzi nie lepiej byłoby wydać nowelkę? Która ma tylko 4 tomy... :roll: SallyCzarownica coraz bardziej zachęcasz. Lubię kryminały. :P

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Deadlock

Post autor: SallyCzarownica » śr lis 08, 2017 12:02 pm

Ame, z tego co pamiętam, to pani Beata z Kotori napisała kiedyś tu, na forum, że chcieli wydać novelkę, ale licencja była zbyt droga. Sama też bym wolała LN, wiadomo - oryginał, więcej szczegółów. Ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Szkoda tylko, że autorka mangi ma takie zabójcze tempo. I szkoda, że Otai przestała zaglądać na forum, ona to by Was dopiero zachęciła do Deadlocka. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Deadlock

Post autor: Ame » śr lis 08, 2017 1:57 pm

Dla Studia licencja też jest droga? Pytał się ktoś Studia JG?

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Deadlock

Post autor: SallyCzarownica » śr lis 08, 2017 2:22 pm

Ale że na novelkę? Może ich by było stać, kto wie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Deadlock

Post autor: Skolopendrokot » śr lis 08, 2017 6:10 pm

Wydaje mi się, że skoro wybrali mangę, to oznacza, że licencja novelki również była dla nich za droga. Szkoda, bo wiele bym oddała, żeby móc ją przeczytać. Osobiście ubolewam nad tym, że tytuły BL wydawane w Polsce to głównie komedie.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Deadlock

Post autor: Fani » śr lis 08, 2017 9:51 pm

Czemu manga a nie linght novel Deadlock? LN jest krótka i zakończona, a manga trwa i trwa i nie wiadomo ile lat przyjdzie nam czekać na zakończenie z takim tempem wydawania.

SJG: Z kilku powodów. Po pierwsze, szczerze powiedziawszy jakoś nas ta proza nie porwała - o wiele bardziej spodobała nam się manga, która jest dodatkowo pięknie zilustrowana i chociaż ukazuje się powoli, to naprawdę uważamy, że warto czekać. Po drugie, choć bardzo dużo ludzi deklaruje się, że chciałoby jak najwięcej LN na rynku, to w rzeczywistości wcale tak dużo osób ich nie kupuje. A trzeci powód - przygotowanie LN do druku zajmuje mnóstwo czasu i pracy. Żeby to zrobić dobrze (a młodzieżowa literatura japońska jest tak różna od polskiej jak to tylko możliwe - zwykle przypomina scenariusz anime) trzeba się nad tym naprawdę mocno napocić - w takich narracjach roi się od szeregów wielokropków puszczonych przez kilka linijek, onomatopei, powtarzania w kółko tego samego, opisów na poziomie nędzy i rozpaczy. W dodatku czytelnicy zwykle zbierający mangi oczekują nowych tomów szybko - a wydawanie książki to jak wydawanie 10-15 tomików mangi, albo i gorzej. Na razie sloty na LN mamy obsadzone, zaś w przyszłości - cóż, na pewno będziemy bardzo selektywni, bo jeśli mamy w coś wkładać tyle pracy, to musimy być do tego naprawdę przekonani :)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Deadlock

Post autor: Akiho » śr lis 08, 2017 10:10 pm

Ze wszystkich wydawanych u nas LN, to właśnie od JG nie zbieram nic. Toradora wychodzi w strasznie ślimaczym tempie i historia w anime ponoć bardzo wiernie została adaptowana, poza tym mam już też kilka tomów mangi, które w sumie planuje sprzedać, bo historia mnie jakoś nie wbiła w krzesło i nie polubiłam Taigi. Log horizon po bardzo nieudanym drugim sezonie zupełnie mnie zniechęcił. Oba te tytuły są dla mnie w sumie słabe... Choć wiadomo kwestia gustu

Deadlock kupię jak już wyjdzie drugi tomik. Cierpliwość mam już zahartowaną dzięki JG i Yumegari :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Deadlock

Post autor: Ame » czw lis 09, 2017 3:28 pm

Akiho pisze:
śr lis 08, 2017 10:10 pm
Ze wszystkich wydawanych u nas LN, to właśnie od JG nie zbieram nic.
Ja też. Skoro nie ma nic nowego w Toradore LN nie widzę sensu kupować. Zwłaszcza, że anime było okej i nic ponadto. A LG skończyłam na I sezonie. Dzieci mnie wymęczyły i niektóre odcinki były nudne, aby sięgnąć po kontynuację.
Oby studio JG zrobiło tak jak Waneko z NGNL. :pray:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Deadlock

Post autor: Meliona » czw gru 14, 2017 1:23 pm

Pierwszy tomik jest całkiem niezły. Fabularnie jest ok, a postacie na razie nie budzą mojej sympatii. Nie porwał mnie specjalnie, bo nie lubię więziennych klimatów, ale jestem zainteresowana kontynuacją. LN za to nie byłabym specjalnie zainteresowana, bo czytanie książki BL po polsku mogłoby być zbyt żenujące :lol:
Dobrze, że szału nie ma, bo inaczej czekanie na kolejne tomy byłoby udręką (Złamane skrzydła, Nim rozkwitną kwiaty, Zakochany Tyran, chlip, chlip). :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Deadlock

Post autor: SallyCzarownica » śr lut 07, 2018 8:11 pm

wiadomo ile Deadlock będzie miał tomów?
SJG: To jeszcze nie jest potwierdzona informacja, ale wszystko wskazuje na to, że zamknie się w 3 tomach. Do narysowania zostało już niedużo rozdziałów, mamy nadzieje, że następny tomik, który ukaże się w Japonii będzie ostatni - i oby wypuścili go jak najszybciej, bo sami nie możemy się doczekać :D

Łeee, tylko trzy tomy? Coś wątpię, żeby autorka to ładnie zamknęła.
Otai, da radę? Czytałaś novelkę, więc pewnie się orientujesz.
Obrazek

Otai
Status: Offline

Deadlock

Post autor: Otai » śr lut 14, 2018 6:38 pm

SallyCzarownica pisze:
śr lut 07, 2018 8:11 pm
Otai, da radę? Czytałaś novelkę, więc pewnie się orientujesz.

Samego Deadlocka da radę zamknąć, przy czym trzeba pamiętać, że light novel Deadlocka ma kontynuacje (Deadshot i Deadheat) i to dopiero w nich zamknięte są wszystkie wątki ;). Że tak zarzucę spoilerem:
► Pokaż Spoiler
Tak, że raczej dostaniemy adaptacje 1 tomu DEAD - Deadlocka. Ale to przecież tylko początek historii :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Deadlock

Post autor: SallyCzarownica » czw lut 15, 2018 12:55 pm

Ech, nie lubię otwartych zakończeń.
Otai, dzięki za odpowiedź. :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości