Reset

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Reset

Post autor: Matii » czw kwie 20, 2017 8:10 am

[center]Reset[/center]
Autor: Tetsui Tetsuya
Gatunek: seinen, psychologiczny
Liczba tomów: 1
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Premiera:maj

W mieście zaczyna dochodzić do serii samobójstw. Okoliczności tych zdarzeń wydają się jednak bardzo podejrzane, gdyż wszystkie ofiary mieszkały na tym samym osiedlu. Przed śmiercią zarejestrowali się do gry komputerowej zwanej „Dystopia”, w której zabija się swoich sąsiadów. Przecież cyfrowa śmierć nie dzieje się naprawdę, czyż nie? Ale gdy gra zaczyna zbytnio naśladować rzeczywistość uczucia takie jak złość, nienawiść, czy okrucieństwo stają się bardzo realne. Ktoś świetnie się bawi, mieszając ludziom w głowach. A gdy doprowadza do tego, że ich życie nie ma już sensu, jedyną słuszną odpowiedzią wydaje się być – reset.
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » czw kwie 20, 2017 12:14 pm

Grzbiet wygląda grubo - ile to ma stron?
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw kwie 20, 2017 4:58 pm

Obwoluta +przykładowe strony
Obrazek

Reset ma 232 strony.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw kwie 20, 2017 7:02 pm

Stron dużo. Mam ochotę kupić ten tytuł tym bardziej że to jeden tom. Zobaczymy jak będzie z kasą i wtedy podejmie się decyzje.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw kwie 20, 2017 10:07 pm

Fajnie ze tyle stron będzie miało :P Ten tytuł pewnie wyląduje u mnie na półce ^^

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pt kwie 21, 2017 9:56 pm

Klasyczny Tetsuya Tsutsui, nie mogę się doczekać XD .

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » pt kwie 28, 2017 6:19 pm

Już przeczytane (prenumerata). :)
Lektura całkiem ciekawa i dosyć długa, jak na jednotomówkę (ilość stron, tekstu i poważniejsza treść). Jeśli przypadła Wam do gustu tematyka i forma wcześniejszych mang Tsutsui (thriller psychologiczno - społeczny, cyberterroryzm, ludzie a technologia informacyjna) to również Reset się Wam spodoba.
Początkowo historia może się wydawać nieco chaotyczna, ale tylko w pierwszym rozdziale. Finał mi się podobał. Generalnie nie jest to jakieś "odkrycie Ameryki", widać że autor przemyca w tle historii te same treści co w Prophecy i Duds Hunt.
Polskie wydanie bez większych zarzutów, tłumaczenie bardzo dobre (Jacek Mendyk, chyba nowa osoba w SJG), korekta niemalże bezbłędna, jedynie niektóre duże onomatopeje naniesiono niechlujnie, zasłaniając zbyt mocno rysunki.
Polecam osobom szukającym solidnego seinena. :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Online

Post autor: ninna » pt maja 26, 2017 11:56 am

Przeczytane. Po świetnym "Manhole" nieco się rozczarowałam ale tytuł sam w sobie solidny i może zaciekawić. Podejrzewam, że mogłam się zawieść ze względu na tematykę (gry komputerowe w ogóle mnie nie interesują). Niemniej sama intryga jest ciekawa, pobudki twórcy gry zrozumiałe, a sam pomysł na grę oryginalny. Czyta się dobrze, możliwe że jeszcze do tej mangi wrócę.

Tłumaczenie i korekta bez zarzutu. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to jedna strona, gdzie
Kilgore Trout pisze:niektóre duże onomatopeje naniesiono niechlujnie, zasłaniając zbyt mocno rysunki.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt maja 26, 2017 3:17 pm

Od tego autora czytałam tylko Prophecy, Reset jest drugim tytułem.
Prophecy o wiele bardziej mi się podobało. Reset nie wiem... nie ma tego czegoś? Z bohaterów żaden mnie zbytnio nie zainteresował, pomysł na grę - tylko "ok". Finał i rozprawienie się z głównym złym bardzo szybki. No po prostu spodziewałam się czegoś lepszego. Do lektury pewnie nie będę wracać.

Co do wydania

1. bardzo często tusz przebija na drugą stronę kartki, przez co strony wyglądają jakby były brudne :/ Takie jakby paprochy się tworzą.

2. Wspomniane wyżej onomatopeje. Te duże czasem kiepsko zrobione. Przykład:
Obrazek

Trochę Waneko style xD

Tłumaczenie za to bardzo dobrze się czytało. Na plus.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Reset

Post autor: Reviolli » śr sie 02, 2017 2:14 pm

Ja jestem raczej zawiedziony. Co jest o tyle dziwne że jest to nie znany dla mnie autor, więc na nic się nie nastawiałem.

Z bochaterów tylko MG się wybijał wyrazistością
► Pokaż Spoiler
, a miał stosunkowo nie dużo czasu antenowego. Reszta postaci mocno taka sobie, ale to często zdarza się przy krótkich historiach. Najsłabsza na bank była ta kobieca kura domowa.

Co do intrygi to ok, akceptowalne, a przy dzisiejszej technice nawet możliwe do wprowadzenia.

Natomiast zakończenie to rozczarowanie na maksa. Chodzi o szybkość i logikę.
► Pokaż Spoiler
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości