OPUS

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Status: Offline

OPUS

Post autor: Angu » pn wrz 11, 2017 6:15 pm

Obrazek

Autor: Satoshi Kon
Liczba tomów: 1 (wydanie zbiorcze, 2w1, wydanie exclusive - oprawa zintegrowana, lakier wybrany)
Gatunek: Akcja, Psychologiczny, seinen
Opis: Poczytny mangaka właśnie ma zakończyć pracę nad swoim sztandarowym komiksem. Chcąc ubarwić fabułę decyduje się uśmiercić jednego z głównych bohaterów. Okazuje się jednak, że charyzmatyczny Rin nie pozwoli się tak łatwo wyeliminować - kradnie kadr, na którym ma zginąć i wciąga autora do wnętrza mangi! Teraz rysownik musi sobie poradzić wewnątrz groźnej rzeczywistości, pełnej postaci posiadających nadprzyrodzone zdolności. Jak potoczy się historia, która zaczęła żyć własnym życiem, mieszając przeszłość, przyszłość i wydarzenia z dwóch światów w labiryncie wątków? Czy autorowi uda się z niego uciec?

Satoshi Kon, autor znanych animacji takich jak "Paprika", "Millennium Actress" czy "Perfect Blue", zanim zyskał sławę dzięki swoim filmom, rozpoczął karierę jako utalentowany mangaka. "Opus" to dzieło publikowane w częściach na łamach "Comic Guys" w latach 1995-1996. Po upadku magazynu komiks pozostał przez wiele lat niedokończony. Dopiero po przedwczesnej śmierci autora w 2010 roku, odnaleziono szkice ostatnich stron, co pozwoliło kompletnej historii nareszcie ujrzeć światło dzienne. Jedna z niewielu mang, jakie stworzył Satoshi Kon, nareszcie trafiła do rąk czytelników.

Przykładowe strony tutaj
Postaram się kupić w październiku, wygląda ciekawie. Oby wydanie exclusive obyło się bez wpadek jak przy "dziewczynce".
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
Fanatyk

OPUS

Post autor: Łukasz.T » pn wrz 11, 2017 6:30 pm

Pewnie kupie przed świętami :P

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept

OPUS

Post autor: Skolopendrokot » pn wrz 11, 2017 7:04 pm

Strasznie mnie kusi, ale chyba wstrzymam się z zakupem, bo niebawem ma wyjść drugi tom Sagi Winlandzkiej, więc miejsce na droższy tytuł mam już w tym/następnym miesiącu zaklepane.

Poczekam na opinie.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony

OPUS

Post autor: amsterdream » ndz wrz 17, 2017 10:13 pm

Wczoraj przeglądałem Opus na stoisku SJG i czuję się zawiedziony wydaniem biorąc poprawkę na cenę tej mangi. Spodziewałem się czegoś w standardzie Blame!, miał być format B5 a jest A5, w miękkiej oprawie.
Ostatnio zmieniony wt wrz 19, 2017 9:31 am przez amsterdream, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Kontakt:

OPUS

Post autor: Dembol » ndz wrz 17, 2017 10:17 pm

To jest taka półtwarda oprawa.
http://evilmanga.tumblr.com/ - manga dla dojrzałego czytelnika

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony

OPUS

Post autor: amsterdream » ndz wrz 17, 2017 10:25 pm

Oprawa faktycznie sztywniejsza niż w większości wydawanych u nas mang, ale dla mnie to nadal bardziej na miękką wyglądało niż na twardą. Najbardziej zdziwił mnie ten format, B5 na pewno to nie było.

Awatar użytkownika
Maur
Adept

OPUS

Post autor: Maur » śr wrz 20, 2017 1:41 pm

Studio napisało na teraz na FB, że Opus trafi do Empików, a czy nie mówli, że to się nie stanie, bo za mały nakład? Czy coś źle pamiętam...

Awatar użytkownika
Kirion
Adept

OPUS

Post autor: Kirion » śr wrz 20, 2017 1:46 pm

Może po prostu przekopiowali formułkę o dostępności tomów z innego posta? Też mi się wydaje, że pisali, że tego w Empikach nie będzie.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept

OPUS

Post autor: Skolopendrokot » śr wrz 20, 2017 1:57 pm

Pisali. Pamiętam, że wspominali o tym na FB.

Awatar użytkownika
Mormicc
Wtajemniczony

OPUS

Post autor: Mormicc » śr wrz 20, 2017 2:26 pm

Mogli też poprostu z rozpędu wkleić standardową formułkę i zapomnieć usunąć informacje o Empiku :P
Mój profil MAL <--- można zapraszać do znajomych :v
Kupiłbym: Houseki no Kuni, K no Souretsu, Shimanami Tasogare :v

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept

OPUS

Post autor: Skolopendrokot » śr wrz 20, 2017 3:04 pm

Nie sądze, bo ktoś w komentarzach się do tego odniósł i odpisali mu, że mangi na pewno nie będzie w Empiku, ale zapraszają do innych sklepów.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife

OPUS

Post autor: miaka88 » czw wrz 21, 2017 10:24 am

Pisali, że OPUS ma format B5
B5 to 17,6 x 25 cm format Opusa to 17,2 x 24 cm
Czyli Blame! ma większy format niż B5. Chociaż Berserk, Emma i Monster mają A5 to te od JPF są niższe okolo 1-2 cm.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”