Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz cze 04, 2017 1:11 pm

Będę chyba w mniejszości, ale nie zachwycił mnie ten tom. Bardzo szybko się go czyta, ponieważ jest niewiele dialogów. W sumie niespecjalnie dużo się wydarzyło. Niby nie czytało mi się źle tego tomu, jednak nie zostałam w żaden sposób zachwycona przedstawioną historią. Przeczytam drugi i trzeci tom w internecie i wtedy zdecyduję, co dalej. Prawdopodobnie jednak zrezygnuję ze zbierania całości. Nie będę kupowała mangi dla samego wydania. Twarda oprawa i obwoluta są piękne, jednak nadal bardziej interesuje mnie treść.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » pn cze 05, 2017 3:27 pm

Mój egzemplarz również jest źle oprawiony. :/ Zacząłem czytać i stało się to samo co u ninny.
[spoiler]ObrazekObrazek[/spoiler]
Oprawa nie jest wewnątrz doklejona do kartek. Wysłałem maila do Studia JG i czekam na odpowiedź.

GekainoShi
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: GekainoShi » czw sie 17, 2017 9:56 am

Czy ktoś już wie czy Studio pokazało tą kartę którą będą dodawać do przedpłat? Bo z chęcią kupiłbym przedpłatę jakby ta kata była cudna .

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Łukasz.T » czw sie 17, 2017 1:40 pm

Chyba nie pokazywali;/ Wczoraj patrzyłem na ich fb ale nic nie było.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Matii » pn sie 28, 2017 5:46 pm

Z fb:
Jeszcze w tym tygodniu do sprzedaży trafi drugi tom "Dziewczynki w Krainie Przeklętych" #2. Dla prenumeratorów przygotowaliśmy również specjalną pocztówkę. Jak potoczą się losy małej Sivy i jej rogatego opiekuna? Dla najbardziej ciekawych udostępniamy początkowe strony:
http://studiojg.pl/Dziewczynka_w_Kraini ... 3.htm?nr=2
► Pokaż Spoiler
Szkoda tylko że nie pokazali wcześniej tej pocztówki. Bo jakby była ładna to bym kupił sobie przedpłate.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Łukasz.T » pn sie 28, 2017 6:34 pm

Obwoluta ładna ^^ Nie mogę się doczekać tego tomiku :P

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Fani » wt sie 29, 2017 12:31 pm

SJG pisze:Smutna wiadomość dla fanów "Dziewczynki w Krainie Przeklętych" #2. Tomików, które dziś do nas dotarły, w wyniku pomyłki drukarskiej nie będziemy mogli udostępnić do sprzedaży. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że problem dotyczy tylko obwoluty, więc wydruk nowej nie powinien potrwać bardzo długo. Obecnie ustalamy nowy termin premiery z drukarnią i gdy tylko dostaniemy informację na ten temat, od razu damy znać. Fanów tytułu przepraszamy za zaistniałe niedogodności. Powoli zaczynamy się zastanawiać, czy na tej mandze naprawdę nie ciąży klątwa...

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: ociesek » wt sie 29, 2017 12:53 pm

Najlepiej zrzucić na klątwę, oj, jacy śmieszni panowie, no naprawdę...

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: SallyCzarownica » śr wrz 20, 2017 4:46 pm

Informacje o drugim tomie "Dziewczynki...":
- tomiki otrzymaliśmy 28 sierpnia, ale niestety na obwolucie był błąd - kolor złota znacznie różnił się od tego, użytego w pierwszym tomie. Okazało się, że poprzednia drukarnia (ta, która drukowała pierwszy tom) pomyliła pantony i mimo specyfikacji użyła złego złota. Drukarnia odpowiedzialna za tom drugi położyła panton zgodny ze specyfikacją (ale odmienny od tomu 1). Cały nakład został zawrócony, rozpakowany i rozobwolutowany. Mieszalnia przygotowała złoto zgodne z błędnym złotem z tomu pierwszego i drukowaliśmy od nowa obwoluty do drugiego tomu.
- pierwszą partię drugiego druku otrzymaliśmy w rekordowym tempie 15 września. Kolory są prawidłowe, ale okazało się, że dwójka na grzbiecie została całkowicie zalana złotym pantonem. Nikt tego nie zauważył aż do poniedziałku - jak łatwo sobie wyobrazić dostaliśmy apopleksji.

Co się dzieje teraz?
- w poniedziałek jeszcze raz zwróciliśmy cały nakład do drukarni,
- trwa jego rozpakowywanie i rozobwolutowywanie,
- drukarnia drukuje TRZECIĄ obwolutę. Mamy nadzieję, że tym razem będzie już dobra.
- obwoluta jeszcze w tym tygodniu ma trafić do lakierowania,
- w poniedziałek/wtorek powinniśmy otrzymać wyschnięty, przepakowany, prawidłowy nakład.

Osoby, które kupiły tytuł na MFKiG prosimy o kontakt - przeprowadzimy akcję wymiany obwolut.

Czemu piszemy o tym tak późno?
Nie znaliśmy terminu i formy rozwiązania problemu. Rozważaliśmy wypuszczenie tomiku tak jak jest, żeby czytelnicy jak najszybciej mogli cieszyć się mangą, i dołączenie poprawnej obwoluty do tomu trzeciego. Uważamy jednak, że przy tego typu tytule jego poziom wydania rzutuje na całość pracy naszego wydawnictwa i zdecydowaliśmy się jeszcze raz zawrócić tytuł do drukarni i poinformować o wszystkim, jak tylko będziemy znać finalna datę, w której otrzymamy tomy.

Za powstałe niedogodności przepraszamy, ale chcemy oddać w Wasze ręce produkt najwyższej jakości - idealny w każdym względzie.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Alextasha » śr wrz 20, 2017 4:57 pm

Ok ale czy w końcu jest czy nie ma pocztówki do tego tomiku w prenumeracie? XD

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Łukasz.T » śr wrz 20, 2017 7:14 pm

Chyba nie ma xD Bo w ogóle jej nie pokazali. Ciekawe co za trzecim razem pójdzie nie tak :P

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Kirion » śr wrz 20, 2017 7:16 pm

.
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2023 10:24 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: miaka88 » czw wrz 21, 2017 11:17 am

Ci co kupili na MFKiG mają pisać to będą wymieniane obwoluty. A jak to wygląda jak nie ma się yatty w mieście? Jak to było np z OPM 4? Wtedy na festiwalu wymieniłam, a teraz to nie wiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Canis » czw wrz 21, 2017 1:53 pm

Chyba nie wygląda. Jak robiłem u nich zakupy przez internet i poprosiłem o obwolutę Zakuro, nic nie dostałem, choć powinienem. Nie miałem za to żadnego problemu w sklepie (odwiedzałem Warszawę). Wszedłem do Yatty, poprosiłem o obwolutę i dostałem od ręki, bez żadnych pytań. Nie wiem jednak czy sytuacja będzie teraz taka sama. W końcu to wydanie megaekskluzif. ^^

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: ociesek » czw wrz 21, 2017 3:35 pm

To naprawdę "przeklęte" wydanie :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3286
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Alexandrus888 » czw wrz 21, 2017 4:39 pm

SallyCzarownica pisze:
śr wrz 20, 2017 4:46 pm
Okazało się, że poprzednia drukarnia (ta, która drukowała pierwszy tom) pomyliła pantony i mimo specyfikacji użyła złego złota. Drukarnia odpowiedzialna za tom drugi położyła panton zgodny ze specyfikacją (ale odmienny od tomu 1).
Czyli de facto teraz cała seria będzie błędna - kolor złoceń będzie inny niż początkowo dobrany :? Zamiast odsyłać tom drugi powinni uderzyć do tej pierwszej drukarni po nowe obwoluty do 1 i rozesłać je wszystkim którzy się po nie upomną :lol:

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Maur » czw wrz 21, 2017 4:48 pm

Alexandrus888 pisze:
czw wrz 21, 2017 4:39 pm
Czyli de facto teraz cała seria będzie błędna - kolor złoceń będzie inny niż początkowo dobrany
Niby tak, ale gdyby nam nie powiedzieli to nikt by nie wiedział.
Alexandrus888 pisze:
czw wrz 21, 2017 4:39 pm
Zamiast odsyłać tom drugi powinni uderzyć do tej pierwszej drukarni po nowe obwoluty do 1 i rozesłać je wszystkim którzy się po nie upomną
Wydaje mi się, że wspominali, iż za tom 1 i 2 są odpowiedzialne różne drukarnie, a do tej drugiej nie chcą za nic wracać.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: KubciO » czw wrz 21, 2017 5:10 pm

Maur pisze:
czw wrz 21, 2017 4:48 pm
Alexandrus888 pisze: ↑
21 wrz 2017, 15:39
Zamiast odsyłać tom drugi powinni uderzyć do tej pierwszej drukarni po nowe obwoluty do 1 i rozesłać je wszystkim którzy się po nie upomną

Wydaje mi się, że wspominali, iż za tom 1 i 2 są odpowiedzialne różne drukarnie, a do tej drugiej nie chcą za nic wracać.
Rozwiązali jakoś problem, ale osobiście ścigłbym tę pierwszą drukarnię, która się pomyliła.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Maur » czw wrz 21, 2017 5:14 pm

Być może, ale prawdopodobnie chcieli uniknąć tego, co jest teraz, a że to był pierwszy tom, to zostawili jak było.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3286
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Post autor: Alexandrus888 » czw wrz 21, 2017 5:42 pm

Maur pisze:
czw wrz 21, 2017 4:48 pm
do tej drugiej nie chcą za nic wracać
"Tej drugiej" czyli tej odpowiedzialnej za pierwszy tom tak dla jasności. I jeżeli dzięki tej zmianie tomiki nie będą się rozpadać to tylko im przyklasnąć :D (na szczęście mój się nie rozpadł jak na razie)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości