Manhole

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Manhole

Post autor: Matii » czw kwie 20, 2017 8:07 am

[center]Manhole[/center]
Autor: Tetsui Tetsuya
Gatunek: seinen, horror
Liczba tomów: 2
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: kwiecień (Pyrkon)

Środek dnia. Z kanału na środek ulicy wychodzi nagi, zakrwawiony człowiek. Kilka chwil później wymiotuje krwią na przechodnia i pada martwy. Podczas autopsji okazuje się, że miał w sobie nieznaną odmianę tropikalnego pasożyta. Prowadząca śledztwo para detektywów ustala, że mężczyzna był przed śmiercią przetrzymywany i prawdopodobnie, specjalnie zakażony. Tymczasem podobne symptomy zaczynają pojawiać się u obryzganego krwią przechodnia. Okazuje się, że tajemnicza choroba jest przenoszona przez kontakt z krwią i niektóre insekty. Miastu zaczyna grozić epidemia, a wszystkie wskazówki kierują śledczych do mrocznych zakątków podziemnych, miejskich labiryntów.
[spoiler]Obrazek
[/spoiler]
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3285
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » czw kwie 20, 2017 12:17 pm

Na prawdę świetnie wyszła im ta okładka. Zastanawiałem się czy pozycję kupić podczas Pyrkonu, teraz się zdecydowałem na tak :mrgreen:

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw kwie 20, 2017 7:03 pm

Według mnie ta czcionka tytułu robi swoje :P Jest naprawdę ładna. Ja kupię dopiero jak ukażą się oba tomy by nie czekać długo na drugi.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw kwie 20, 2017 10:06 pm

Tak samo poczekam aż wyjdzie drugi tomik, żeby obydwa na raz kupić :P

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt kwie 21, 2017 4:17 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz maja 21, 2017 3:06 pm

Tomik już na mojej półce. Manga jest świetna, intryga ciekawa, a całość trzyma w napięciu. Od dawna chciałam przeczytać tę historię i nie zawiodłam się. Czekam niecierpliwie na drugi tom. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to to, że denerwowała mnie ta dziecinna policjantka.

Wydanie bardzo mi się podoba. Okładka ładnie się prezentuje, w środku nie zauważyłam żadnych paprochów, tylko kilka lekkich prześwitów. Trafiła się też jedna literówka. Poza tym wszystko gra.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Manhole

Post autor: Lunatyczka » sob wrz 02, 2017 2:28 am

Tom drugi już u mnie również przeczytany i muszę przyznać, że jest tak samo dobry jak pierwszy. Pani detektyw też zdecydowanie wypadła lepiej niż w poprzednim, więc można powiedzieć, że zasłużyła sobie na miejsce na obwolucie ^^

Jednak co mnie zdziwiło, to fakt, że we wszystkich obecnie wydanych przez StudioJG tytułach Tetsuyi pojawia się ta sama postać :D

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Manhole

Post autor: Reviolli » wt lis 14, 2017 6:40 pm

A ja jestem mocno rozczarowany, zwłaszcza tom pierwszy mi się nie spodobał, ale kupiłem oba naraz bo tak robię z krótkimi historiami.
► Pokaż Spoiler
Tak naprawdę nie oczekiwałem od tej historii niczego, a i tak czuje zawód i rozdrażnienie...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Manhole

Post autor: Momomiya » sob gru 29, 2018 6:49 pm

Odkopuje temat, bo właśnie przeczytałam całość. Słyszałam same dobre rzeczy o tej miniserii, więc spodziewałam się czegoś naprawdę ekstra i pod tym względem się rozczarowałam, bo nic wyjątkowo oryginalnego/niesamowitego tutaj nie było. Ale mimo wszystko Manhole to porządna rozrywka, z sympatycznym głównym bohaterem (Mizoguchi, jego towarzyszka faktycznie na początku jest irytująca) i wartką akcją. Historia w sumie bardziej hollywoodzka niż się spodziewałam, ale nie liczę tego na minus - ot, po prostu taki podgatunek thrillera i w swojej klasie to fajna lektura.
Do tego bardzo dobra warstwa graficzna, zarówno kreska, jak i kadrowanie (podobały mi się zwłaszcza ostatnie strony narysowane tak, jak gdyby były scenką typu mid-credits w filmie).

Wydanie spoko, choć pierwszy tom trafił mi się z nieco zbyt intensywnymi czerniami. Nie jest to jednak nic, co mocno przeszkadza. Plus za słowo od tłumacza o japońskiej policji, dobry dodatek.

W sumie komiks był na tyle dobry, że teraz chętnie sięgnę po inne dzieła autora. :) Więc mogę polecić jako przyjmne kryminalne czytadło.

PS. Pierwszy post, witam wszystkich!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość