Po burzy

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Po burzy

Post autor: SallyCzarownica » wt sie 29, 2017 5:37 pm

Autor: Shoko Hidaka
Tomy: 1
Gatunki: romans, okruchy życia, yaoi
Opis: Sakaki jest młodym i ambitnym szefem firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz. Pewnego dnia na przyjęciu biznesowym poznaje Okadę – młodego, przystojnego mężczyznę, który od razu wpada mu w oko. Gdy jednak ten proponuje mu zabawę w towarzystwie uroczych pań, Sasaki wie, że będzie musiał obejść się smakiem. A jednak ta noc rozpocznie wielkie zmiany w życiu młodego projektanta...

Obrazek
Przykładowe strony klik
Premiera we wrześniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Po burzy

Post autor: ninna » sob wrz 30, 2017 7:01 pm

Przeczytałam, przyjemna rzecz. Fajne było to, że nie robiono tajemnicy z orientacji bohaterów, nie było dram z tym związanych, Sakaki normalnie funkcjonuje w społeczeństwie, w pracy wiedzą i też nie ma afery (a nawet może pogadać z koleżankami o facetach :P). Gorzej z wątkiem romantycznym... Naprawdę wolałabym dostać po prostu historię zauroczenia
► Pokaż Spoiler
Już bez tego romansu bo znów wyszło nieprawdopodobnie. Czy raczej nie tyle nieprawdopodobnie, co nie wróżę temu związkowi przyszłości.

Z wydania jestem zadowolona. Manga wygląda dobrze i tak też się czyta. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to to, że tomik jest ciut wyższy od "Mother's Spirit" (tylko te boys love od Studia posiadam) i widać to na półce jak postawi się tomiki obok siebie.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Po burzy

Post autor: Meliona » śr paź 25, 2017 8:31 am

Kolejna manga yaoi, którą znam z internetów, ale żeby się o tym przekonać, musiałam ją przeczytać. Bardzo mi się "Po burzy" podoba, lubię styl Shoko Hidaki. Fajnie czasem poczytać yaoi ze spokojnymi bohaterami. Przez cały czas trwałam w oczekiwaniu na gwałtowne wybuchy emocji i słodko się rozczarowałam :D Też nie wróżę temu związkowi długiej przyszłości, ale w niczym mi to nie przeszkadza.
Cieszę się, że Studio JG postanowiło wziąć się na poważnie za ten gatunek. Bardzo lubię ich jakość wydań (z wyjątkami).
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Po burzy

Post autor: SallyCzarownica » pn lis 06, 2017 4:42 pm

O fabule nie mam co wspominać. Bardzo lubię Shoko i każdą jej mangę przyjmę z otwartymi ramionami.
Jednak już na samym wstępie mało mnie coś nie trafiło. Na obwolucie "Sasaki", a w środku "Sakaki"! :evil: Nie znoszę, po prostu nie znoszę, kiedy wydawcy mylą imiona czy nazwiska bohaterów! :evil: I nie ma znaczenia czy to tylko literówka, czy całkiem inne imię/nazwisko. No aż mnie coś bierze. I całą przyjemność z lektury diabli wzięli. Muszę zapomnieć o tym nieszczęsnym Sasakim i pamiętać, aby już nie zaglądać na tył obwoluty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Po burzy

Post autor: Reviolli » wt lis 07, 2017 10:06 pm

Historia na raz, niestety.
Podobały mi się tam tylko dwie rzeczy: były kobiety i w pracy ludzie normalnie znali orientacje głównego bohatera.
Ale reszta taka nijaka.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości