H.P. Lovecraft KOLOR z innego wszechświata

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

H.P. Lovecraft KOLOR z innego wszechświata

Post autor: ninna » śr maja 17, 2017 5:45 pm

[spoiler]Obrazek[/spoiler]
"Gdy przybyłem w te strony, by dokonać oględzin terenu pod planowaną zaporę, powiedziano mi, że nad tutejszymi wzgórzami i dolinami ciąży straszliwa klątwa".

Zanim przeklęte pustkowie w Arkham zyskało swoją niechlubną nazwę, stało tam dobrze prosperujące gospodarstwo prowadzone przez rodzinę rolników. Pewnego dnia w ziemię tę uderzył meteoryt. Naukowcy nie mogli nadziwić się niezwykłej strukturze znaleziska, które nie przypominało żadnego znanego minerału, a w nocy jarzyło się dziwnym blaskiem. W końcu meteoryt zaczął się kurczyć i zniknął. Ale następstwa jego obecności zmieniły okolicę w miejsce, o którym po latach ze strachem wspominać będą tylko nieliczni."


Ktoś już czytał? :D. Ja jestem zachwycona kolejnym mangowym Lovecraftem. W odróżnieniu od "Ogara", tutaj mamy jedną opowieść. Ciężko mi stwierdzić, który tom podoba mi się bardziej ale "Kolor" to siłą rzeczy bardziej rozbudowana opowieść. Wciągająca i naprawdę straszna. Kocham mangowe horrory, uwielbiam Ito jednak bardzo rzadko się przy nich boję. Adaptacje Tanabe Gou naprawdę wzbudzają lęk. Możliwe, że przyczynia się do tego zakończenie tych historii, które nie podaje konkretnych odpowiedzi.

Kreska bardzo mi się podoba. Wydanie też w porządku. "Ogar" i "Kolor" ładnie prezentują się obok siebie na półce.

Wincyj!!! :mrgreen:.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Re: H.P. Lovecraft KOLOR z innego wszechświata

Post autor: SzadorRzunXIV » czw maja 18, 2017 9:47 pm

ninna pisze:Ktoś już czytał? :D. Ja jestem zachwycona kolejnym mangowym Lovecraftem. W odróżnieniu od "Ogara", tutaj mamy jedną opowieść. Ciężko mi stwierdzić, który tom podoba mi się bardziej ale "Kolor" to siłą rzeczy bardziej rozbudowana opowieść. Wciągająca i naprawdę straszna. Kocham mangowe horrory, uwielbiam Ito jednak bardzo rzadko się przy nich boję. Adaptacje Tanabe Gou naprawdę wzbudzają lęk. Możliwe, że przyczynia się do tego zakończenie tych historii, które nie podaje konkretnych odpowiedzi.
Bardzo mi się podobało. Fajnie by było gdyby kiedyś narysował W Górach Szaleństwa. Może nawet jako kilka tomików.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw maja 18, 2017 10:02 pm


Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » czw maja 18, 2017 10:36 pm

:shock: To jest to, właśnie powstaje. :shock: Niech się Studiu ładnie mangi Gou sprzedają, to za rok czy dwa dostaniemy. :) Ja jeszcze czekam na egzemplarz Koloru; po lekturze coś naskrobię w temacie.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pt maja 19, 2017 9:31 pm

ninna pisze:SzadorRzunXIV, O to chodzi: https://www.mangaupdates.com/series.html?id=135653 ?
Świetnie. Nie mogę się doczekać aż to u nas wyjdzie. Czy dobrze myślę że to 2 na okładce to numer tomiku?

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

H.P. Lovecraft KOLOR z innego wszechświata

Post autor: KubciO » sob cze 09, 2018 1:16 pm

Bardzo mi się podobał ten tomik - poszedł na raz. Fajnie było sobie przypomnieć opowiadanie. Przede mną dwa kolejne tomiki Gou wydane u nas, ale wiem już, że mi się spodobają. Ja także czekam na Góry Szaleństwo w wykonaniu mangowym od Studia! :)
ninna pisze:
śr maja 17, 2017 5:45 pm
Kreska bardzo mi się podoba. Wydanie też w porządku. "Ogar" i "Kolor" ładnie prezentują się obok siebie na półce.
Potwierdzam. Na półce wyglądają obłędnie. :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości