Poison City

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Poison City

Post autor: Kirion » wt wrz 05, 2017 6:27 pm

Tytuł oryginalny: Yuugai Toshi
Autor: Tetsuya Tsutsui
Gatunek: seinen
Liczba tomów: 2
Opis: Jest rok 2019. Rząd japoński prowadzi agresywną politykę zaostrzenia cenzury w środkach masowego przekazu. Wszystkie treści uważane za obsceniczne, mają zostać wyłączone z obiegu. W tym samym czasie młody rysownik Mikio Hibino, stara się opublikować swoją mangę, opowiadającą o skażonym mieście, w którym tajemnicza choroba sprawia, że o zmroku ludzie zamieniają się w kanibali. Napięta sytuacja polityczna sprawia, że Mikio będzie musiał pokonać wiele przeszkód, aby obronić swój pomysł. Czy uda mu się wygrać z cenzurą i propagandą? Jak daleko posunie się każda ze stron, aby przeforsować swoje racje?
Obwoluta:
► Pokaż Spoiler
Przykładowe strony: klik

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Poison City

Post autor: miaka88 » wt wrz 05, 2017 8:28 pm

Zaintrygował mnie opis, a okładka lepsza od oryginalnej. Chyba kupie. A właśnie ktoś kupował kiedyś w yatta z zaznaczeniem w sklepie a odbierał na konwencie (w mieście gdzie nie ma yatty)?
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Poison City

Post autor: KubciO » wt wrz 05, 2017 8:35 pm

Okładka faktycznie ładniejsza od oryginalnej. Opis mnie średnio zainteresował. Może tak, może nie. Gdybym nie miał co kupować, to bym wziął. Może kiedyś.
PS. Ta okładka robi swoje - przygarnąłbym tomik wyłącznie dla niej.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Poison City

Post autor: ninna » ndz paź 08, 2017 4:30 pm

Kolejna solidna manga od tego autora. Co prawda taki "Manhole" podobał mi się bardziej ale możliwe, że po prostu bardziej podeszła mi tamta tematyka. "Poison City" czyta się szybko i dużym zaciekawieniem. Bardzo jestem ciekawa, jak autor to zakończy i czekam na drugi tom z niecierpliwością.

PS. Teraz fajnie by było, jakby Studio wydało kontynuację "Prophecy" (tylko 3 tomy według baki) i mielibyśmy komplet od tego autora na polskim rynku :D.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Poison City

Post autor: ninna » pn lut 26, 2018 6:26 pm

Lektura całości już za mną i muszę powiedzieć, że manga wypada świetnie. W ogóle mangi tego autora właściwie "czytają się same" (nawet nieco słabszy "Reset"). Ciekawe było też słowo od tłumacza na końcu wyjaśniające inspiracje autora. Czuję jednak lekki niedosyt... Zakończenie mimo wszystko jest nieco urwane, chętnie poczytałabym więcej o losach Hibino. Liczyłam też, że ktoś wywlecze sprawę
► Pokaż Spoiler
Przydałby się jeszcze jeden tom, a nawet dwa.

Cóż, długo kazało nam Studio czekać na zakończenie historii ale naprawdę było warto.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Poison City

Post autor: Reviolli » pt maja 11, 2018 5:50 pm

Mi zaś się nie podobało. Znaczy w założeniach bardzo ciekawe, ale w praniu czegoś mi brakowało, no i to zakończenie (urwane)...

Doszedłem do wniosku że to po prostu nie mój autor. Bo pozostałe prace tego pana też mam, ale moja opinia o nich też jest taka mieszana.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Poison City

Post autor: miaka88 » śr cze 20, 2018 8:02 am

Zakończenie nie uważam za urwane. Co prawda myślałam, że będzie inne i pozytywnie się zaskoczyłam. W końcu nie ma tu wybitnej jednostki która pokonuje zło a zwykłego człowieka.
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Poison City

Post autor: MrOrochimaru » wt mar 29, 2022 12:50 am

Genialna manga, uwielbiam prace tego autora i liczę na więcej jego mang na naszym rynku.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Poison City

Post autor: Sebek » wt mar 29, 2022 10:49 am

MrOrochimaru pisze:
wt mar 29, 2022 12:50 am
Genialna manga, uwielbiam prace tego autora i liczę na więcej jego mang na naszym rynku.
Ostatnio rowniez przeczytalem "Poison City", jak i "Reset", a wczesniej jego inne prace i rowniez czekam na wiecej tytulow od tego pana. Przy najblizszej okazji wezme sobie "Duds Hunt", ktore wydalo Hanami aby miec wszystko co w Polsce wydali.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Poison City

Post autor: ninna » wt mar 29, 2022 3:24 pm

Sebek, widzę, że nie tylko ja wpadłam ostatnio na pomysł odświeżenia sobie twórczości tego autora :wink:. Mam wszystko co wyszło u nas od niego i uważam, że są to świetne tytuły. Wartka akcja, jak w filmie, poruszanie ważnych tematów (może z odrobiną patosu ale można przymknąć na to oko). Moim ulubionym jest "Manhole". Też chętnie ujrzałabym po polsku (albo angielsku) inne jego dzieła.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Poison City

Post autor: Sebek » wt mar 29, 2022 4:50 pm

ninna pisze:
wt mar 29, 2022 3:24 pm
Sebek, widzę, że nie tylko ja wpadłam ostatnio na pomysł odświeżenia sobie twórczości tego autora :wink:. Mam wszystko co wyszło u nas od niego i uważam, że są to świetne tytuły. Wartka akcja, jak w filmie, poruszanie ważnych tematów (może z odrobiną patosu ale można przymknąć na to oko). Moim ulubionym jest "Manhole". Też chętnie ujrzałabym po polsku (albo angielsku) inne jego dzieła.
Ja w sumie nie odswiezalem, a czytalem je po raz pierwszy. W mangowym swiatku jestem od okolo 2019 roku i mam troche tytulow do nadrobienia. Po bardzo dobrym "Manhole" chcialem wiecej i jak juz pisalem wyzej, brakuje mi tylko "Duds Hunt", ale i to sie niebawem nadrobi :) Trzymajmy kciuki za wiecej prac tego autora.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości