Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt maja 16, 2017 12:45 pm

Z aska SJG
Czemu w sklepie gildii nowości pyrkonowych jeszcze nie ma a w empiku dawno są?

SJG: Wyłącznie sklepowa premiera "Dziewczynki" się przesuwa, bo pierwsza część nakładu poszła w prenumeraty i na Pyrkon, natomiast drukarnia cały czas nam przesuwa oddanie kolejnej partii (sporo rzeczy przy składzie robione jest ręcznie i nie można tego przyspieszyć). Wszystkie inne nowości są dostępne dla sklepów już od dawna.
No i kto tu jest winny? :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt maja 16, 2017 1:03 pm

Nie wiem, ale na gildii nie ma żadnych pyrkonowych nowości od Studia, gdzie np w sklepie Waneko czy JPFu już są.

Przez "dostępne" może rozumieją "dostępne do zamówienia"? :P

BTW nie było dawno temu czegoś takiego, że Studio opóźniało dostawę do gildii któregoś tomu Panny młodej?
Obrazek

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » wt maja 16, 2017 7:00 pm

MrocznyCzajnik pisze:Szczerze mówiąc to chyba wszystkie pyrkonowe nowości są już w empiku (wczoraj widziałam). Dziwne to że prenumeratorzy jeszcze nie dostali.
zwłaszcza że na stronie Yatta jest napisane przy prenumeratach że wysyłka to zwykły priorytet.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » śr maja 17, 2017 1:04 pm

Dla zainteresowanych, Erased jest już dostępne w gildii. Nareszcie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr maja 17, 2017 1:41 pm

To niech wreszcie drukarnia da Dziewczynke echh.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: Łukasz.T » śr maja 17, 2017 4:33 pm

Pierwszy tomik już za mną :P Na niektórych stronach przebijała się ta czerń. Wyłapałem jedną literówkę :P Tłumaczenie było okej ^^
► Pokaż Spoiler
Nie mogę doczekać się kolejnych tomów :P
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 3:44 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr maja 17, 2017 5:33 pm

Też już przeczytałam. Baaaaardzo mi się podobało :D. Wręcz połknęłam tomik. Intryga jest ciekawa, aż chce się wiedzieć co będzie dalej.
Marei pisze:Odniosłem też wrażenie, że czerń jest zbyt mocna. Na niektórych stronach wręcz odbijała się na drugiej stronie.
Tak, to właściwie jedyny zarzut, jaki mam do polskiego wydania. Przez to odbijanie na stronach było pełno takich "paproszków".

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: Łukasz.T » pt sie 18, 2017 5:19 pm

Drugi tomik już za mną :P W tym tomie na szczęście strony już tak mocno nie przebijały na drugą stronę. Mamuśka od Satoru jest dobra:D
► Pokaż Spoiler
Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: Łukasz.T » pt wrz 29, 2017 7:08 pm

Okładka 3 tomu
► Pokaż Spoiler
Nie mogę się doczekać tego tomiku :twisted:

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: KubciO » pt wrz 29, 2017 7:24 pm

To już trójka, a ja nadal nie tknąłem dwóch wcześniejszych tomów. :oops: Okładka ładna, ale drugiego tomu lepsza. :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: Akiho » pt wrz 29, 2017 8:06 pm

Czy może mi ktoś napisać czy anime różni się od mangi? Albo do którego momentu anime jest wierne mandze :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: engrisz » sob wrz 30, 2017 11:47 am

Z tego co pamiętam to zakończenie anime jest kompletnie inne i według mnie gorsze.

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: Joraga » sob wrz 30, 2017 5:14 pm

Akiho pisze:
pt wrz 29, 2017 8:06 pm
Czy może mi ktoś napisać czy anime różni się od mangi? Albo do którego momentu anime jest wierne mandze :mysli:
Różnie między mangą i anime zaczynają się już od około 5-6 odcinka, od 11 odcinka jest zupełnie inne zakończenie.
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: Łukasz.T » pt gru 22, 2017 3:25 pm

Trzeci tomik już za mną :P
► Pokaż Spoiler
Nie mogę doczekać się kolejnego tomu ^^

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: Łukasz.T » pn lut 05, 2018 5:22 pm

Czwarty tomik już za mną :P Hmm nie przypominam sobie tej scenki na początku, żeby była w anime.
► Pokaż Spoiler
Nie mogę doczekać się kolejnego tomiku ^^

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: ninna » wt cze 19, 2018 11:48 am

U Was też "nie trafili" z lakierem wybranym? :lol:
► Pokaż Spoiler
A jeśli chodzi o sam tomik to jak zawsze świetny. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych wydawanych obecnie serii.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: Itachi Uchiha » wt cze 19, 2018 3:36 pm

c
ninna pisze:
wt cze 19, 2018 11:48 am
U Was też "nie trafili" z lakierem wybranym? :lol:
► Pokaż Spoiler
A jeśli chodzi o sam tomik to jak zawsze świetny. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych wydawanych obecnie serii.
To ten tomik już wyszedł oO. U mnie cały czas na gildii jest komunikat iż premiera opóźniona :?

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: Canis » wt cze 19, 2018 9:09 pm

Itachi Uchiha pisze:
wt cze 19, 2018 3:36 pm
To ten tomik już wyszedł oO. U mnie cały czas na gildii jest komunikat iż premiera opóźniona
Gildia ostatnio ma około 10 dni opóźnienia względem SJG. Erased widziałem w empiku już w tamtym tygodniu.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: Reviolli » sob lip 21, 2018 5:03 pm

Kupiłem sobie 6 tomików na raz i było to posunięcie genialne i tragiczne za razem...

Tytułem zainteresowałem się pod wpływem wielkiego hype który towarzyszył wersji anime, który później przerodził się w rozczarowanie i czasami w hejt. Początkowo ten tytuł nie wzbudzał u mnie żadnego zainteresowania bo zabawy z czasem.

Po lekturze tych 6 tomików, mogę powiedzieć że tytuł naprawdę wciąga, jak bagno.
Pierwszy wydał mi się ciekawy, ale naprawdę historia złapała mnie na początku drugiego. Po przeczytaniu paru kartek zachciałem się dowiedzieć jak to się skończy i przerzuciłem kilka stron dalej, a później następne i następne, aż wylądowałem na końcu tego tomiku.
Co zaowocowało otwarciem na środku 3, a po zerknięciu przerzuciłem następne i znowu zajrzałem na jego koniec.
W momencie kiedy moja ręka kierowała się po tomik numer 4, zrozumiałem że to nie ma sensu... ponieważ mam tylko 6 tomików z 8.
I jak bardzo bym nie był ciekaw to nie dowiem się jak to się skończy.
Tak więc zacząłem żałować że nie poczekałem aż wyjdą wszystkie tomiki.

Co do treści to historia jest mocna. Mamy bardzo fajnych bohaterów, ale dzieciaki są trochę przesłodzone.
Bez trudu rozumiem dlaczego anime robiło taki szał, pierwsze 4 tomiki są bardzo dobre. Ale rozumiem też dlaczego w późniejszym czasie ludzie poczuli rozczarowanie.
Na końcówce tomu 5 autor zdecydował się na plot twist tak oczywisty że aż powodował ból w zębach.
Rozczarowanie jakie tam poczułem było bardzo duże. Moje wewnętrzne pytania: na serio? Autorze gdzie twoja kreatywność?

A potem do przeczytałem tomik 6. I kreatywność się znalazła... (Nie)stety w nadmiarze.
Tu autor poszalał dwoma zwrotami akcji.
Pierwszy aż takim zaskoczeniem dla mnie nie był, ale nie przepadam za takimi.
Natomiast drugi... to już całkowicie inna historia.
Obrazowo jest to sytuacja gdy na imprezie urodzinowej zamiast prezentu dostajesz glanem w twarz... Autor staje tak w całkowitej opozycji do przyzwyczajeń czytelnika.
Ja czytając tamte strony czułem rozczarowanie wymieszane z żalem.

Później ochłonąłem, przespałem się ze zdobytą wiedzą. Następnie przeczytałem całość jeszcze raz i jeszcze raz. Po czym doszedłem do wniosku że tak ma być i jest dobrze.
Wszystkie trzy plot twisty pasują do historii i są jak najbardziej logiczne. A u mnie to zawsze plusuje gdy postać zachowuje się zgodnie z nakreślonych wcześniej charakterem, a świat nie staje na głowie bez przyczyny.
Co prawda dalej czuje rozczarowanie za ten 6 tomik. Bo moje przyzwyczajenia czytelnicze są dla mnie oczywiste: za wysiłek należy się nagroda proporcjonalna do pracy włożonej (mam to z przygodowych naparzanek). A tak taka sytuacja nie ma miejsca.

Ale jak się spojrzy na to z perspektywy bohatera to jemu to jak najbardziej pasuje i on jest zadowolony.


Nie mogę się doczekać aż wyjdą brakujące 2 tomiki, tylko nie wiem czy brać je pojedynczo czy zaczekać na oba.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Erased. Miasto, z którego zniknąłem

Post autor: KubciO » wt paź 02, 2018 5:59 pm

FB Studio JG pisze:Już 10 października premierę będzie miał ostatni tom mangi "ERASED - Miasto, z którego zniknąłem" #8. Zobaczcie finał tej niesamowitej historii - mamy nadzieję, że zakończenie spodoba Wam się równie mocno, jak nam. Poniżej prezentujemy obwolutę i zachęcamy do lektury początkowych stron.
► Pokaż Spoiler
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości