Dziewczynka w Krainie Przeklętych

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn maja 01, 2017 1:27 pm

Prezentuje się super. Jeszcze chwilę popodziwiam i się złamię >_< Miałem nie kupować, trzeba być silnym.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn maja 01, 2017 1:37 pm

SallyCzarownica, wielkie dzięki.
Widać że jest to pozycja bardzo dobrze wydana. Już nie mogę się doczekać aż przyjdzie moje wydanie ^^ Ta gra kadrów w tym tytule jest nieziemska.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn maja 01, 2017 2:03 pm

SallyCzarownica, masz może Pannę Młodą? Mogłabyś postawić tomik obok i sprawdzić, czy wszystko dobrze wygląda? :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » pn maja 01, 2017 2:12 pm

Jakie cudo :D . Nie mogę się doczekać aż dostane własny tomik w ręce.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn maja 01, 2017 2:34 pm

Matii pisze:SallyCzarownica, wielkie dzięki.

Nie ma za co. :)
DarkNighty pisze:SallyCzarownica, masz może Pannę Młodą? Mogłabyś postawić tomik obok i sprawdzić, czy wszystko dobrze wygląda?

Pewnie, że mam. :) Tomiki są identycznej wielkości, nie licząc tej nieszczęsnej ósemki. Pięknie wyglądają na półce. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn maja 01, 2017 2:41 pm

Dzięki za odpowiedź :D Czyli mogę z czystym sumieniem dorzucić tomik do paczki w Gildii. Specjalnie czekałam na opinię kogoś, kto miał już tomik w łapkach ^^
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Wildfowl
Status: Offline

Post autor: Wildfowl » pn maja 01, 2017 3:21 pm

Jakie cudo! Wiedziałam już i tak, że dodam ten tytuł do kolejnych zakupów, ale nie wiedziałam, że będzie AŻ TAK ładnie wydany.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn maja 01, 2017 4:17 pm

Widze, że wydanie warte jest swojej ceny. W ciągu paru dni będę zamawiać razem z tą mangą. Będzie pięknie obok OPM wyglądać.
Obrazek

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pn maja 01, 2017 6:01 pm

Też mam już fizyczną kopię w rękach. Wydanie rzeczywiście wygląda z zewnątrz super - lakier wybrany i złocenia, czarna twarda oprawa prezentują się lepiej niż oczekiwałem. Nie czytałem jeszcze, na razie tylko przejrzałem tom, więc o tłumaczeniu nie mam zdania, ale co do wrażeń z środka, to mam 2 zastrzeżenia (przez które uważam, że wydanie OPM wypada o wiele lepiej).
1. strony trochę przebijają (albo też czerń jest zbyt intensywna), wydają się jakby "przybrudzone"; wydaje mi się, że to nie kwestia papieru, bo ten wygląda na gruby, ale właśnie intensywności tego co dzieje się na przeciwległych stronach (wrażenie spotęgowane przez pozostałe Pyrkonowe nowości, w których podobny, a nawet mocniejszy, efekt "przybrudzenia" niestety zauważyłem); 2. (wada-nie-wada) jakość skanów mogłaby być lepsza. Chodzi mi szczególnie o to, co widać na włosach czy ubraniu dziewczynki, na których cienkie kreski giną i pojawiają się tylko te grubsze (linia traci ciągłość, jest taka poszarpana). Przy czym zakładam też, to może być taki "efekt artystyczny" oryginału, do którego nie mam dostępu, więc porównać nie mogę.

Ogólnie jednak wydanie bardzo mi się podoba, a te wady o których wspomniałem nie przeszkadzają jakoś bardzo w odbiorze.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt maja 02, 2017 9:09 am

Zamówiłam pierwszy tom... No zobaczymy... Dawno tak w ciemno nie kupowałam żadnego tytułu do którego nie miałam zbytniego przekonania :mrgreen:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » wt maja 02, 2017 11:52 am

Jestem po lekturze tego cuda. Jest to coś pięknego. Ci którzy nie wiedzą czy kupić. Kupujcie naprawdę warto! Wydanie jest przecudne.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt maja 09, 2017 3:40 pm

Otrzymaliśmy informację że ta pozycja będzie miała mniejszy rabat niż inne tytuły z wydawnictwa Studio JG. Rabat 25% będzie obowiązywał tylko do dnia premiery tytułu - 10 maja
Info z Gildii https://www.gildia.pl/manga/336091-dzie ... ekletych-1

:|
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt maja 09, 2017 5:55 pm

Uła, niefajnie. :|
Dzięki za informację, miałem czekać jeszcze 2-3 dni z zamówieniem, to złożę je dzisiaj.

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Post autor: majo » śr maja 10, 2017 8:42 am

A ja mam pytanko odnośnie uszkodzenia grzbietu. Czy też macie wytarte do białości krawędzie dołu i góry okładki na zagięciach przy grzbiecie czy ja po prostu mam jakiś felerny egzemplarz. Bo trochę to niefajnie przy czarnej okładce wygląda.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr maja 10, 2017 10:24 am

majo, mam trochę wytarte. Widać to na zdjęciach, które wrzuciłam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Lunatyczka » czw maja 11, 2017 12:19 am

Nie wiem co się dzieje, ale tomik ma właśnie 30% rabatu na Gildii (i Reset też). Miałam robić zakupy w przyszłym tygodniu, ale jako, że rabat miał się zmniejszyć, a nie zwiększyć, tak więc na wszelki wypadek szybko skorzystałam z okazji :P (niestety wywaliłam Requiem z koszyka, bo nie chciałam ryzykować z czekaniem na niego...)

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Post autor: majo » czw maja 11, 2017 8:07 am

SallyCzarownica pisze:majo, mam trochę wytarte. Widać to na zdjęciach, które wrzuciłam.
Dzięki za odpowiedź, jakoś aż tak Twoich zdjęć aż tak nie analizowałam wcześniej. Czyli to taki wątpliwy urok, dobrze chociaż, że jest obwoluta.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw maja 18, 2017 5:02 pm

Kiedy "Dziewczynka" trafi do sprzedaży? Tzw. kiedy drukarnia ją odda.
SJG: Część egzemplarzy dostaniemy jutro, a resztę w przyszłym tygodniu (środa/czwartek).
Zaraz się wkurzę i usunę tę Dziewczynkę z paczki. Myślałam, że najpóźniej w tym tygodniu dostanę swoje mangi. Tak. Przyjdą mi za dwa tygodnie. Albo trzy, bo Gildia wyprzeda to, co już ma, nie zostawiwszy egzemplarzy dla tych, którzy zamówili i czekają (tak jak to ostatnio robią), i będę czekać kolejny tydzień. Mam już same czarne myśli.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt maja 19, 2017 12:37 pm

Gdybym miała yatte u siebie w mieście to dawno bym wywaliła z zamówienia w Gildii i kupiła przy nich. Mam wrażenie, że od czasu nowej strony premiery ukazują się wolniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pt maja 19, 2017 7:14 pm

miaka88 pisze:Gdybym miała yatte u siebie w mieście to dawno bym wywaliła z zamówienia w Gildii i kupiła przy nich. Mam wrażenie, że od czasu nowej strony premiery ukazują się wolniej.
Nic by to nie dało, ja zamówiłam na yattcie i też czekam.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości