OPUS

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

OPUS

Post autor: Angu » pn wrz 11, 2017 7:15 pm

Obrazek

Autor: Satoshi Kon
Liczba tomów: 1 (wydanie zbiorcze, 2w1, wydanie exclusive - oprawa zintegrowana, lakier wybrany)
Gatunek: Akcja, Psychologiczny, seinen
Opis: Poczytny mangaka właśnie ma zakończyć pracę nad swoim sztandarowym komiksem. Chcąc ubarwić fabułę decyduje się uśmiercić jednego z głównych bohaterów. Okazuje się jednak, że charyzmatyczny Rin nie pozwoli się tak łatwo wyeliminować - kradnie kadr, na którym ma zginąć i wciąga autora do wnętrza mangi! Teraz rysownik musi sobie poradzić wewnątrz groźnej rzeczywistości, pełnej postaci posiadających nadprzyrodzone zdolności. Jak potoczy się historia, która zaczęła żyć własnym życiem, mieszając przeszłość, przyszłość i wydarzenia z dwóch światów w labiryncie wątków? Czy autorowi uda się z niego uciec?

Satoshi Kon, autor znanych animacji takich jak "Paprika", "Millennium Actress" czy "Perfect Blue", zanim zyskał sławę dzięki swoim filmom, rozpoczął karierę jako utalentowany mangaka. "Opus" to dzieło publikowane w częściach na łamach "Comic Guys" w latach 1995-1996. Po upadku magazynu komiks pozostał przez wiele lat niedokończony. Dopiero po przedwczesnej śmierci autora w 2010 roku, odnaleziono szkice ostatnich stron, co pozwoliło kompletnej historii nareszcie ujrzeć światło dzienne. Jedna z niewielu mang, jakie stworzył Satoshi Kon, nareszcie trafiła do rąk czytelników.

Przykładowe strony tutaj
Postaram się kupić w październiku, wygląda ciekawie. Oby wydanie exclusive obyło się bez wpadek jak przy "dziewczynce".
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

OPUS

Post autor: Łukasz.T » pn wrz 11, 2017 7:30 pm

Pewnie kupie przed świętami :P

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

OPUS

Post autor: Skolopendrokot » pn wrz 11, 2017 8:04 pm

Strasznie mnie kusi, ale chyba wstrzymam się z zakupem, bo niebawem ma wyjść drugi tom Sagi Winlandzkiej, więc miejsce na droższy tytuł mam już w tym/następnym miesiącu zaklepane.

Poczekam na opinie.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

OPUS

Post autor: amsterdream » ndz wrz 17, 2017 11:13 pm

Wczoraj przeglądałem Opus na stoisku SJG i czuję się zawiedziony wydaniem biorąc poprawkę na cenę tej mangi. Spodziewałem się czegoś w standardzie Blame!, miał być format B5 a jest A5, w miękkiej oprawie.
Ostatnio zmieniony wt wrz 19, 2017 10:31 am przez amsterdream, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

OPUS

Post autor: Dembol » ndz wrz 17, 2017 11:17 pm

To jest taka półtwarda oprawa.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

OPUS

Post autor: amsterdream » ndz wrz 17, 2017 11:25 pm

Oprawa faktycznie sztywniejsza niż w większości wydawanych u nas mang, ale dla mnie to nadal bardziej na miękką wyglądało niż na twardą. Najbardziej zdziwił mnie ten format, B5 na pewno to nie było.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

OPUS

Post autor: Maur » śr wrz 20, 2017 2:41 pm

Studio napisało na teraz na FB, że Opus trafi do Empików, a czy nie mówli, że to się nie stanie, bo za mały nakład? Czy coś źle pamiętam...

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

OPUS

Post autor: Kirion » śr wrz 20, 2017 2:46 pm

.
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2023 10:24 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

OPUS

Post autor: Skolopendrokot » śr wrz 20, 2017 2:57 pm

Pisali. Pamiętam, że wspominali o tym na FB.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

OPUS

Post autor: Mormicc » śr wrz 20, 2017 3:26 pm

Mogli też poprostu z rozpędu wkleić standardową formułkę i zapomnieć usunąć informacje o Empiku :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

OPUS

Post autor: Skolopendrokot » śr wrz 20, 2017 4:04 pm

Nie sądze, bo ktoś w komentarzach się do tego odniósł i odpisali mu, że mangi na pewno nie będzie w Empiku, ale zapraszają do innych sklepów.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

OPUS

Post autor: miaka88 » czw wrz 21, 2017 11:24 am

Pisali, że OPUS ma format B5
B5 to 17,6 x 25 cm format Opusa to 17,2 x 24 cm
Czyli Blame! ma większy format niż B5. Chociaż Berserk, Emma i Monster mają A5 to te od JPF są niższe okolo 1-2 cm.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

OPUS

Post autor: Monsterlight » ndz sty 24, 2021 11:19 pm

Czytał już ktoś tę mangę i mógłby się wypowiedzieć czy warto ją kupić?
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

OPUS

Post autor: Brat Bimbroży » pn sty 25, 2021 12:08 am

Trochę staroświecka kreska; momentami nieco bardzo dojrzała tematyka. Sporo w tym jakby to powiedzieć zabawy między autorem, a swym dziełem w tym sensie, że pomiędzy postaciami wraz ze światem przedstawionym. Zakończenie było chyba nieco specyficzne. Jak lubisz takie klimaty to tytuł godny polecenia. Takie właśnie miałem wrażenie jako osoba hobbystycznie lubiąca coś popisać chyba jeszcze bardziej się wkręciłem w ten tytuł.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

OPUS

Post autor: Koichi » wt sty 26, 2021 12:02 am

Wow, nie wiem co jest bardziej intrygujące, opis fabuły w której autor zostaje wciągnięty do świata mangi którą tworzy, czy fakt że prawdziwy autor umiera przedwcześnie, a jego dzieło zostaje wydane dopiero kiedy po wielu latach ktoś odnajduje zakończenie historii?
Tajemnicza sprawa. Oby nad tą mangą nie krążyła jakaś klątwa 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości