Mother's Spirit

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Mother's Spirit

Post autor: SallyCzarownica » śr kwie 12, 2017 5:17 pm

Autor: Enzo
Gatunek: yaoi, romans
Liczba tomów: 1
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Premiera: kwiecień (Pyrkon)
Opis: Ryoichiro Tsutsuzuki to 27-letni pracownik dziekanatu Uniwersytetu Kojo. Pewnego dnia spotkał go niezwykły zaszczyt – został wybrany, aby przyjąć pod swój dach bardzo specyficznego studenta, który przybył do Japonii z plemienia Ruta, zamieszkującego odległy, odcięty od cywilizacji wyspiarski kraj. Postawiony przed faktem dokonanym Ryoichiro szybko przekonuje się, że Qaltaqa – bo tak na imię ma jego nowy współlokator – nie tylko nie rozumie po japońsku, ale nawet po angielsku. Nie brak mu jednak zapału i okazuje się bardzo ponętnym...yyy... znaczy się... pojętnym uczniem. Egzotyczny przybysz szybko robi furorę na uczelni, jednak sam Qaltaka... „lubić najbardziej Ryoichiro” – co wyniknie z tej niezwykłej wymiany kulturowej? Oto ciepła, przezabawna historia, która uczy kochać ludzi całą duszą!

Obrazek

Logo ładne, choć trochę duże.
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr kwie 12, 2017 8:53 pm

Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego ta manga ma taki tytuł. Nie chodzi mi dlaczego jest po angielsku, bo tak było w oryginale, ale jak ma się ten tytuł do samej fabuły, bo nijak nie widzę zbieżności.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw kwie 20, 2017 3:46 pm

Obwoluta +początkowe strony

Obrazek

Obwoluta jest śliczna.
Obrazek

Gwathgor
Status: Offline

Post autor: Gwathgor » pt kwie 21, 2017 7:59 pm

Faktycznie śliczna, aż mi trochę szkoda, że nie planuję kupić.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr maja 03, 2017 11:07 pm

Cudne, słodkie, urocze. Historię już znałam ze skanów, ale i tak czytałam z wielką radością. Tłumaczenie było bardzo dobre, bawiłam się świetnie podczas lektury. Wydanie też bardzo ładne. Studio świetnie się spisało. Czekam na inne ogłoszenia z tego gatunku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn maja 29, 2017 8:45 pm

Powiedzcie mi proszę, bo właśnie znajoma mi pisała. Ponoć nie ma ostatniego rozdziału, w którym biorą ślub w wiosce Qaltaqa? To był króciutki rozdział, raptem kilka stron.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » pn maja 29, 2017 9:11 pm

Naama pisze:Powiedzcie mi proszę, bo właśnie znajoma mi pisała. Ponoć nie ma ostatniego rozdziału, w którym biorą ślub w wiosce Qaltaqa? To był króciutki rozdział, raptem kilka stron.
Przejrzałam pobieżnie swój tomik - porównałam ze skanlacjami i najwyraźniej nie ma.
Tomik kończy się względem skanów na stronie 46 z 53.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn maja 29, 2017 9:29 pm

Thoreline, bardzo szkoda... to było takie urocze zakończenie historii... ciekawe dlaczego Studio nie dostało tego rozdziału...
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn maja 29, 2017 9:54 pm

Są dwie opcje... Zapomnieli o nim, albo nie dostali na niego licki :P
Ale kto ich tam wie.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn maja 29, 2017 10:28 pm

A ten rozdział nie wyszedł czasem tylko w magazynie?
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn maja 29, 2017 11:26 pm

W japońskim wydaniu* te cztery dodatkowe strony są po ostatnim rozdziale (klasyczne omake), także no... SJG wycięło to po prostu.

Sprostowanko: *Rawy z internetów kłamią, jakiś dobry Japończyk dorzucił dodatkowe materiały, których w tomiku nie ma. Fizycznie nie miałam tego w rękach, więc przepraszam za wprowadzenie w błąd ;) Dla ścisłości zaznaczę, że pobrałam skany wydania tomikowego, a nie jakieś randomowe rozdziały z magazynów.
Ostatnio zmieniony wt maja 30, 2017 4:25 pm przez dejikos, łącznie zmieniany 2 razy.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt maja 30, 2017 10:11 am

No to ładnie :?

[ Dodano: Wto 30 Maj, 2017 ]
Wygrzebane z fb:
Wydawnictwo Studio JG: Wydanie tomikowe w oryginale wygląda właśnie tak. Tamte parę stron było zdaje się bonusem w magazynie.

Ktoś tu brzydko kłamie :? :? :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » wt maja 30, 2017 10:25 am

Nie czytałem mangi i oryginalnego tomiku nie widziałem, ale wydaje mi się, że takie bonusy częściej są raczej w wydaniach tomikowych, żeby zachęcić do zakupu. :? Czyżby powtórka z Log Horizon?

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » wt maja 30, 2017 10:51 am

Wielka szkoda. Zastanawiałam się nad tym tytułem, ale że nie znajduje się on na mojej liście "must have", to w takim wypadku nawet nie będzie mi żal nie kupować :(
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt maja 30, 2017 11:32 am

Naprawdę próbujecie sobie wkręcić że JG celowo nie dodało zwyczajnych 4 stron, na złość fandomowi? XD Śmiechłam.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt maja 30, 2017 11:54 am

Spokojnie, ostatnio nam zarzucała jedna osoba, że usunęliśmy postać z tomiku... Ona tam generalnie się pojawia, ale w swojej odmienionej/pierwotnej/w sumie to nie wiem jakiej postaci, co w połączeniu z nieznajomością fabuły i informacjami z wiki sprawiło, że jesteśmy źli...

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt maja 30, 2017 12:10 pm

kuras, hahahah dobre XD ach to podstępne waneko, w przerwach pomiędzy wydawaniem gejozy wygumkowuje postaci z dobrych mang. Wstydzilibyście się :lol:

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt maja 30, 2017 12:15 pm

Jednak nic nie wycięli.
A aska:
Nic nie wycinaliśmy, zrobiliśmy wszystko co dostaliśmy od Japonii. Po prostu w oryginalnym wydaniu tomikowym też go nie ma, ukazał się później, w magazynie jako rodzaj bonusu. Licencja już go nie objęła. Poniżej porównanie tomiku japońskiego i polskiego.
Obrazek

Zwracam honor.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt maja 30, 2017 12:42 pm

Czyli jednak miałem rację z tą licką :P

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » wt maja 30, 2017 3:56 pm

Itachi Uchiha pisze:Czyli jednak miałem rację z tą licką :P
Nie, nie miałeś. Nikt normalny nie będzie robił osobnej licencji na cztery strony i kazał dodatkowo sobie za nie płacić albo nie. Po prostu wydanie tomikowe, które dostali, tych czterech stron nie miało i tyle.

A co do "gumkowania": mnie najbardziej się podobało, jak ktoś zarzucił wydawnictwu, że w OPMie w wydaniu tomikowym nie ma kilkunastu podwójnych stron, które wyszły w czasopiśmie, a zamiast tego jest jedna strona z tą samą sceną, tylko mocno skróconą, więc pewnie wycięli. Ta, a tę stronę, która zastąpiła te kilkanaście, to sami narysowali w ramach walki z nudą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości